Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hangoztatják folyamatosa...

Szaszkecsevan kérdése:

Miért hangoztatják folyamatosan azt a hamis tézist a liberálisok, hogy Magyarországon hatalmas munkaerőhiány van?

Figyelt kérdés

Nekem inkább úgy tűnik, hogy aki akar, az tud is dolgozni.

Legfeljebb majd több munkája lesz egy adott embernek, ha sokan elmennek. Délelőtt lesz matektanár, délután lesz kőműves, éjjel pedig megy műteni a kórházba.

Meg lehet ezt is oldani, ha az ember nagyon akarja, de ha már valaki alapvetően úgy áll hozzá, hogy nem akar dolgozni, azzal nem tud mit kezdeni a kormány. Hozhatnak akármilyen intézkedéseket is, akkor sem lesz jó itt bizonyos embereknek az élet és akkor is el akarnak majd menni a nyugatra. Ez van, nem lehet mit tenni.



2017. máj. 1. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

"Nekem inkább úgy tűnik, hogy aki akar, az tud is dolgozni."


Hazudsz, kérdező!

Ugyanezt mondta Orbán Jóska bátyád, ami cseppet sem igaz az az állítás, amit ti fröcsögtök!

Gyere ide a keleti régióra és megtudod, hogy itt KÖZMUNKÁN KÍVÜL más lehetőség NINCS!

És ha valaki nem talál normális, tisztességes, de nem éhbérért való RABSZOLGA munkát, az miért "liberális"?

Nálatok szitok szóvá vált a "liberális, balliberális"!

Neked is ajánlom figyelmedbe a LIBERALIZMUS szó tanulmányozását, mielőtt ezzel a szóval dobálóznál!

Értve vagyok?

2017. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

Mert a közmunka nem minősül munkának. A legjobb munkaerő felszippantó tényező az országban a multi.

Egyébként hiány van jó tanárokból, orvosokból, egyéb eü alkalmazottakból, megfelelően képzett IT-sekből...

2017. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
7%

"keleti régióra és megtudod, hogy itt KÖZMUNKÁN KÍVÜL más lehetőség NINCS"


Hol laksz és milyen végzettséged van?

Mibe gondolkodsz?

2017. máj. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

"Legfeljebb majd több munkája lesz egy adott embernek, ha sokan elmennek. Délelőtt lesz matektanár, délután lesz kőműves, éjjel pedig megy műteni a kórházba."


Hát persze. :D

És legalább pénzért fogunk dolgozni napi 30 órát vagy a Reichért és a Führerért hazaszeretetből?

2017. máj. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Igen, ezt hangsúlyozzák, de szerintem sem igaz.

Csak amit ugye szeretnének:

-beszélj nyelveket

-legyél 25-30 év közötti férfi

-legyen megfelelő munkatapasztalatod

-legyen diplomád

-vállalj ingyen túlórákat

-lakj a munkahely mellet, mert útiköltséget nem térítenek

-és mindezt nettó 100.000 Ft-ért

Ja, aztán nincs ilyen ember? Jaj, mekkora munkaerőhiány van.

Egy vállalkozó ismerősöm pl. folyamatosan panaszkodik, hogy nem talál titkárnőt. Érettségit kért meg egy kis számítógépes ismereteket. Mondtam neki, teljesen kizárt, hogy nem talál.

Kapott 200 önéletrajzot.

-Ez vidéki

-Ez pályakezdő

-Ennek kicsi gyereke van

STB., jaj, egyik sem volt normális. Hát, ezek után mit akar?!

Aki akar, az tud dolgozni? Ja, csak mit és mennyiért.

Ész nélkül képzik pl. a közgazdászokat. Aztán teljesen elvetemült ötlet, hogy a szakmájában akar elhelyezkedni, mert nem veszik fel. És ha akar, akkor persze elmehet minimálbérért betanított munkásnak.

2017. máj. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4%
Az a baj, hogy a mai ellenzéknek semmiféle programja, elképzelése sincsen, fogalmuk sincsen mi történne ha beengednék amigránsokat. Jövőkép helyett a kormány ellenében fogalmazzák meg magukat
2017. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Andizsuzsi ***** válasza:
88%
Keverés a szezont a fazonnal, a munkaerőhiányt a munkahelyek hiányával.
2017. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Szimeon ***** válasza:
77%
A kormány mondja, hogy munkaerőhiány van. Ez nem az ordas liberálisok szólama. Amúgy nincs igazad, mert az nem normális opció, ha diplomával akar valaki utcaseprő lenni, azért, hogy legyen munkája. Amúgy meg nem is szívesen veszik fel, mivel a 8 általis kollégák amúgy sem fogják befogadni.
2017. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

8-asnál a pont. Közgáz diplomával fél évig nem tudtam elhelyezkedni. Interjúra is alig hívtak. Ahova hívtak, amúgy fel is vettek, szóval nem hinném, hogy velem volt a gond. Viszont mindenkitől hallgattam, hogy miért nem megyek interjúra ide meg oda. Miért menjek?

Ha az ember diplomával elvállal egy nem neki való munkát, onnan már elég nehéz kitörni.

Szóval el lehet menni, ha éhezik a család. Letagadom az összes végzettségemet, és holnaptól dolgozom a soron. Csak ugye nem ezért tanultam. Amúgy ennyi pénzért, ilyen körülmények között már valóban gond a betanított munkás, ugyanis aki meg oda való, az meg lusta elmenni dolgozni. De ha emelést akarnak, akkor elviszik egy olcsóbb országba a munkát, ez a baj.

2017. máj. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
19%

a liberálisok pont nem hangoztatják, mert az újbaloldal leszarja a közembert

őket most csak "haladó" problémák érdeklik

hogy minden háztartásban legyen egy homár és egy migri



67% ha te azonos vagy a fent válaszolt 67%ossal akkor nincs min csodálkozni

engem már másodévesen elhívtak nívós céghez dolgozni, sosem volt gondom ilyesmivel

vajon miért?

a közgazdászhallgatók jó 4/5-e egyáltalán nem való a felsőfokú képzésbe, ha egyébként a szakmai céljuk bőségesen kimerül az alkalmazotti, beosztotti státuszban.

2017. máj. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!