Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van rá reális esély, hogy az...

Van rá reális esély, hogy az elkövetkező 5 éven belül bevezetésre kerüljön az Euró Magyarországon is?

Figyelt kérdés

Jobb lenne egy stabilabb pénz, ami nincs kitéve az árfolyam ingadozásoknak mint a Forint.


Melyek a legfőbb akadályai a bevezetésnek? (Azzal ne gyertek, hogy azért nincs, merz akkor látszódnak a nagy bérkülönbségek, mert akkor ennyi erővel Szlovákiában és Szlivéniában sem vezették volna be, mert az ottani fizetések sincsenek a nyugatiak közelében.)


Illetve pl. Cseh és Lengyelországban miért nincs ha azok jobban állnak gazdaságilag mint a Szlovákok? (A csehek mindenképpen.)



2017. máj. 20. 20:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Nagyobb az esély hogy Magyarország kivezetésre kerül az EU-ból... bár az sem valószínű :-D
2017. máj. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy megmondta Varga nemrég hogy nem tervezik sőt! nem is szeretnék meglépni.
2017. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

#1 Remélhetőleg nem, ha a görögök maradtak nem hiszem, hogy kiraknának minket. Plusz most épp elég a Brexit.


Viszonz valamilyen szankció kéne a kormánnyal szemben, mert tarthatatlan a politikájuk.


Ha kivezetnének minket az EU-ból elhagynám az országot...


Amúgy bocsi a noob kérdés miatt, de az EU gazdaságával bem vagyok képben. 1 éve kezdem csak el politikával foglalkozni.

2017. máj. 20. 20:28
 4/22 A kérdező kommentje:
#2 Forrás? Mi volt az indok?
2017. máj. 20. 20:29
 5/22 Lazy Lover ***** válasza:
31%
nem lesz itt soha euro! szerinted minek nyomtak új pénzt játékból?
2017. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Az országunk gazdasága erősen exportorientált, és az exportárukért főleg euróban fizetnek, nekünk az a jó, ha van egy gyenge forint az euróhoz képest, így mikor átváltjuk többet ér itthon. A Fidesz egyik első dolga volt 2010 után, hogy gyengítették a forintot, hogy kicsit felpörögjenek az exportbevételeink. Ez mondjuk azzal járt, hogy sorra dőltek be a svájci frank alapú hitelesek, mert a forint azzal szemben is gyengült így. Részben a Gyurcsány-éra nagy hibájának azt tartom, hogy ők nem tettek meg mindent a gyenge forintért, pedig még az öszödi beszédben is benne van, hogy "Annyira erős a forint, hogy majd beledöglünk" -nem pont így de ez volt a lényege.
2017. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
bocsi, #1-2 én is én vagyok. Nem tudom, pár hete nyiltkozta valahol, de mintképpen az idén. Arra emlékszem hogy nincs tervben és azt vettem ki a szavaiből hogy jóideig nem is tervezik, vmi indokott mondott amit én akkor elfogadhatónak tartottam de már nem emléxem mit :( hiába no, demencia :D
2017. máj. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#6 Igen ez mondjuk igaz, közgazdaságtanom csak fél évig volt egyetemen, de erről pont volt szó, ugyanakkor a stabilitás is számít. Mert a gyenge Forint lehet, hogy vonzza a befektetőket és rövid távon felpörgeti a gazdaságot, de erősen ki van téve a behatásoknak, pl. egy esetleges gazdaságiválság is jobban megviseli.
2017. máj. 20. 20:49
 9/22 anonim ***** válasza:
11%
5 éven belül Eu sem lesz ! Euró meg sehol sem :XD
2017. máj. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Gondolod, a stabilitás végett bevezetnék? Az igazán semmit nem számít az árfolyam, mikor mit árt, addig még lehet játszani vele, mondjuk MNB. Mondjuk az ország bukik rajata, az kit érdekel.
2017. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!