Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne Magyarország számára...

Nem kéne Magyarország számára egy új, modernebb hangszerelésű, de érzelmes, hazafias, kicsit melankolikus himnusz?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmi dallamúra gondoltam:


https://www.youtube.com/watch?v=xwhdafQDIOg



2017. ápr. 23. 00:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
Nem. A Himnusz hozzátartozik magyarságunkhoz, akár hogy is szidják.
2017. ápr. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
A himnusz nem egy zenei stílus
2017. ápr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:
51%

Akkor már inkább legyen valamelyik katonai induló, mint a legtöbb országnak:

https://www.youtube.com/watch?v=avwUjxSqvdI&list=PL0262123FB..

2017. ápr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Modern hangszerelés alatt azt érted, hogy az orchestrát lecseréled MIDI szintetizátorra?:D

A mostani Himnusz és érzelmes, hazafias és melankolikus. A hangszerelésén általában augusztus huszadikánként vagy olimpiánként változtatnak kicsit.

Nekem furcsa lenne, ha az ország himnusza egy olyan dal (szám) lenne, ami alig különbözik a rádiókban leadott érzelmes pop nótáktól.

Én kedvelem a Himnuszt, szerintem a miénk az egyik legszebb himnusz.:)

2017. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%
Itt az ideje egy új himnusznak, ne egy gyászinduló legyen a nemzeti himnusz
2017. ápr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Ja, csak ha egyszer végigtolnál egy ilyen kezdeményezést egy országos népszavazáson, akkor úgyis az lesz az új himnusz, amit a tömeg akar. A végén valami Ákos szám lesz a sok ízlésficamos nyugger nagymama miatt, aztán majd foghatod a fejed, hogy ezerszer inkább Kölcsey...
2017. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

A katonai indulóval csak az a probléma, hogy ahol katonai induló a himnusz, ott általában egy történelmileg fontos korszakban alakultak ki és úgymond "ráragadtak" a dalok a népekre. Pl a francia Marseilles ugye a napóleoni hódítások alatt vált ismertté, és egy ország énekelte.. ahogy a holland Wilhelminus is Hollandia nemzeti hőse, Willem van Oranje (Orániai VIlmos) vonulásán szólt és úgy lett ismert és közkedvelt.

Szóval úgy alakult ki, hogy egy ország kezdte el énekelgetni magában. Nem pedig úgy, hogy rámondták, hogy nah, itt van ez, sokan nem ismerik, de majd megismerik idővel, lehet ez a himnusz oszt annyi.

2017. ápr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%
Hát, nem tudom, valószínűleg öregszem, mert én már csak Kölcsey himnuszára tudok magyar himnuszként tekinteni.
2017. ápr. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy jól jönne.

De hogy őszinte legyek, a Dicsőséges Nemzethy Kétharmados Nagyonmagyar Államnak most épp milliónyi fontosabb feladata van, amit meg kell oldania. Például el kellene érnie, hogy a jól képzett szakemberek ne Nyugat-Európában képzeljék el a jövőjüket, hanem itthon, a dübörgő gazdaságban is keressenek annyit, hogy abból el tudják tartani a családjukat. Majd ha ez (és sok más, a Himnusz szövegénél-dallamánál jóval sürgősebb és a napi életet jobban befolyásoló probléma) meg lesz oldva, akkor majd ráérünk ezen agyalni.

2017. ápr. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!