Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Miért hiszik azt sokan hogy a liberálisok száma egy komoly tényező?

Figyelt kérdés

Úgy általában az egész világon a lakosság 5-10%-a liberális. Azt vettem észre hogy a (főleg) szélsőjobbos érzelmű emberek úgy beszélnek a liberalizmusról mintha az 1: a sátántól való képzet lenne

2: ha a lakosság minimum fele de inkább 60%-a liberális lenne


Az 1-et most hagyjuk is, nem azért írtam ki a kérdést hogy a liberalizmus előnyeiről meg hátrányairól beszéljünk. A 2. viszont érdekes, ugyanis azt vettem észre hogy manapságaz alábbi megkülönböztetés létezik egyesek fejében: Vannak a jobbosok meg a szélsőjobbosok. vannak a tényleges liberálisok. baloldaliak = libsik , zöldek = libsik, centralisták=libsik, baloldali konzervatívok=libsik, szociáldemokraták= libsik , demokraták=libsik, kommunisták= ó-libsik( najó ez az utolsó csak vicc volt)


A lényeg hogy van ajobboldal meg a "libsik". Ausztriában Van der Bellen a zöld párt színeiben indult, mégis úgy láttam őt feltüntetve jobboldali hírekben mint liberális. Franciaországban Macron egy független centralista jelölt, mégis úgy láttam a jobboldali hírekben mint a helyi liberális párt elnöke. stb.


Addig értem hogy a média ezt nyomja az ilyen embereknek hogy mindenki libsi aki nem populista szélsőjobbos de amikor kimennek az utcáraés ránéznek az emberekre akkor nem látják hogy nem ilyen végletesek az emberek? Pusztán hírek alapján elhiszik hogy a liberális Európában kell élniük és lázadniuk kell ellene?



2017. márc. 29. 23:42
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk még inkább igaz a fideszesek szerint az, hogy aki nem odatartozik az libsi.
2017. márc. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
18%

Most hogy mondod, nekem az tűnt fel hogy a libsik hangosak, hogy többnek tűnjenek, és mindenkit náciznak aki nem ért velük egyet. És úgy csinálnak, mintha rajtuk kívül csak pár tökkelütött lenne, aki mást gondol, és megpróbálják azokat nevetségessé tenni, kifordítani a szavaikat.

A jobbosok meg mindenkit libsiznek aki nem ért velük egyet.


És az az 5-10% libsi egész ügyesen ellensúlyoz ezzel a taktikával, ismerjük be. Mert ők soknak mindják magukat, meg a jobbosok is.

Még hozzájön az, hogy a jobbosok egyszerű, de őszinte emberek. Azt mondják amit gondolnak. A libsi pedig azt mondja, amit az érdeke diktál, nem baj ha tegnap az ellenkezőjét mondta. (pl. egy jobbos sosem fogja a homokzsákokat kihasználni a céljai elérésének érdekében)

2017. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
23%

# 1/3 Időpont ma 23:47


Inkább méhek, ha már állatpéldát hozunk. A sok idióta összekeveri a darazsakkal, aztán majd nyüszítenek ha kihalnak...

2017. márc. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
84%

Miért érzem azt, hogy megint egy olyan kérdés, amire nem fognak válaszol?

Ha nem így lenne akkor pár kérdés megválaszolnál. Először is definiálnád, hogy kit értesz liberális alatt, másodszor milyen reprezentatív felmérés alapján jöttek ki azok a számok, és a maradék 90-95% milyen csoportba tartozik.

2017. márc. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
És milyen eloszlásban.
2017. márc. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
15%
Nem a liberálisok száma a tényező, hanem gazdáik befolyása.
2017. márc. 30. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
10%
Mert ennek a kevés liberálisnak van a legnagyobb hatalma a világon. Európa vezető politikusai szinte mind liberálisok. A rájuk szavazók már nem feltétlenül, csak átmosták az agyukat.
2017. márc. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
72%

Na tessék, itt van molyember, reggel 6 20-kor már kérdést ír ki, mert nem bírja ki, hogy ne vergődjön.

Bele se merek gondolni, hogy az ilyen embereknek milyen lelki világa lehet :D

2017. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

11/11 A kérdés 23:42 kor lett kiírva de semmi baj.


Tehát azért becsülik túl a liberálisok számát mert ők a leghangosabbak? Az biztos hogy a szélsőjobbosok és liberálisok mindig hangosak lesznek. Ettől én még viszont nem becsülöm túl egyik tábort sem. Valamint továbbra is kérdés hogy miért kell összemosni a liberálist más ideológiákkal.


Pl ha én egy zöld pártú beállítottságú vagyok aki küzd a növények védelméért akkor bizony nem örülnék ha összemosnának melegjogi aktivistákkal.

2017. márc. 30. 09:56
 10/28 anonim ***** válasza:
10%

# 8/10 Időpont ma 08:55

# 9/10 Időpont ma 09:00


Az gondolom nem zavar, hogy megint ti vergődtök, meg ti libsiztek 0/24 :-D

De hát odáig sem terjedt az értelmi színvonalad, hogy felfogd, nem tetro vagyok. :-D

2017. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!