Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon az állami...

Magyarországon az állami cégeket miért nem szervezik át?

Figyelt kérdés

Én dolgoztam, állami érdekeltségű cégnél (nem közszféra).

Mivel, felsőfokú műszaki végzettségem van, elég könnyen felvettek, nem sokan akarnak ott dolgozni, nagy hiány van az ilyen diplomával rendelkező emberekből ott.

Az előtte levő munkahelyem kivonult az országból.Egy ismerősöm beszélt rá, hogy jelentkezzek az adott céghez.


Egyből is fel is vettek.A budapesti központban dolgoztam.

Komolyan mondom, tisztára, mint a szociban.Ugyan nem éltem sokat abban a rendszerben,de elrettentő videókat láttam.

Nem vagyok humán erőforrás szakértő,de azt még én is megtudom állapítani, hogy baromi rossz volt a humán gazdálkodás.

Rengeteg a felesleges, láblógatós pozíció,méghozzá magas fizetéssel.Olyat is tapasztaltam,hogy valakik filmet néztek munkaidőben.


Megmondom őszintén, én sem szakadtam bele a munkába, voltak napok, amikor 3 óra alatt végeztem mindennel.


Viszont ennek a lazaság ,Hawaii,napszemüveg Facebook egésznapnak megvan az ára.

A fizetések eléggé be vannak fagyva, nem nagyon növekednek.

Illetve, nincsenek előrelépési lehetőségek.

Kivéve.......kivéve, hogyha nyal az ember.Jó kapcsolatokkal, bármit el tudsz érni ott.Rengeteg alkalmatlan ember dolgozik magas pozícióban,akit csak azért tettek oda,mert valakinek a valakije.



Szerintem, külsős cégeket kellene megbízni (vannak ilyen cégek, amik ilyesmikkel foglalkoznak),hogy vizsgálják meg a hatékonyságot, működést.

Kb a humán állomány, legalábbis a központban levőknek a 35 százalékát le kellene építeni.



2017. márc. 17. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

"Megmondom őszintén, én sem szakadtam bele a munkába, voltak napok, amikor 3 óra alatt végeztem mindennel."


A versenyszférában is csomó ilyen állás van, piacvezető multiknál. Tőlünk nyugatabbra is inkább ez az általános, nem pedig a ki nem fizetett túlórák meg 60 órás munkahetek, amivel egyes hazai vállalkozók próbálják a versenyképességbeli hátrányukat kompenzálni.

2017. márc. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindig akad haver, uncsitesó, talpnyaló... igen, nyugaton is van ilyen. Dolgoztam.
2017. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Mért szeretnél beleszakadni te kis csíra? A hozzád hasonló sztahanovistákat a tetű kapitalistákkal együtt már rég ki kellett volna takarítani az országból. Akinek meg nem elég napi két három órát dolgozni, az baxa meg az annyát!
2017. márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"A versenyszférában is csomó ilyen állás van, piacvezető multiknál. Tőlünk nyugatabbra is inkább ez az általános, nem pedig a ki nem fizetett túlórák meg 60 órás munkahetek, amivel egyes hazai vállalkozók próbálják a versenyképességbeli hátrányukat kompenzálni."


Jelenleg is a versenyszférában dolgozom, itt sincs nagy hajtás, de azért többet kell dolgozni, mint az állami cégnél.


De, cserébe magasabb a fizetés, van szakmai fejlődési, előrelépési lehetőség,ami attól függ mennyire vagy jó és nem attól,hogy mennyire vagy nyalonc.

Van lehetőség külföldi kiküldetésre is.

Illetve, a bérek nincsenek befagyva, időarányosan növekednek.


Szerintem, aki kicsit is ambiciózus az egy multinál dolgozik.Akinek csak az a lényeg, hogy munkahelye legyen ,annak jó az állami is.

2017. márc. 17. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!