Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lehetett volna az etnikaila...

Mi lehetett volna az etnikailag igazságos határvonal Magyarország számára 1920-ban vagy 1947-ben?

Figyelt kérdés

2017. márc. 21. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
A második világháború idején számos területet visszakaptunk. Az akkori állapot szinte teljesen igazságos volt etnikailag, és még ma sem lenne túlzottan ördögtől való.
2017. márc. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudom két vesztes világháború meg sok millió ártatlan civil lemészárlása után hogyan lehet ezzel bármiféle összefüggésben az igazságos szót megemlíteni, de ha megnézed az etnikai térképét a Kárpát-medencének a 20. század elejéről láthatod, hogy nem éppen jól elkülöníthető területekről van szó. Tehát nem lehetett igazságosan dönteni. Nyilván mivel mi vesztettünk ezért nem nekünk kedveztek, de azért olyan égbekiáltó igazságtalanság sem történt amiért még 100 év után is ezen kéne ájvékolni.
2017. márc. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pro Patria ***** válasza:
90%

Így ítélem meg:

[link]

Az autonóm területeknél nem követtem az ábécét, csak behelyeztem őket. Bocsi.

2017. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Pro Patria ***** válasza:
89%
És lehetnek pontatlanságok Ukrajna és a balti államok esetén is. Nem tudom, mennyi volt a Szovjetunió általi orosz betelepítés, milyenek voltak a pontos etnikai, nyelvi határok. Ez csak irányadó itt.
2017. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Apoonyi Albert a békebizottságban elhangzott beszéde: népszavazást akart volna kiíratni a kérdéses területeken - ezzel bizonyítani, hogy nem csak a magyarság, hanem a nemzetiségiek is ragaszkodnak az ezeréves Magyarországhoz.

Vagy a másik, Teleki Pál úgynevezett vörös térképe is igazságosabb lett volna.

Sok féle revíziós terv létezett. Nem rég jelent meg Vizi Lászlónak A sérelmi politizálástól a nemzeti összetartozásig című könyve, érdemes végig olvasni.

2017. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A 2. bécsi döntés utáni Magyarország igazságos lenne. Még ma is hellyel-közzel pontosan megállja a helyét.
2017. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"Így ítélem meg: "


Jó! Ezt te rajzoltad?

2017. márc. 22. 17:00
 8/9 Pro Patria ***** válasza:
82%
Igen, én. Köszönöm.
2017. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából a második bécsi döntés után létrehozott terület lett volna a legigazságosabb, azzal az eltéréssel, hogy nem tartalmazza a ruszinlakta részét Kárpátaljának, de tartalmazza egész Partiumot.
2017. aug. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!