Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszizmus? Kezdünk eltévedni?

Rasszizmus? Kezdünk eltévedni?

Figyelt kérdés

Miért próbálja a világon szinte mindenhol a média azt közvéleményben elültetni az emberek agyában, hogy a rasszizsmus azt jelenti, hogy egy fehér ember gyűlöl egy fekete / sárga / hupilila színű embert?


Miért van az, hogy ha egy cigány azt mondja védekezésül (mikor már mást nem tud), hogy "azé mer cigány vagyok?!" akkor megnyílnak a jogi kiskapuk és minden az ő oldalára dől? Miért van az, hogy ha egy fehér ember azt mondja, hogy White power, akkor náci, de ha egy fekete azt mondja, hogy Black Lives Matter akkor az nem ugyan úgy náci, hanem valami libsi civil szerveződés amit támogatni kell?

(nem beszélve az erőszakos verekedéseikről, ámokfutásaikról amiket amerikában művelnek Black Lives Matter emberkék)


Örökös téma, nagyon mélyen gyökerező és régi. Még is úgy érzem, hogy a rasszista kifejezés már konkrétan azt jelenti, ha egy fehér ember...


hát szerintem baromira nem. Mi a véleményetek?



2017. máj. 27. 22:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
30%

Hm.. én azt hittem eddig, hogy a rasszizmus, az egy másik ember hátrányos megkülönböztetése a származása alapján.

Eddig legalábbis csak ezzel az értelmezéssel találkoztam. Te miket nézel, hogy ilyen szarokat találsz?

2017. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
52%

Mert a kisebbségvédelem ma már olyan, mint egy vásári mutatvány. Egyszer régen kitalálták, és azóta is ebből akarnak megélni egyesek.

Csak az a baj, hogy ma már senki sem rasszista, senki sem nézi le a nőket, társadalmilag nem elfogadott dolog kiközösíteni a melegeket vagy a zsidókat.

A kártyák viszont a régiek, és igyekeznek mindenkire rásütni a jól bevált stigmákat, akik nem azt gondolják bármiben is amit ők.

Ez az un. 'náci kártya' egy elég súlyos érvelési hiba.


A tipikus liberális, ezeknek a 'tudományoknak' a fogyasztója ma már a mainstream baloldal, ahol az emberek az érzelmeikre keresik a kielégítő magyarázatot, keverik a tényeket a véleményekkel, és komolyan elhiszik, hogy ezzel ők a jófiúk. A politikai korrektség, ami manapság ugyan csak nem a hátrányos megkülönböztetések ellen van, hanem a gondolatrendőrség eszköze.


Az elitnek pedig már nem a társadalmi problémák feltárása és megoldása a közös jó érdekében a célja, hanem a hatalom megtartása és kiterjesztése. Ezért kell újabb és újabb 'társadalmi problémákat' szponzorálni, mert a jobboldal a pozitív dolgokat nagyon hamar beépíti a programjába, és már megint ott tartanak, hogy egy korrupt bagázs ami semmi extrát nem kínál a jobboldallal szemben.


Ezért van egyébként a világon mindenütt válságban a baloldal. Az embereknek már túl sok a gender a migránssimogatás, miközben a saját életük meg romokban. A baloldali reakció? Aki nem érti a liberális szólamokat az 'redhead' tehát vidéki suttyó.

Ezért nyerhetett Trump amerikában és ezért nem fogják leváltani Orbánt 2022ben sem.

2017. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#2


köszönöm a válaszoldat! Le is zárnám a kérdést ha tehetném, mert ez annyira összetett volt :)


mindenesetre reméljük azért, hogy Trump és Orbán még maradnak egy darabig...ez a két ember annyira nem köthető ezekhez a libsi eszmékhez, hogy öröm nézni ahogy próbálják kicsinálni őket. Úgy sem fog sikerülni.

2017. máj. 27. 22:57
 4/26 anonim ***** válasza:
52%

"Hm.. én azt hittem eddig, hogy a rasszizmus, az egy másik ember hátrányos megkülönböztetése a származása alapján. "


A rasszizmus biznisszel van szerintem problémája a kérdezőnek.


Hogy amikor én sérelmezem, hogy a Kolompár Armandó meglopja és terrorban tartja az osztálytársait az rasszizmus, gátja a társadalmi integrációnak, amikor viszont budailiberálisékon kérjük számon, hogy miért nem járnak cigánygyerekek nagy számban a kedvenc alapítványi iskoláikba, akkor csak a vállrángatás megy.


Meg különben is. Én csak egy 'suttyó' vagyok, semmi sem különböztet meg a cigányoktól a bőrszínemen kívül, úgyhogy fogjam be azt a rasszista számat.

2017. máj. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
32%

#2

"Aki nem érti a liberális szólamokat az 'redhead' tehát vidéki suttyó. "


WTF is a " redhead " ? :)


Gondolom ezt a sajatos kreatumot a "redneck " kifejezessel keverted ossze.


Kulonben jol hangzott a disszertaciod :)

2017. máj. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
#3 Vagyis alátámasztotta az előre eldöntött véleményedet, tehát ő a jófiú. Közben meg annyi ostobaságot hordott össze, hogy az már fáj.
2017. máj. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

# 5


de meg nem indokolnád miért ostobaság, csak elkezdtél fröcsögni mint valamiféle libsi melléktermék...bizonyítsd be, hogy nem vagy az, és fejtsd ki ész érvekkel, hogy szerinted miért jó pénzt húzni ebből a témából. Halljuk

2017. máj. 27. 23:46
 8/26 anonim ***** válasza:
51%

Azért azt elég merész állítani, hogy ma már senki nem rasszista, amikor csak itt az oldalon rendszeres a zsidózás, cigányozás, arabozás, nig.gerezés, de a politikában is egyre erősebbek azok a szólamok, amik egyes népcsoportokat származás alapján különböztetne meg. Nem, nem a bevándorláspolitikáról beszélek, hanem pl Geert Wilders "kisebbségpolitikájáról".


Aki azt állítja, hogy ma nincs rasszizmus, az vagy vak, vagy búrában él.

Szinte mindennaposak az olyan esetek, hogy fehérek gyújtanak fel kisebbség lakta épületeket, cigányok vernek meg magyarok, fehérek és feketék verik össze egymást, arabok ölnek zsidókat, zsidók ölnek arabokat... Hol nincs rasszizmus, 20%?

És mellékesen: hogy jön a rasszizmushoz a nők elfogadottsága?:D

2017. máj. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%

Az a baj kedves 72% hogy igyekeztek összemosni a megcsömörlött közembert a cigányok elleni terrorral.

Ez a gond a rasszizmusbiznisszel, hogy álproblémákkal foglalkozik.


"És mellékesen: hogy jön a rasszizmushoz a nők elfogadottsága?:D

"


ott, hogy általában ez egy stigma csomag

aki rasszista az nem csak rasszista hanem általában megkapja mellé az antiszemita kirekesztő homofób és nőgyűlölő jelzőket is

csak úgy grátisz

2017. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
54%

Ja és a legfontosabb : Aki ma magyarországon cigányozik az NEM FAJI KÉRDÉSBŐL teszi, hanem arra az áldatlan állapotra reflektál, hogy a széplelkűek képtelenek voltak integrálni őket a többségi társadalomba a széplelkű módszereikkel. És hát lopnak, agresszívek, élhetetlenek.

Amikor zsidózik akkor nem a 30as évek zsidóterrorját sírja vissza, hanem arra reflektál, hogy a pénzügyi elit átvágta a devizahitellel, mint sz>*t a palánkon.

Amikor b**izik, akkor nem gondolja komolyan, hogy lámpavasra kéne húzni az összes deviánst, hanem arra a problémára reflektál, hogy miközben 3 éve nincs rendes munkahelye olyan örömparádékra van erőforrás, mint a Pride.


Egyszerűen nem értitek a társadalom tagjainak a problémáit, és az egészből megpróbáltok a saját kis világotokba beleillő álproblémát generálni.


Bónusz :

Egyébként amikor a síita muszlimok halomra ölik a szunnita muszlimokat és fordítva, akkor ki a rasszista?

(Gondolom én, hogy ilyet kérdezek haha.)

2017. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!