Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon, pontosabban...

Magyarországon, pontosabban Budapesten lehetne felhőkarcolót építeni?

Figyelt kérdés
Magyarországon, illetve Budapesten a föld megfelelő szerkezetű, lehetne akárcsak kisebb ( 200m körüli vagy alatti ) felhőkarcoló építésére?
2017. jún. 1. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. jún. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Persze jöhet minden Stadion, felhőkarcoló, Disneyland, Olimpia. Az utak meg a korház majd magától fejlődik
2017. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

lehet nem tudtad de iszapra/homokra is építettek már felhőkarcolót


annyi a trükkje hogy függőleges "cölöpöket" helyeznek le jó sokat így stabil alappá válik a nagyobb épületek számára is


nem vagyok tájékozott (javítsatok ki ha tévedek) de BP körül hegyek vannak tehát sziklás a talaj, biztos lehetne építeni

2017. jún. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%
miért ne lehetne? cölöpöt neki alapnak oszt hadd szóljon
2017. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%
A Duna réges-régen sokkal keletebbre folyt, és ezeket a keleti területeket a saját hordalákával töltötte fel, éppen ezért Pesten löszös, homokos talaj található. Budán jóval keményebb kőzetek alkotják a talajt. Ettől függetlenül a modern technologiával bárhol lehetne felhőkarcolót építeni. Városképileg egyébként a belvárosba nem való.
2017. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Budapest némely része alatt azért elég komoly barlangrendszer található, csak nehogy egy érzékenyebb pontra építsék a felhőkarcolót. (bár én épp annyira értek ehhez, mint a másik válaszoló a cölöpalaphoz)
2017. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy Budapesten a városkép miatt tilos a Parlamentnél (96 m) magasabb épületet építeni.
2017. jún. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Lehetne, de minek. Budapesten van kismillió gyönyörű épület, ami rettentően le van rohadva és óriási volumenű felújításra szorul. Vagy arra, hogy lebontsák, és felhúzzanak a helyére egy vadi új hasonlót. Szerintem a felhőkarcoló nem illik a városképbe, nem is annyira élhető, mint a régi polgári lakások, magas beltérrel, belső udvarral, stb.
2017. jún. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem pár olcsó felhőkarcoló lakóház(amik hong kongban is épülnek) simán épülhetne. A mai fiatalok szerintem szivesen laknának modern lakásokban és legalább a polgári lakások ára is lemenne.
2017. jún. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Jól mondod. Lehetne. De minek? Fölösleges.
2017. jún. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!