Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ez igaz, akkor már tényleg...

Ha ez igaz, akkor már tényleg nem értem miért nincsenek nyugat-európai bérek? (lent)

Figyelt kérdés

Nos, eddig azzal áltattam magam kései, huszonéves koromig elhúzódó tanulmányaim során, hogy jó, akik kimennek külföldre azok tényleg sokkal többet keresnek, de ha itthon maradok, akkor legalább magyarul kell beszélnem, nem lesz nehéz állást találni, kényelmes lesz minden.

Erre meg, most hogy kilépek a munka világába, és megvannak az első visszajelzések a sorstársaimtól. Olyanokat hallok, hogy megvan a szaktudása, sőt kimagasló volt a szaktudása egy állásinterjún valakinek de nem vették fel a céghez még itteni bérekért sem, mert nem tudott elég tárgyalóképesen angolul. Gondoltam biztos csak ki akarják válogatni a legértelmesebb munkaerőt. Minden cégnél alap elvárás a tárgyalóképes angol vagy német, vagy mindkét nyelvtudás.

És most hogy már én is állás interjúzgattam, rá kellett jönnöm arra, hogy ezek a cégek még csak nem is poénból várják el a nyelvtudásokat (a szaktudás mellé), de még külföldi nyelven is kell dolgoznom. Tehát napi 8 órán át külföldi nyelven kell kommunikálnom az ügyfelekkel, kliensekkel a cégnél... azt hittem ezen behalok.

Ha egyszer ugyanazt a munkát kell végeznem egy itteni multinál, mint ugyanannál a külföldi multinál kéne, ugyanazon a nyelven, ugyanazon a szaktudási szinten, akkor miért nem adnak nekem is 3-4X annyi pénzt mint a külföldi kollégámnak?

Akkor mégis mi az ami itt tartja a munkaerőt?


2017. máj. 21. 22:54
 1/9 Molyember ***** válasza:
68%
Gondolkodj a multi fejével. Ha ugyanazt a bért kéne adnia itt, mint nyugaton, akkor miért jönne ide?
2017. máj. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na most akkor külföldi nyelven kell 8 órán át dolgoznod vagy a 8 óra alatt beszélsz más nyelven is, mert az szerintem nem mindegy.


Más ország más gazdasági helyzet, ennyi a különbség.


A multi sem az itteni cégnél összpontosítja a bevételt, hanem az anyacégnél, nekünk meg nincsenek nagy cégeink.

2017. máj. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az se mindegy, hogy egy multinál a ranglétra legalján dolgozol, vagy esetleg olyan pozícióban, ahol használnod kell egy tárgyalóképes angolt. Az utóbbi esetben itthon is szépen lehet keresni azért.
2017. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló egy rabszolga fejével gondolkodik.

Nem normális ez az állapot, és a kormány nagy helyesen ismerte fel a ballibekkel ellentétben, hogy alkupozícióban vagyunk.

2017. máj. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

"...akkor miért nem adnak nekem is 3-4X annyi pénzt mint a külföldi kollégámnak"


Mert Te egy marha vagy, aki negyedannyiért is megcsinálja, mint a külföldi kolléga. Ugyan minek fizessenek többet, ha a sok marha ennyiért is megcsinálja?

2017. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ugyan minek fizessenek többet, ha a sok marha ennyiért is megcsinálja?"


Aztán ha a marha mégse csinálja meg, majd hoznak ukránokat, vagy szerbeket, azok vígan megcsinálják. Ezekre is szépen van példa.

2017. máj. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel kellene végre fogni, hogy nem pusztán a munkád nehézsége után kapsz fizetést.

Ennyi erővel akkor egy indiai miért nem keres annyit, mint egy norvég? Szerintem Indiában keményebben hajtják az embert, mint Norvégiában. Vagy mondjuk valami afrikai bányában miért keresnek keveset, amikor ott is megszakadnak?

Magadra szedhetnél egy kis közgazdasági ismeretet.

2017. máj. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fog neked annyit fizetni, mint a nyugati ország lakóinak, mert az úgy nem érné meg. Nem lesz hülye, hogy eldobja magától a hasznot. Azt kellene megérteni, hogy mi és sok más kelet-európai ország az olcsó munkaerő vagyunk, a mi orszáinkban az a csábító a külföldi cégek számára, hogy elég alacsony bért kell fizetni, de mivel minden, amit megtermelünk (legyen az szellemi termék vagy kézelfogható dolog) azt ugyanannyiért adják el, mintha Nyugaton gyártották volna a bérkülönbség miatt nagyobb bevételhez jutnak.

Viszont nem kell külföldre menni a bérkülönbségeket keresve, itthon is bőven van ilyen. Borsodba miért települ annyi összeszerlő cég például? Mert mivel nagy a szegénység sokkal olcsóbban elvállalják az emberek a munkát, mint pl.: Dunántúlon. Van egy ilyen összeszerelő cég Ózdon, akinek van még gyára Hatvanban is. 30 ezer forint különbség van a fizetések között, természetesen a Hatvanban dolgozók kapnak többet. Próbálták Ózdon is kialkudni, aminek az lett az eredménye, hogy a tulajdonosok röhögve közölték semmi probléma, fogja, megszünteti a céget és átviszi vagy Szlovákiába vagy Ukrajnába az ózdi részleget és akkor lehet utána odamenni dolgozni, ahol annyival többet fizetnek.

2017. máj. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"mi és sok más kelet-európai ország az olcsó munkaerő vagyunk, a mi orszáinkban az a csábító a külföldi cégek számára, hogy elég alacsony bért kell fizetni"


akkor miért nálunk van munkaerő hiány és miért nem mondjuk a nálunk kétszer olcsóbb romániában vagy a négyszer olcsóbb ukrajnában?

magyarország igazi értéke, hogy bagóért kapni itt mindenféle magasan képzett jó szakembert

2017. máj. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!