Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem túlzás egy kicsit az...

Nem túlzás egy kicsit az ilyen jellegű politizálás egy egyházi embertől?

Figyelt kérdés

A nagymamám szokta az unokatestvéreimet hordani (református) Isten tiszteletre.

Gyakran áradozik a lelkészről.Én is ismerem, nem olyan, mint a többi lelkész,nincs elszeparálva az emberektől.


Viszont, komolyan politizál.Az unokatestvéreim még kicsik,fogékonyak az ilyen dolgokra, amikor találkozom velük ,visszamondják ezeket a dolgokat.

De, az istennek nem lehet őket lebeszélni arról,hogy a lelkészt hallgassák.

Sőt, a felesége valamikor vigyázni is szokott rájuk.


Olyanokat mond nekik,hogy a liberális emberek a pokolba kerülnek,meg,hogy azaz ördög ideológiája.

Azt,hogy a pápa egy hamis pápa,imposztor,farizeus...stb és a kereszténységet elakarja tüntetni.

Illetve,hogy fel kell lépni azokkal szemben, akik a migrációt támogatják, mert a keresztények érdekei ellen vannak.


A nagyanyám is issza minden szavát.

Az apjuk meg azt mondja, "nem baj legalább tanulnak egy kis erkölcsöt."


Én nem vagyok libsi, de ez akkor is túlzás.Gyerekeknek elől rejtve kellene maradnia a politikának, úgyis kapnak belőle leget,ha felnőnek.



2017. ápr. 24. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

A politika és a vallás nagyon jól megférnek egymással, ugyanis mindkettő az emberek hitegetéséről és a hazugságról szól.


"Olyanokat mond nekik,hogy a liberális emberek a pokolba kerülnek,meg,hogy azaz ördög ideológiája."


Ez viszont akár igaz is lehetne, ha létezne pokol és ördög :)

2017. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Reformátuséknál a pápa amúgy is "hamis". Mivel náluk nincs ilyesmi.


Kicsit kitaláció-szaga van ennek, esetleg vegyél fel saját részre egy prédikációt :)


Elég sok lelkésszel találkoztam, de olyannal nem, amelyik el lenne szeparálva az emberektől, ezt lehet félreértem...

2017. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Privátban megírnád, melyik gyülekezetről van szó? (Város)


A pápa valóban hamis. A mai libsik tönkretették a klasszikus liberalizmust.

2017. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, a tipikus fideszes szavazó, aki még a gyerekeit, unokáit se tudja megkímélni a beteges nézeteitől.
2017. ápr. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Téged ez meglep ? Tőkés László református püspök is Orbán nyaligátor Erdélyben. Mi mást várhatnánk egy magyarországi reformárus lelkésztől ?
2017. ápr. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb pap/lelkész nem elszeparált, de végülis tapasztalat kérdése, mindegy is.


Az ilyen nem helyes. A politikai véleményt alapból sem szabad reklámozni csakúgy, p,áne nem egy ilyen tisztségűnek...

Ismerek én is egx atyát, kicsit átment náciba, ott is hagytuk a gyülit... pár fanatikus nyugdijas hallgatja még, de elég durva, hogy nyíltan csinálhat ilyet..

Egs refi istentiszteleten meg volt, hogy az októbeti népszavazádnak kampányoltak... nem lelkész, hanem gyülitag, de én az ilyet kitiltanám a templomból..


Add meg a császárnak ami a császáré, és Istennek ami Istené. Számomra ez a kettő elválasztását jelenti. Békésebbe teszi az életet, és nem osztja meg a gyülekezetet.

2017. ápr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi ebben a meglepő? Ez van, ha állam és vallás, nincs szétválasztva.
2017. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pápa is politizál....
2017. ápr. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Balog Zoltán miniszter, ő is egyházi ember. A 2002-es választások idején volt egy kisebb botrány belőle, hogy a papok a Fidesz mellett kampányolnak. Akkor a Fidesz azzal érvelt, hogy ez teljesen normális dolog, a papnak foglalkoznia kell a közélettel...
2017. ápr. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!