Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki reménykedik még abban,...

Aki reménykedik még abban, hogy jobb lesz Magyarországon az élet 10 év múlva, az mégis miben hisz?

Figyelt kérdés

Nem tudom elképzelni ezt a logikát, hogy mire alapozzák sokan. Már most recseg-ropog az egészségügy, az oktatás, rengeteg szakmában komoly munkaerőhiány van, mert olyan sokan mentek el külföldre és nincs utánpótlás, egyre több az eltartott és egyre kevesebb az eltartó.

Szóval nem tudom, hogy aki reménykedik, az mégis miben?



2017. febr. 24. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Én reménykedek, hogy jobb lesz ott az élet. Még nagyon fiatal voltam amikor elktöztünk külföldre, de remélem egyszer hazamehetek és tudok olyan munkahelyet találni amiből megtudok majd élni.

Az egész kormányt lekéne cserélni, puskás stadion helyett korházakra és iskolákra kéne költeni.

Az oktatás is kuka ahogy van. Én olyat tanultam külföldön már középiskolában, hogy hogyan kell jelentkezni munkára, hogyan kell levelet írni hivatalos ügyben, hogyan gazdálkodj a pénzeddel, mit kezdj a jövőddel.

Magyarországon még a pékekkel is tanítattnak fizikát kémiát, matekot, tesit.

Nekem jelenleg 3 tantárgyam van. Számítástechnika, üzlet, angol. Mert ezekre jelentkeztem, és mindent megtanítanak amire szükségem lesz. Semmi feleslegessel nem tömik a fejem.

2017. febr. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Lazy Lover ***** válasza:
80%
én nem reménykedek már! 25 év alatt nem csináltak jó létet csak maguknak itt soha nem lesz jó lét
2017. febr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Donald J. Trump ***** válasza:
79%

Abban, hogy merengő bölcsészhallgatók véget nem érő jajjveszékelései helyett megnézi a makrogazdasági számadatokat, s abból következtet a jövőre.

Persze amit így kap, azzal szembe fog menni a szokásos populista "deszarittélni" hiedelemmel, de aki így gondolkozik, annak valószínűleg másütt sem menne rosszabbul a sora.

2017. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

Amit írsz, nézőpont kérdése. A munkaerőhiány a munkát keresőknek jó. A statisztikák szerint egyre többen dolgoznak, és a fizetések is nőnek. A leggagyibb OKJ-s szakképesítéssel is minimum 161 ezret lehet keresni. Jövőre már 180 ezer lesz a garntált bérminimum.

.

Az alkotmányban benne van, hogy az államadósságot le kell vinni, és ez folyamatban is van. Évek óta csökken az államadósság, ami számomra megnyugtató.

.

Az oktatás gyakran nem az életre készít fel, de én itt is látok bíztató jeleket. Néhány egyetem már kapcsolatban van a egyes nagyvállalatokkal (pl. Audi), ami azt jelenti, hogy a hallgatók használható tudást szereznek. De alsóbb szinten is van erre példa, a Penny Market szokott saját képzést indítani. Örülök, hogy a nyelvoktatás erős a magyar iskolákban, sokan jutnak el érettségire a nyelvvizsgáig.

.

Az egészségügy szar, ezzel egyetértek.

.

Az elöregedés sajnos egész Európára jellemző folyamat. A kormány nagy erőkkel támogatja a családokat, ez talán segít valamelyest.

.

Hogy mi lesz 10 év múlva, nem tudom, mert pici ország vagyunk, és nyilván nem függetleníthetjük magunkat a világgazdaságtól. Most például nagyon érik már az újabb válság. De azért a fentiekre alapozva remélem, hogy 10 év múlva előrébb tartunk majd.

2017. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Szocializmus.

Abban reménykednek,hogy újra eljön,ha összeomlik az egész rendszer.

2017. febr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én nem reménykedem semmiben. Mérnöki diplomával is csak akkor lehet keleti bérekért állásom, ha van 10 év szakmai tapasztalatom, addig be sem hívnak sehová interjúra. De amikor már egy vérprofi szakember leszek, akkor meg külföldön úgyis 8-9x-esét fogják ajánlani, Svájcban, Németországban legalábbis. Szóval pályakezdőkén fejlődni és megélni itt nem tudsz egyszerre, mert fizetni nem fognak egy gyakornoknak, ha meg már van szakmai tapasztalat, akkor meg nem éri meg itt munkát vállalni apró pénzért ahhoz képest amit kint kereshetnél. Szóval ez az ország felejtős mindenképp.
2017. febr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#1


Ez az oktatási rendszer valóban magasabb rendű, mint a magyar.

Melyik ország ez?

2017. febr. 24. 15:03
 8/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, azért ne kapkodd el. Ez az oktatás piaci alapú. Nem az a fontos benne, hogy okos légy, hanem hogy olcsón jó munkaerőt képezzenek. Ha péknek tanulsz, megtanítanak a pékségre, máshoz nem értesz. Ha kőművesnek, akkor arra, és másra nem. Ha bedöglik valamiért a szakma, akkor te az utcára kerülsz, mert semmi máshoz nem értesz.


Félreértés ne essék, én nem mondom, melyik jobb. Csak azt, melyiknek mi a szemlélete és célja. A nyugati oktatási rendszer a célorientáltság, tudj valamit alaposan, többre nincs szükséged. Amíg annak van keletje, nincs is gond. De ha nincs keletje....?

Még valami. A magyar oktatási rendszer fő problémája az, hogy rosszul csinálják, mégpedig azért, hogy engedelmes barmot gyártsanak belőled. De persze, ha te más akarsz lenni, lehetsz. Mint ahogy lesznek is sokan.

2017. febr. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A vörösterrorban.
2017. febr. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Örülök, hogy a nyelvoktatás erős a magyar iskolákban, sokan jutnak el érettségire a nyelvvizsgáig. "


XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2017. febr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!