Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak sokan,...

Miért csodálkoznak sokan, hogy a kapitalista rendszerben csökken a gyerekvállalási kedv?

Figyelt kérdés

Én a rendszerváltáskor születtem,és akkor szerintem az emberek még sokkal nagyobb létbiztonság mellett tök lazán vállalták be a gyerekeket.


Egy mesterséges világban nőttek fel,éltek,ahol nem volt ennyi nélkülözés.Illetve,a buta,tudatlan emberek is megéltek valahogy az állam nyakán.


Ma meg az egyetemet végzett emberek is félhetnek,hogy hol fognak lakni.

A szüleiknél laknak,saját otthonról álmodni sem mernek.


2017. júl. 5. 16:11
 1/9 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Ennek nincs köze a kapitalizmushoz, 1980 óta csökken az ország lakossága. Nem beszélve a 19. századi vadkapitalizmusról, amikor simán bevállaltak az emberek 8-10 gyereket is.
2017. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

A gyerekvállalási kedvet egyetlen dologgal lehetne növelni.

Itt sokszor olvasom hogy "minek akar a fiatal lakást?"

"mért akar otthonról elköltözni?" "lakjon anyukával alig 30 éves" stb baromságok


PÉNZ! a normálisabbja aki felelősség teljes nem vállal havi 84 788 hufra gyereket úgy hogy anyuka garzonjába lakik, mire összekuporgat egy saját garzonra! nem palotára! addigra 40-50 éves akkor meg már nem tud gyereket vállalni


Létbizonytalanság van egy-egy kormánydöntés hatására 84 788 forint helyett könnyen munkanélkülivé vagy közmunkássá válhatsz és a gyerekét senki nem akarja éhezni látni.


(persze tudom ilyenkor jön a másik demagóg szöveg hogy "tanulni kellett volna" aha meséld ezt el egy diplomás ápolónak vagy azoknak a tanároknak akik diplomával elmennek összeszerelő üzemekbe mert ott IS többet keresnek mint 30 év tanári pálya után)


A fejétől bűzlik a hal

2017. júl. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát pontosan erről beszélek:)

"Tanulni kellett volna".


Egy kapitalista rendszerben csak a gazdagok fognak szaporodni,ők viszont a kisebbséget képzik.


Ki lesz,aki ezeket eltartja?

2017. júl. 5. 16:59
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egy mesterséges világban nőttek fel,éltek,ahol nem volt ennyi nélkülözés."


Hát a fene tudja. Én '75 - ben születtem, Pesten, albérletben laktunk, burkolatlan sáros utca, budi az udvaron, nem volt autónk, telefonunk, fürdőszobánk, konyha egy villanyrezsó, de a szüleim bevállaltak két gyereket ilyen élet mellett.

2017. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem te nagyon nagy fogalomzavarban vagy. :D


Mert nem ez a a fő oka biztos.

2017. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt látom, hogy éppen azokban az országokban nincs ezzel probléma, ahol nincs jólét, sőt, inkább nyomor van.
2017. júl. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért,mert ha nem látod,hogy hogy is lehet élni,megelégszel a nyomorral.


A kapitalizmus pedig a luxusról szól,így érthető,hogy sokan nem gyerekre akarnak pénzt költeni,hanem luxusban élni.

Ez a rendszer velejárója.


Az én nagymamámék 15-en voltak testvérek,mert a szüleik letojták hány gyerek születik,mert az állam úgy is nem hagyja éhenhalni őket.


Ma meg ilyen nincs.


Ezért gondolom,hogy valamilyen alap juttatás,pl alapjövedelem segítene ezen a problémán.

2017. júl. 6. 07:48
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
A radikális feminizmus és a női kvóta az oka, a nők elveszik a férfiaktól a jobban fizető munkát
2017. júl. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Ezért gondolom,hogy valamilyen alap juttatás,pl alapjövedelem segítene ezen a problémán."


Méghozzá rosszul.

2017. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!