Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem írja át a kormány a...

Miért nem írja át a kormány a magyar helyesírást? Szerintem pl "ly" felesleges, írhatnánk mindent j-vel, a szavak végén is lehetne minden magánhangzò rövid

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a bajod ezzel, nézz körül például itt is a kérdések válaszok között, rengetegen vannak, akik jelenleg is így írnak. És fogalmuk sincsen, hogy miről van szó, amikor elolvassák a kérdésedet...
2017. jún. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Mert a kormány politikusok, nem pedig tudósok gyülekezete.

(A kormányok már sokmindent átírtak, majd később kiderült, ahhoz sem értenek, amibe belepiszkáltak.)

2017. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

#1 :D


Arról nem beszélve, hogy ez nem a kormányon múlik.

Arról főleg, hogy a kormánynak ennek 100x fontosabb dolgai is vannak.


Most őszintén? Milyen hülyén nézne már ki, hogy juk. vagy gója. Vagy hejesírás.

2017. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Aha. Megszólalt az értelem, amely sokallja, ha kétféle dolog van a világon. A másikat oly nehéz megérteni...
2017. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Látom kitört a nyári szünet.
2017. jún. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a kormány feladata, a helyesírás szabályait a Magyar Tudományos Akadémia dolgozza ki és ők írják meg azokat a Helyesírási Szótàr nevezetű könyvben. Nekik kell benyújtanod a javaslataidat és el fogják bírálni, de nem látok sok esélyt rá, hogy sikered lesz. Viszont tüntetőleg már akár most is elkezdhetsz mindent "j" betűvel írni, senki nem akadájoz! meg benne, csak lehet páran fogyatékosnak néznek majd.
2017. jún. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"a szavak vègèn is lehetne minden magànhangzò rövid"


A kedvenc állatod meg a lo?

2017. jún. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ijen hüje kérdést még életemben nem láttam.
2017. jún. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Sőt, miért nem írja át a fizika törvényeit? Akkor már ugassanak bele mindenbe bölcs politikusaink.
2017. jún. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lyaly ez roszúl eset! Mé nem tudol két lyét elsalyátitani? Szerintem meg mindent irlyunk elipszilonos lyével!
2017. jún. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!