Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi folyik Magyarországon?

Mi folyik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár nappal ezelőtt vagy talán lehettet már egy hete is, hogy élőben néztem a CEU-s tüntetést. Olyan mondatok hangoztak el amiket nehezen tudok felfogni pedig nem tartom magam full kreténnek, de rá is térnék a lényegre: olyan mondatok hangoztak el mint például, hogy Orbán takarodj! vagy hogy demokráciát akarnak sőt a neten olyat is hallottam, hogy demokráciát akar mert a mai fiatalok nem is sejtik mi is a valódi demokrácia!? és akkor most kérdem én (18 éves vagyok tehát még nem szavaztam soha) nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt? Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt? valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni... a CEU-nak megközelítőleg 60 magyar hallgatója van/volt.

Demokrácia ez egy igen érdekes szó és szerintem nem sok ember van tisztába a fogalom jelentésével... Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. Ammennyiben a hatalom mind3 ága egy ember kezébe kerül na akkor beszélhetünk valami másról.

Véleményem szerint amire sok ember gondol az az anarchia Olyan ország tudomásom szerint nincs amiben pedig ez a politikai irányzat van életben.

(Ha végig olvastad és megírnád a kérdéseimre a választ, ebben az esetben nagyon szépen köszönöm, ezenkívül elnézést szeretnék kérni minden olyan személytől aki szerint ez a gondolat menet sértő, de ezen embereke válaszát is várom.) Köszönettel: ÉN



2017. ápr. 27. 22:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
90%
Én sajnos tökéletesen úgy látom, hogy a hatalom igenis központosult.
2017. ápr. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy alapvetően demokratikus rendszer, ami kezd elmenni diktatórikus irányba, ezért még mindkettő jellegzetességei felfedezhetőek.
2017. ápr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
22%
ha ez diktatúra lenne az előbbi 2 komment már rég trölve lenne..
2017. ápr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
82%
Akkor elmagyarázom az értetlenkedőknek. Nyilván nincs szó szerint diktatúra, nem is lehetne mert akkor a mocsok brüsszel elzárná a pénzcsapot amit viktor meg lőrinc csatlosa nem tudnának tovább fejni. Azonban diktatórikus rendszert idéz az, hogy sorra számolják vagy vásárolják fel a médiafelületeket amik megtetszenek vagy épp nem tetszenek nekik. Az, hgoy a civil szervezeteket cseszegetik állandóan, mintha ennek ez a szerencsétlen ősi országnak ez lenne a legnagyobb problémája. Közpénzeket tekintenek sajátnak és arra költik, ahogy azt jónak találják. Nem lehet diktátor szó szerint, nyilván nem, de Észak-Koreában se mondják a nagy vezérre hogy diktátor, mivel elvinné a fekete moszkvics. Túlzó példa, de mégis párhuzamba állítható bizonyos szinten.
2017. ápr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%

demokráciának és diktatúrának vannak szintjei

Az ideális demokráciában nem csak a többség akarata van képviselve,hanem a "kisebbségé" is. A diktatúra tipikus példája Észak-korea, olyan itt valószínűleg a jövőben nem lesz, viszont egy orosz rendszer még simán bejöhet ( értsd: az interneten kívül minden állami kézben van, az ellenzék minimális)

Elég csak megnézni, hogy mennyi médium került az utóbbi x évben Fidesz közeli kezekbe, és azoknak a híreit összevetni pl egy Index híreivel. Persze, mindkét oldalon vannak túlzások, de az egyenesen nevetséges, hogy 888on úgy állítják be a brüsszeli kiruccanást, hogy Ov rendet vágott, holott sehol nem volt ilyenről szó.

Illetve a médiumokon kívül érdemes megnézni még Ov politikáját. Ügyesen játszik, próbál a nemzeti érzelmekre hatni, ami sokaknál beválik. Értsd, ők képviselik a magyarok érdekeit, aki nem velük van, az balliberális komcsi, Soros bérenc, vagy migránssimogató libsi. Konkrétan, aki nem velük van, az nem is magyar.

Szóval, szerinted az jó demokrácia, ahol csak egy csoport érdekeit próbálják képviselni? :p

2017. ápr. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
77%

"nem ez az ország szavazta meg 4 évvel ezelőtt ezt a kormányt?"

De, de csak a szavazásra jogosultak 26%-a, a szavazók 43%-a szavazott rájuk, mégis kis híján ( 2 ember ) 2/3-uk van a parlamentben. Igazságtalan a választási rendszer.


"Ha valaki szidja a miniszterelnököt akkor van helyette jobb jelölt?"

Ez nem úgy megy, hogy nem tetszik a miniszterelnök ezért leváltjuk. Meg lettek választva, ha csak le nem mond, nem indítanak ellene bizalmatlansági indítványt vagy meg nem hal, abban a ciklusban ő a miniszterelnök.


"

valaki azt mondta hogy szabad egyetemre akarnak járni és azt akarják tanulni amit akarnak hát erre csak annyit tudnék hozzáfűzni, hogy rengeteg magyar egyetem van lehet válogatni..."

Szabad egyetem alatt azt értik, hogy ne az állam mondja meg hogy mit hogy tanítsanak, hanem az egyetem vezetősége. Elvégre ők helyben jobban tudják hogy mit hogyan kell és kinek tanítani, mint valaki Budapesten, aki egyetemet addig látott amíg odajárt 3-4 évig.


"Magyarországon demokrácia van, hogy miért? Ez nagyon egyszerű van parlament, és a hatalom nem egyetlen ember kezében összpontosul. "

Demokrácia van, ugyanis van többpártrendszer, van választás, van ( elvileg független ) bíróság. A baj azzal van, hogy a közel 2/3-al azt csinál a kormány amit akar, ők nevezték ki az ügyészeket és a bírókat ( ezáltal elveszett a független bíróság, a 3 hatalmi ágból már 2 a kormány kezében van ), továbbá ők nevezik ki a NAV és rendőrség vezetőit. Ezen felül azzal van a baj, hogy nem az embereket képviselik a politikusok. Elvileg ha én megszavazom Kis Pistát, neki az a dolga, hogy az én, mármint a választók érdekeit nézve döntsön. Na mármost a Fidesz nagyon sok olyan döntést hozott, ami nem az emberek, hanem a saját érdekeit szolgálta. Ami egy demokráciában, azaz népképviseleti rendszerben, ahol a nép, az emberek, a lakosság számít, nem megengedett.

2017. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
79%
Nagyrészt egyetértek utolsó hozzászólóval, de egyben nem értünk egyet. Orbán senkinek az érdekeit nem képviseli. Nem képvisel ő semmit, nincsenek elvei. Vágyai vannak, mint a többi mocsoknak, rogán, vajna, estig lehetne sorolni a hozzájuk köthető ilyen szemeteket, most kiemeltem a két legnagyobbat és legnyilvánvalóbbat. Nem hazudik abban ov, hogy a magyar embereket képviselik, teljesen igaza van. Saját magát meg a hozzá közeli embereket képviseli a fidesz. A pénzt és a hatalmat, de ha hatalom nem kéne a pénzhez, akkor azt se. Semmi más nem számít. Kezd nekik nyilvánvalóvá válni, hogy nem nagyon van kormányváltásra alkalmas párt, ezért egyre jobban leszarják a külsőségeket és szemérmetlenül lopnak már, gátlástalanul.
2017. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
42%

Az a baj, hogy itt sokkal nagyobb dolgokról van szó, mint egy egyetem. Én leírom neked nagy vonalakban, hogy mi is történik, aztán vagy elhiszed, vagy nem. Lesz egy kis összeesküvéselmélet jellege! :)


Naszóval.

Ugyebár Európát fenyegeti egy elég nagy számú embertömeg (arabok, afrikaiak). Ezeket az embereket a média előszeretettel nevezi menekülteknek, ami nem biztos, hogy tévedés, csak gyanúsan egyszerre indult meg mindenki. A lényeg, hogy valószínűleg az amerikai pénzemberek velük akarják kicsinálni Európát, az Unió pedig még asszisztál is benne.


Azonban, jött egy drága ember, akit úgy hívnak, hogy Viktor. Ő azt mondta, hogy ácsi! Ide bizony nem jön be senki! És eddig nem is jöttek, sőt, még más országok is mellénk álltak.


Ez nem tetszett az Amerikaiaknak, sem pedig az Uniónak, aminek a vezetői szintén Amerikaiak kezére játszanak. Ezért valamilyen úton ki akarják csinálni a Viktort. Viktor azonban nem buta, látja ő is, hogy mit terveznek, nekiment az Amerikaiaknak, elkezdi kiirtani a mocskot.


Ki az egyik legbefolyásosabb, magyar származású, de Amerikában letelepedett pénzember? Mindenki által csak sátánnak becézett Soros György. Akinek véletlenül a kezében van a CEU. A sok CEU-s liberális pedig még azt sem tudja, hogy kinek asszisztál, csak nyomják az ökörségeiket!


De amint mondtam, ezt nem kell elhinni.


A demokráciával kapcsolatban nincs teljesen igazad. A demokráciában a nép kormányoz, nem pedig a nép által megválasztott diktátor/diktátorok, ahogy az most van. A határok igen tágak ugyan, nincs akkora szigor, mint egy rendes diktatúrában, de azért ez nem demokrácia.

Pl.:

A politikusok bármikor megszavazhatják a saját fizetésemelésüket.

Tudsz ellene tenni? Nem! Te vagy a nép? Igen! Te döntöttél a kérdésben? Nem!

Akkor hol van itt a demokrácia?

2017. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%
De ha valaki perkál viktornak letelepedési kötvény formában azért odébb áll. Mégse olyan akaratos ember ez a viktor.
2017. ápr. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
79%
Számomra nem sértő a gondolatmeneted és még azt sem gondolom, hogy nálunk diktatúra lenne, bár arról nem vagyok meggyőződve, hogy a hatalom, nem egy ember kezében összpontosul. Vagy legalábbis, nagyon közel járunk hozzá.
2017. ápr. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!