Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti aláírjátok majd az Európai...

Ti aláírjátok majd az Európai Bérúnió kezdeményezést?

Figyelt kérdés
Független attól, hogy melyik párt szimpatizánsai vagytok

2017. máj. 19. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Attól még simán aláírnám, mert nem vagyok Jobbikos. Az elvvel abszolút egyetértek, hogy egy multi itthon is fizessen ha nem is ugyanannyit, de legalább egy bizonyos %-át a nyugati bérnek.


Viszont tény, hogy gazdasági dolgokban kicsit jártasabb ismerőseim szerint populista baromság az egész. Én is furcsállom, hogy tudna ez egyáltalán működni. A magasabb bért az itthoni vállalkozások miből tudnál hirtelen kitermelni? Maximum valami lassú felmenő rendszerbe tudnék béruniót elképzelni, de akkor is szörnyen megdrágulna minden magyar termék, és mellesleg sok munkáltató ki is vonulna, aki az olcsó munkaerő miatt van itt. Cserébe relatív olcsóbb lenne az iPhone. Csak sajnos azzal nem kényelmes kitörölni, meg nem is túl finom.

2017. máj. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én bízok benne, hogy működne, egy esélyt mindenképp megérdemel :D
2017. máj. 19. 17:14
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha a Jobbikra kéne szavaznom inkább törne le a kezem, de ezt aláírom nekik.
2017. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
34%
Nem, mert ellenzem a kommunizmust. Ne legyenek központilag megszabott bérek.
2017. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Gugu Gabor ***** válasza:
79%
Nem írnám alá, szerintem működés képtelen modell, nem hogy az EU ban még egy országon belül is.
2017. máj. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
#4: Azt én is, de szerintem, ennek semmi köze a kommunizmushoz.
2017. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
30%

Én igen, amúgy érdeklődöm is, hogy hol lehet ezt aláírni. Mert külföldön élek többszörösen olyan jól, és olcsóbb bolti árak mellett mint az otthoniak.

Pedig elvileg egy Unió vagyunk, tehát elvileg igazságosságnak kéne lenni. De tudod mi itt az igazságosság? Hogy még egy messziről idejött segélyen élő, aki sosem fog és nem is akar dolgozni, még az is jobban él mint egy átlag ember az EU keleti részén.

Ez az igazságosság jelenleg az Európai Unióban.

2017. máj. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
7-es, igen én is így gondolom, és ez szomorú. Amúgy még nem lehet aláírni, én Vona Gábor Facebook oldalát követem, és ott minden infó fent van ezzel kapcsolatban.
2017. máj. 19. 18:24
 9/19 anonim ***** válasza:
17%

"ellenzem a kommunizmust."


Akkor te cumikájj kapitalista brokit.

2017. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
48%
Hogy a Jobbik "Kubatov-listájára" felkerüljek? Aztán meg hívogassanak, hogy menjek szavazni, tüntetni, aláírni, akármi? Hiába értek egyet, dehogy írok alá ilyeneket.
2017. máj. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!