Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az erdélyi magyarok miért nem...

Az erdélyi magyarok miért nem mernek egymást között magyarul beszélni amikor románok is vannak a társaságban?

Figyelt kérdés
Mitől félnek, hogy megverik őket? Ez többé-kevésbé igaz az felvidéki magyarokra is amennyire én tudom...
2017. febr. 26. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mernek.
2017. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Mert társaságon belül illik olyan nyelven beszélni amit mindenki ért :-)


(persze gondolom nem így gondoltad a kérdést, csak ezt írtad le)

2017. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Hát mert mondjuk a románok ilyen agresszív, elmebetegek?


Bár szerintem beszélnek magyarul is.

2017. febr. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3


Én értem, de az ember meg is védheti magát, nem muszáj hagynia amíg tönkre verik és kórházba küldik...Szerintem nem állnak ki magukért eléggé

2017. febr. 27. 00:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hadd tippeljek, hogy te sem erdélyi, sem felvidéki nem vagy. Okoskodj csak Mo.-ról, hogy mi milyenek vagyunk :-)
2017. febr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Erdélyben mernek, inkább Felvidéken és Délvidéken nem. Felvidéken azért nem, mert a törvény tiltja, Délvidéken meg azért nem, mert megverik őket érte.
2017. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mernek
2017. febr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az erdélyiek nem félnek semmitől,ha féltek volna Ceusescu régen betiltotta volna, falvakba vagy városokba ahol többség magyar volt, ott a románok tanultak meg magyarul, rengeteg erdélyi magyar nem tud románul mert daccból nem tanult meg.
2017. márc. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

A székelyt megölni lehet, de megtörni nem. Bárhol mer magyarul beszélni, s tenné ezt akkor is, ha megvernék érte. (Egyébként nem hallottam még ilyet, ha verték is, nem a beszéd végett, hanem egyéb okok végett.) Verésnél egyébként sem az az ember aki adja, hanem az, aki állja. :-)

Románok közt rendes esetben azért nem magyarul beszélünk, mert nem úgy vagyunk nevelve, hogy vegyes társaságban más nyelvet használjunk, mint amit mindenki megért. Ahogy sugdolózni is hitvány dolog, úgy ez is az lenne.

2017. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!