Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határontúli magyarok tényleg...

A határontúli magyarok tényleg kapnak anyagi támogatást Magyarországtól?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mesélte, de nem igazán találtam erről semmit az interneten, csak egy iskolakezdési támogatást, ami nem egy jelentős összeg, és egy évben csak egyszer adják., szóval én nem sajnálom tőlük. Van más támogatás is?
2017. ápr. 17. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Utazási kedvezmény van: évente 4 alkalommal vehetik igénybe.
2017. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen oktatásra kultúrára stb hasonlókra
2017. ápr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezek nem jelentős dolgok. Ettől sokkal rosszabb helyre megy az adónk. Olyan segély van, amit a hátrányosabb helyzetben élő határon túliak kapnak havonta a magyar államtól?
2017. ápr. 17. 14:13
 4/9 anonim ***** válasza:

"Olyan segély van, amit a hátrányosabb helyzetben élő határon túliak kapnak havonta a magyar államtól?"

Így rendszeresen úgy tudom, hogy nincs.

Olyan lehet, hogy pl. Magyarországról támogatnak különböző programokat, alapítványokat, melyekkel határon túli magyar tanulók eljöhetnek ide kirándulni.

2017. ápr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100 euros iskolakezdési támogatás gyerekenként bemondásra nem úgy mint itt hogy az öreganyád hüvely ph-ját is meg kell adni aztán kapsz párezer forintot ha mázlid van, utazási kedvezmény, ingyenes felsőoktatás, rendkívüli segélyek, magyar nyugdíj stb stb.
2017. ápr. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A magyar nyugdíj mellett kapják a román/szlovák/szerb nyugdíjat is, vagy csak a magyart egyedül?
2017. ápr. 17. 14:41
 7/9 anonim ***** válasza:

"A magyar nyugdíj mellett kapják a román/szlovák/szerb nyugdíjat is, vagy csak a magyart egyedül?"


Nem kapnak magyar nyugdíjat.


[link]


"Csaknem 33 ezer külföldön élő magyar kap itthonról nyugdíjat vagy nyugdíjszerű ellátást, a hazai átlagnál lényegesen kevesebbet, a jogosultak közül legtöbben Németországban élnek"


Ami támogatás a részükre megy, az leginkább alapítványokon keresztül valamennyi aprópénz, de aki erre veri a nyálát, az remélem tudja, hogy ezek nem Orbán személyes hülyeségei, régóta futnak ilyen programok és az összes olyan ország csinál ilyeneket, ahol nagy számú őshonos nemzeti kisebbsége él más államokban.

2017. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem verem a nyálam, semmi bajom sincs az ilyen támogatásokkal.
2017. ápr. 17. 16:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Van iskolai támogatás, ha magyar nyelvű osztályba jár(tehát magyarul tanulja a legtöbb tantárgyat és van heti 4-5 magyar irodalom óra és Magyarország történelméről is 2-3 óra),és ezt NEM "bemondásra" adják ahogy előttem írták és 10 ezer forint egy évben, Erdélyben születtem szóval tudom.
2017. ápr. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!