Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor mikor, miért és...

Orbán Viktor mikor, miért és hogyan vált azzá akik ellen egykor küzdött?

Figyelt kérdés
"Orbán demokrata volt. Hitt abban, hogy áldozatokat kell hozni és elérhető, hogy Magyarország liberális demokráciává alakuljon át. Orbán bátran mert cselekedni akkor, amikor erre csak nagyon kevesek mutattak hajlandóságot. Azt az Orbán Viktort nagyon kedveltem, sokra tartottam és azt vártam, hogy egyszer majd ő legyen itt a miniszterelnök. Laza volt, vidám, és tisztességes. Benne minden adottság meg volt ahhoz, hogy igazi nagy államférfi váljék belőle. Sajnos útközben a hatalom és a pénz, olyan szinten fordította ki önmagából, hogy erre minden lehetőségét elveszítette és mára egykori önmaga nagyon csúf paródiájává züllött. Az az Orbán Viktor, nagyon lelkesen küzdene napjaink Orbán Viktora ellen. Azzá vált, akik ellen egykor tiszta szívvel még harcolt. Nacionalista,populista komcsivá züllött."

2017. febr. 25. 02:06
1 2
 1/11 anonim válasza:
94%

A kérdésedben benne van a válasz:a hatalom és a pénz!

Amúgy egyetértünk.

2017. febr. 25. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

A sötét oldal ereje.

Rájött, hogy a jedi csóró és a hatalom a sith-ek kezében van. XD

2017. febr. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ő akkor tört meg és állt át a sötét oldalra amikor az első ciklusuk után (akkor még számonra is érthetetlen módon) az MSZP kiütöte a nyeregből.
2017. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
szerintem is, a 2002-es és a 2006-os veresége után jött rá hogy csak úgy kerülhet hatalomra hogyha ezt a posztkádárista populista vonalat folytatja
2017. febr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
97%
Gerinctelen féreg lett belőle!
2017. febr. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Erkölcstelenség, kapzsiság, idegi problémák (skizofrénia).
2017. febr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2002-es vereség biztos odavert elég rendesen. Ha emlékszel csendesebb is lett akkor egy időre.

De ellenzékben még 2008-ban is bámulatosan tudta, hogy mit kellene csinálni, nézz bele ebbe a vidóba: https://www.youtube.com/watch?v=480L9F5FPUQ


Aztán 2011-től mintha már másik könyvből olvasná a dolgokat. Pedig a saját szájából hangzott el, hogy a versenyképesség csak erős szociális hálóra építhető. Meg hogy mekkora szégyen, ha a tandíj miatt kevesebben mennek egyetemre. Aztán ők ezt még megpakolták azzal, hogy szakközepekből alig lehet már tovább tanulni, akkor hogy is van ez? Jah meg lecsökkentették a tanköteles életkort. :D


Szóval nekem nagyon úgy tűnik, hogy Orbán mindig is a taktika mestere volt. Hatalmas tudása van, de ez a tudása nem arra vonatkozik, hogy mi lenne a helyes, hanem arra, hogy mikor mit kell mondani. A szent cél érdekében már nagyon régen nem számíthattak az elvek.


Látni kell micsoda "gazdasági hátországot" magyarul maffia birodalmat kellett felépíteni ahhoz, hogy egy esetleges elsöprő politikai vereség után, vagy annak ellenére is hatalmilag meghatározóak tudjanak maradni. Plusz kormányozni is ezerszer hatékonyabb úgy sajnos, ha mindenki a te embered, mindenki neked tartozik. Ennek viszont óriási ára volt. Kezdték a pártszékházzal, olajszőkítéssel, Simicskával, most folytatják Mészárossal, letelepedési kötvényekkel, pályázat mutyikkal, stb. Ennyi piszkos ügy után nem csoda, ha az erkölcsi irányérzék már nem egészen a van a helyén.


Szerintem Orbán úgy értékeli, hogy még mindig ő a kisebbik rossz. Egyszerűen elfogadta, ezt a játékot csak így lehet hatékonyan játszani. Orbán nyerni szeret mindennél jobban, és mindennél jobban utál veszíteni. Ha nyerni csak így lehet, akkor így játszik. Ennyi.


Előbb utóbb jönni fog egy ártatlanabb generáció, aki talán felül tud emelkedni a mostani elit bűnein, és nem esik megint ugyanezekbe a hibákba.

2017. febr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
" Orbán bátran mert cselekedni akkor, amikor erre csak nagyon kevesek mutattak hajlandóságot." Ezt azért alátámasztanád valamivel? Mondott egy jo beszédet. De azon kivül mit tett/cselekedett??????
2017. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%
Talán mindig ilyen volt, csak idő kellett neki, amíg megtalálja az eszközt, ideológiát, a hatalom megszerzéséhez. Először liberálisként próbálkozott, most meg már "nemzeti-keresztény", sőt , illiberális. Bevállal bármit a hatalomért.
2017. febr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Orbán Viktor egyedül a magyar emberek ellen küzdött, de nem vált magyar emberré.
2017. febr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!