Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért tartja olyan...

A Fidesz miért tartja olyan jól magát? Én nem egészen értem a dolgot, lásd alább.

Figyelt kérdés
Azt megértem, hogy Gyurcsány leszereplése idején, sok bizonytalan, vagy kevésbé mélyen kötődő szoclib átállt és a Fiddesznek meglett a 2/3. Azt is értem, hogy az aránytalan választási rendszer miatt ma már nem kell 2/3 a "/3-hoz, tehát ezekből sokan lemorzsolódhattak, és maradt egy erősen kötődő mag. De az a mag szerintem nagyobb, mint a régi mag, még az aránytalan rendszer ellenére is. Vagyis vannak, aki Gyurcsány idején kerültek ebbe a magba. Csak azt nem értem, hogy ezeknek az embereknek miért kellett Gyurcsány bevallása, anélkül nem látták, hogy milyen ember, mit csinál? Ha viszont olyan naivak voltak annak idején, és tanultak belőle, akkor ma a Fidesz hazugságai miért nem morzsolják ugyanúgy le őket? Tehát vannak olyan emberek, akiket Gyurcsány megvezetett annak idején, és nem látták, hogy mi történik az országban, de aztán Gyurcsány önbevallásánál megvilágosodtak és annyira átálltak a másik oldalra, hogy már semmi nem tudja eltántorítani őket? Létezniek ilyne meberek, vagy rosszul számolok?

2017. jún. 13. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

A Fidesz nemzeti párt, az MSZP meg nem volt az!

Érted már? Na ugye!

2017. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

A fideszre az én tapasztalatom szerint 2 féle ember szavaz. Akinek haszna van belőle és akit meg lehet vezetni a Soros-Brüsszel-Libsi szöveggel. Mindkettő van a körömben.

Az első egy nálam egy évvel fiatalabb haverom. Ő megmondta hogy nem ért egyet a fidesszel, de az apjának jobban megy a vállalkozása ( fideszes polgármester az ismerőse.... Micsoda véletlen ) ezért ő is rájuk fog szavazni. Egyszerű.

A másik a nagyanyám, aki mindenkit sorosozik. Nem lehet vele értelmes vitát folytatni, makacs, öreg, Orbán feltétlen híve.

És ahogy az interneten is tapasztalom, ez a két típusú ember szavaz a Fideszre. A legutóbbi felmérések szerint kb 1,7-1,8 millióan.

2017. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

#2

Lol, akik meg a te álláspontodon vannak, azok az okos, szép, becsületes emberek, mi? :D Ott nincs pártérdek, nincs megvezetés, nincs Orbán-gyűlölet a rendszerváltás óta?

Ne beszéljünk butaságokat, ugyanolyan megvezetett lélek vagy te is, mint a fideszesek!

2017. jún. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

#3


Miért? Honnan veszed, hogy a 2-es is pártfanatikus, akár csak te?

2017. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

mert riogatja a népet

"csak ők védik meg a migrációtól az országot" igen főleg hogy kinevették vonáékat tavasszal amikor alaptörvénymódosítást akartak majd mikor elharapódzott a helyzet előjöttek az ötlettel hogy alaptörvényt kéne módosítani


"mindenki hazaáruló aki nem a fidesszel van" erről vitázhatnánk főleg hogy jelenleg is állampolgárságot árul egy közismert bűnözőn keresztül és azzal védekezik ez pénzt hoz a hazának


"kommunista mindenki csak a fidesz nem" viktátor tanult a kommunizmusból mégpedig diktatúrát építeni,


nem tartja jól magát csak felelemben próbálja tartani a buta szavazókat akik a tv2 meg hasonló kormánymédiákból tájékozódnak, ez főleg az idősebb korosztály

2017. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Miért? Honnan veszed, hogy a 2-es is pártfanatikus, akár csak te?"


Te is egy fanatikus vagy, a piros kézé :D másba nem tudsz úgyse belekötni, pláne nem tudod megcáfolni az én mondandómat, így nekiállsz engem is a "te szintedre" húzni. De ilyenek a liberálisok, beletörődtünk már :D

2017. jún. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6


Te mi a tökömről beszélsz? Feltettem neked egy egyszerű kérdést, hogy szerinted a 2-es miért pártfanatikus. Csak mert úgy írtad, mintha csak az lehetne, más lehetőség nincs is.

2017. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert el tudja adni, hogy jó az országnak, közben pedig a többiek nem tűnnek megfelelőnek. Az MSZP-ben gyengék a vezetők, a Jobbiknál ott a szélsőségesség, és az, hogy gyakorlatilag a Fidesz helyére törekszik, a Fidesz pedig lenyúlja az ötleteit, és sokkal jobban hazudik nála. Mindegy, hazudik-e a Fidesz, ha az államadósságot felvinné 120%-ra, és már Románia is elhúzott volna mellettünk, de nagyon jól tudna migránsozni, "megvédeni" az országot, csökkenteni a rezsit, támadni a "gonosz" bankokat, libsiket, komcsikat, az EU-t, stb., akkor is jól tartaná magát valószínűleg. Ahogy az MSZP is jól tartotta magát, amikor hitelekből emelte a nyugdíjat, fizetéseket éveken át. Az emberek nem tanultak a Gyurcsány-esetből, csak abban az esetben esett le nekik, hogy átverték őket, ma is ugyanúgy megvezethetők. Szerintem a Fidesz fanatikus szavazótábora ugyanakkora, mint volt, de ez is bőven elég neki a többi rá szavazóval együtt, az ellenzék gyengeségével. Ez a mag pedig egyszer le fog csökkenni, amikor kipukkad a migránslufi.
2017. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul számolsz.

A Fidesz 2002-ben és 2006-ban is több szavazatot kapott mint 2014-ben. Nyilván az átlag 2,3 millióról hála Ferinek 2010-ben felmentek 2,7-re de 2014-ben már "csak" 2,2-őt kaptak a határon túliakkal is.

2017. jún. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Nemzethy szarként adják el a szaruk a fideszesek, így már sokaknak ízlik....
2017. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!