Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki liberális az egyben...

Aki liberális az egyben globalista is vagy nem?

Figyelt kérdés

2017. máj. 30. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Számodra ki a "liberális" és egyben "globalista"?

Ránk gondoltál?

Azokra, akik nem vagyunk elvhűek Viktorhoz?

Akkor "globalista liberálisok" vagyunk?

2017. máj. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Baluba ***** válasza:
93%

A két eszmerendszer alapvetően független.

A liberalizmus az egyén és közösség jogviszonyáról szól, a globalizmus pedig a közösségek méretéről és szerveződési alapjáról szól.

Ettől függetlenül azt hiszem, hogy az emberek véleménye nem független a két kérdés mentén, azaz több globalista liberális és nacionalista illiberális van, mint liberális nacionlista és illiberális globalista.

Bár ennek pont ellentmond a kommunizmus, mint globalista, illiberális irányzat.

2017. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
27%

meg kell különböztetni hogy mit jelent ma liberálisank lenni: ha mások elfogadásáról, a melegek, traszneműek stb tolerálásáról van szó, akkor 100 % ban linerális vagyok.

Ha a jelenlegi EU propagandáját és nemzetvesztő alliberális népességcsökkentő politikáját illebtve minden ehhez hasonló propaganádt érünk liberalizmus alatt, akkora legkevésbé sem vagyok liberális, sőt annak ellenkezője vagyk.

2017. máj. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van összefüggés a kettő között. A liberálisok szabadság pártiak, a globalisták pedig ezt értelmezik a határokra. Szabad utazás, szabad kereskedelem, stb. A gazdaságilag jobboldali liberálisok (libertariánusok) elég nehezen tudnának szerintem érvelni a globalizmus ellen. A szociálliberálisok között vannak protekcionisták. Sőt, elég elterjedtek. Ők csak kulturálisan globalisták, de gazdaságilag nem. De persze mindenki az eszmét igazítja magához, így mindenféle variáció van. Nem feltétlenül van egy az egyben megfeleltetés a kettő között, de van kapcsolat a kettő között.
2017. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsit utána nézhetnél a szavak jelentésének.


A globalista az jelenti,hogy világuralomra törő ember vagy olyan,akinek világuralmi törekvései vannak.

Itt nyilván egy erős nem a válaszom,de feltételezem te nem erre,hanem erre: [link] gondoltál.


Ezzel kapcsolatban meg azt tudom mondani,hogy nyilván ahogy a jobboldaliak úgy a liberálisok között is eltérő vélemények vannak,de ezt a wiki is részletezi szépen,hogy milyen előnyök és hátrányok vannak ezzel kapcsolatban...

2017. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!