Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom hány...

A magyar társadalom hány százaléka lehet antikommunista?

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Már olyan igazi antikommunista vagy olyan, amelyik antikommunista, de közben kommunista emlékműveket koszorúzik Pekingben?
2017. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Mit értesz antikommunista alatt?

Mert pl én nem szeretném, hogy kommunizmus legyen, de ez a semmiben nem jelenik meg a napi rutinomban, tetteimben, mert éldegélem az kis életem, koromnál fogva soha nem találkoztam kommunistákkal...


És aki nem antikommunista, az automatikusan kommunista párti, vagy van átmenet?

2017. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

?

Hát eltételezem azokon kívül,akik anno még a kommunizmusban éltek és rendszerpártiak voltak mindenki.

Főleg a fiatal generációk,én kb 80-90%-ot mondanék.


De azért azt is jó lenne tisztázni,hogy itt most a politikai rendszerre gondolunk,vagy a filozófiára?

Mert a filozófia biztos sok embernek szimpatikus...

2017. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
99%
2017. máj. 15. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
A kérdést tulhaladta az idő.
2017. máj. 15. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg antikommunista olyan 3-4% lehet. A Fidesz és az MSZP szavazói eleve nem lehetnek antikommunisták.
2017. máj. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6%
A szó szoros értelmében véve 0% lehet. Kommunizmus ugyanis soha nem volt, legfeljebb elkommunizálás, abban viszont mindenki szeret részt venni. A kommunista elvekben mindenki hisz (mindenki képességei szerint és mindenki szükségletei szerint. Csak ez általában úgy megy át a gyakorlatba, hogy nekem legyen meg mindenem, de egy kicsit lusta vagyok dolgozni és fáj is.
2017. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Mennyire antikommunista?


Mert a lakosság hallgatólagosan antikommunista. Pár bohócot leszámítva mindenki az. Még aki élt az előző rendszerben, és szimpatizál is vele: nos, ő se fogja Neked nyilvánosan felvállalni, hogy kommunista (szimpatizáns). Senki sem akarja kirúgatni (opcionálisan nyomorékká veretni) magát.


Viszont a kőkemény antikommunista ritkább. Ma már sokkal kevesebben vannak, mint a 90-es években voltak. Talán a lakosság hatoda (16%). Jobb időkben. Egy nagyon pontosan körülírható réteg: a szellemi foglalkozású (pályákat kisajátító) családok. Szinte kivétel nélkül undorodnak a népi demokráciától.


Pontosan azok a családok a legveszettebb antikommunisták, akiket a Diktatúra vakart ki a sz..ból. Mint a Feri, vagy a felcsúti Orbán-család. Majd akik utánuk jönnek, tőlük is veszettebbek lesznek: [link] [link] .

2017. máj. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!