Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, ti tényleg diktatú...

Fideszesek, ti tényleg diktatúrát akartatok?

Figyelt kérdés

Elsősorban Fideszesekhez és Jobbikosokhoz szól a kérdés, mert őket szeretném megérteni. Nem sok jobboldali-keresztény, nemzeti fidesz szavazót ismerek, de úgy látom az ország és mi is elindultunk egy putyini vagy erdogani diktatúra felé. A kérdés nem a sorosozásról, lopásokról, meg brüsszelről szól. Ezt már sokan kérdezték és kibeszélték. Diktatúra felé megyünk szerintem, miben is nyilvánul meg számomra: a szabadság feladásáról, a nemzeti - konzervatív embereknek nem érték a szabadság, ezt vettem észre. Nálam pár dolog verte ki a biztosítékot: vallásszabadság korlátozása, rengeteg kisegyházat visszaminősítettek egyesületté, nagy múltú felekezeteket, köztük olyanokat is akiknek karitatív tevékenysége pótolhatatlan, nem beszélve a nem keresztény felekezetekről. Jó 10 évvel ezelőtt egy vidéki városban táblán volt kitéve, hogy xy keleti vallás egyháza van az épületben, mormon misszionáriusokkal, krisnásokkal, muszlimokkal lehetett jókat beszélgetni. Vallásszabadság volt volt ma nincsen.


Az új alaptörvényben is a szabadság jogok korlátozása benne van. Töménytelen törvényben benne van, hogy a szabadságjogokat lehet korlátozni. Ehhez kapcsolódik a másik: az ásotthalmi muszlimellenes és homofób rendelet. Elolvastam az alkotmánybíróság határozatát, azért törölték el, mert helyi rendeletben ezeket (muszlim vallás kellékeinek és melegek melletti kiállást betiltása) nem lehet betiltani, de 3 bíró hozzáfűzte, hogy de törvényben akár be is lehet ezeket tiltani és lehet , hogy szükséges lenne. Ehhez kapcsolódik, hogy a törvény, ami felhatalmazza az önkormányzatokat közösségi együttélés szabályainak rendeletben való megalkotására szerintem szabadság ellenes. Így születnek az előbbi vagy utóbbi rendelet, ahol betiltották egy faluban az 1 órát meghaladó padokon való ülést közterületen. Csak egy lépésre vagyunk attól, hogy pl. betiltsanak egy táncot egy településen. Az orosz befolyás növekedése, orosz-csecsen maffiózó fenyeget meg egy magyar embert, rendőrök követik a tüntetésről hazamenőket, bemennek a lakásukba. Budapesten az egyik kerületben kirúgtak egy dolgozót és egy ismerősöm barátját is mert a momentum mellett kiállt, ez is törvénytelen.

Fideszesek, ti tényleg ezt akartátok, embereket rugjanak ki, mert nem akarnak olimpiát?

Akikkel beszéltem fideszesek, azt mondják hogy a kommunisták is üldözték őket, értsd gyurcsány meg a többiek. Tényleg így volt, a szoci kormány alatt a fideszesek feje hullott egy munkahelyelen?

Én magam is hiszek a konzervatív értékekben pl haza, család szeretet, nemzeti hagyományok megőrzése de soha nem másnak a kárára és szabad választásól kellene ezeknek előtörniük. Tényleg kíváncsi vagyok a fidesz szavazók véleményére, miért jó egy olyan országra hasonlítanunk, mint Oroszország, ahol börtönbe zárnak a legkisebb vélemyénykülönbségért, a melegeket csecsenföldön meg épp koncentrációs tárborba. Miért jó nekünk az, ha nincs szabadságunk. Bocs a hosszú és filozófikus kérdéséért, de most ezek foglalkoztatnak. Válaszokat köszönöm



2017. ápr. 25. 01:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Ekkora butasàgot màr règen olvastam, Attol,hogy egyes felekezeteknek nincsen egyhàzi minősítèsük mèg nincs a vallàsszabadsàg korlàtozva senki nem akadàlyozza meg a Jehova Tanuit, a krisnasokat,a budhistàkat stb. Abban, hogy gyakoroljàk a vallàsukat.az iszlàmot be kène tiltani eppugy,ahogy a nacizmust es a kommunizmust,mert az nem vallas,hanem szèlsősèges Ideologia. Nezd az RTL hiradot,majd Kalmàn olgat majd olvasd itt a hozzàszòlàsokat, aztàn ràjössz,hogy mindenki azt Mond,amit akar.Azèrt azt gondolom te is Tudod,hogy erős tùlzàs,hogy Oroszorszàgba minden màskènt gondolkodot lecsuknak....
2017. ápr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

"Fideszesekhez és Jobbikosokhoz " itt már eleve látni hogy baj van nálad, te valszeg jobberekben meg liberálisokban gondolkodsz, de mindegy, ez a te szűklátásod.

Én nem vagyok fideszes, de ha ma kéne szavazni vagy a fideszre szavaznék vagy alternatívaként senkire, mert nincs igazán épkézláb alternatíva.

2017. ápr. 25. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, ha a fideszre szavazol , nem is lesz :p
2017. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%

A diktatúra tud relatív fogalom is lenni,ahogy a szabadság is.


Én teljes mértékben egyetértettem az ásotthalmi rendelettel,egész országra kiterjeszteném.

Ez egyfajta hibajavítás, tanulás a nyugat-európai országok hibáiból.


Ha az iszlám számára nem vonzó egy ország, nem tud benne megtelepedni, az biztonságot nyújt.



A homoszexualitástól is azt gondolom, nem kell betiltani.

Viszont a propagandálása ne legyen már legális, egyáltalán nem normális dolog.

2017. ápr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%

Tudod mi a gond amerika terjeszkedése. Egyrészt a dollárját szabadon nyomtatja és azt elismerik mint világvalutát. Másrészt hogy bele akar szólni az országok függetlenségébe. Amerikában 2001 óta létezik a hazafias törvény ami alapján akár elvihetnek otthonról megkínozhatnak akár komolyabb bizonyíték nélkül.

Szerintem nem akarnak az országok függeni amerika aktuális hangulatától inkább maguk alakítanák a dolgokat. Még az amerikai lakosok sem. A thrump győzelem mutatja. Ugyanis a nem california meg new yorki lakosok 90% a trhumpra szavazott. A belső területeken. Ugyanis nagy a lecsúszás eltűnik a középréteg. Tehát amerika befolyása ellen.

2017. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

"Amerikában 2001 óta létezik a hazafias törvény ami alapján akár elvihetnek otthonról megkínozhatnak akár komolyabb bizonyíték nélkül. "


Ez nettó ökörség, "A törvény lehetővé teszi a rendfenntartó szervek számára, hogy bírói végzés nélkül figyelhessenek telefonvonalakat, e-maileket, személyes orvosi, pénzügyi és egyéb iratokat, valamint eltöröl több, az országon belüli hírszerzést korlátozó rendszabályt. Kiterjeszti az pénzügyminiszter hatáskörét a pénzügyi tranzakciók ellenőrzésére, kiváltképp a külföldi egyének és szervezetek esetében, és nagyobb szabadságot ad a rendfenntartó szerveknek és a bevándorlási hivatalnak a terrorizmussal gyanúsított bevándorlók letartóztatására és kitoloncolására"


Hol látsz te itt kínzást? Vagy a törvény szövegében?

2017. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem így működik ez kérdező!

Diktatúrát a diktátor akar. Esetleg néhány "barátja", aki komoly hasznot remél ettől.

A többi nem akarja, hanem elhitetik vala, hogy valami jót akar, de fogalma sincs, mit. Természetesen az elhitetés fontos része, hogy ha ilyent mondasz neki, vérig sértődik és vérmérséklettől függően számíthatsz pofonokra is. Minden tenyérviszketés nélkül, csak úgy őszinte meggyőződésből. És én el is hiszem neki, hogy őszinte meggyőződésből tette. És tudom, soha nem leszek képes a meggyőzésre. Ahhoz olyan megrázó tapasztalatokra volna szüksége, amit én nem tudok előidézni.

Ismétlem: diktatúrát az emberek döntő többsége nemcsak nem akar, de el is ítéli azt. Ilyen az emberi természet. Azonban mégis az emberek döntő többsége segíti elő azt, mert ők nem tudják mit segítenek elő. És ilyen is az emberi természet.

2017. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

[link]


nem gáz... elvihetnek és bush törvényesnek iktatta be pl a vízbefolytás azt hogy nem hagynak aludni meg persze a felső képen látható dolgokat mert félrenéznek

te nyílván te mint liberális ezt teljesen normálisnak tartod

2017. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Az a baj, hogy akkor van diktatúra, amikor nem a ballib van hatalmon...


Végülis mi az, ami tilos?

Szólásszabadság?

Ilyen pocskondiázást sehol nem látsz...


És még Soros sincs kitiltva az országból, pedig nem kispályásként ássa alá az országot.


A baj az, hogy az ellenzéknek se programja, se elképzelése nincs, és csak általánosságokkal operál, mint diktatúra, korrupció, meg "lopafidesz"...


Őszintén... Egy diktatúrában le lehet festékkel önteni a rendőröket, lehet be nem jelentett tüntetésekkel zavarni a forgalmat?


Na ugye...

2017. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
sorosisták, ti tényleg diktatúrát akartok? :D (mondjuk már majdnem az van részetekről)
2017. ápr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!