Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok a magyar foci...

Liberálisok a magyar foci rossz? Akkor mivel magyarázzátok azt, hogy a Honvéd tudott gólt lőni a Hapoelnek, a korábbi BL győztes Inter meg nem, Milánóban?

Figyelt kérdés

2017. júl. 13. 09:46
1 2 3 4 5
 41/47 Waff ***** válasza:
6%

Nem vagyok liberális, sőt a mai társadalmi problémák egyik legnagyobb okának a liberalizmust tartom, és minden formáját elutasítom.


A politikai eszméktől teljesen függetlenül viszont az a véleményem, hogy a magyar foci valóban nem a legjobbak közé tartozik Európában...sőt, inkább a rosszabban teljesítő válogatottakhoz sorolnám....

Viszont! A válaszokat olvasva nem értem miért baj az, ha a mindenkori kormány (legyen az akármelyik) támogat egy sportot, ami a legnépszerűbb az országban. A sport nem csak egészséges, de jó időtöltésnek, jó szórakozásnak. Legyen szó bármelyik sportról.

A logikát nem értem az egészben....ha támogat a kormány egy adott sportot, akkor annak a sportnak a válogatottban játszó tagjainak mindent meg kell nyerni? Vagy legalább is bajnoknak lenni? Tényleg erről kell hogy szóljon? Szerintem elsősorban maga a sport, a kikapcsolódás, a versenyzés öröme stb. a fő szempontok....és csak ezek után jöhet az, hogy ki melyik helyezést érte el. Azt a pénzt amit a kormány a focira költ, gondoljátok ha nem költene akkor nektek szétosztaná? Vagy pl óvodáknak, iskoláknak esetleg kórházaknak adná? Nem látna abból senki semmit, meg van , hogy mennyi megy sportra, mennyi az egészségügyre, oktatásra stbstb...akkor egy másik "zsebbe" csordogálna....mondjuk művelődési házakat támogatna azon a pénzen...akkor meg persze azon menne a hőbörgés, mert "miazhogyművelődnikellugyanmáááá"....

2017. júl. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
83%
#41! Azt írod, a sportolás egészséges. Ez így van, de a nézők nem sportolnak, hanem mások tevékenységét nézik!! Komoly hibákat halmoztál egymásra a válaszodban, de nem mind az, persze. Mindenki, aki sportolni szeretne, tegye önköltségen, mint én!!! A versengés pedig fejletlen megnyilvánulása egy társadalomnak. Kit kellene legyőzni, ha minden EGY...??? Tudom, az utolsó mondatot nagyon kevesen értik még jelenleg, da attól lehet igaz.
2017. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Waff ***** válasza:
8%

Utolsónak: sajnálom, hogy hibát hibára halmozok, nézd el nekem, hogy nyomi vagyok...


Aki sportolni szeretne, tegye a saját költségén...hm...pont ezért támogatja az állam a sportokat (és nem csak a focit), hogy azok is sportolhassanak akinek amúgy nem lenne rá lehetősége önköltségen...( most nyilván nem a parkban való kocogásról beszelünk). Az utolsó mondatodnak meg valóban nincs semmi értelme, mivel szó nem volt olyasmiről hogy mindenki egy lenne, csupán arról, hogy ne a helyezés legyen a fő szempont.

2017. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

# 41/43 Időpont ma 17:32

[link]


Leírták helyettem.

Megérted:

2017. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

"A válaszokat olvasva nem értem miért baj az, ha a mindenkori kormány (legyen az akármelyik) támogat egy sportot, ami a legnépszerűbb az országban."


Tudod ebből a szempontból visszaolvasva a saját hozzászólásomat tényleg kicsit igazságtalan voltam.


De ha követed a híreket, akkor azt is tudod, hogy a kormány nemrég a szociálisan hátrányos gyerekek támogatásából vont ki forrásokat és helyezett át a sportba... És ez nem az első alkalom. Legalább is erősen emlékszem rá, hogy 2 évvel ezelőtt volt már egy ehhez hasonló érzéketlen költségvetési változtatás a foci javára. Ha nagyon akarod, előkereshetem, de nem lesz könnyű.


Szóval én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy a szórakoztatóipar a kereslet-kínálat elvén kellene működnie, ahol ezrek akarata érvényesül, és nem egy tucat öltönyösé.

2017. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
93%

,,A válaszokat olvasva nem értem miért baj az, ha a mindenkori kormány (legyen az akármelyik) támogat egy sportot, ami a legnépszerűbb az országban."


Az a baj, hogy Orbánunk nem a focit támogatja. Ő stadion építési körüli mutyizást. A stadion építésekre szánt pénz elég nagy része itt is éppen valamelyik haverhoz vándorol.

2017. júl. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 Koplárovics Béci ***** válasza:
36%

"Azt írod, a sportolás egészséges. Ez így van, de a nézők nem sportolnak, hanem mások tevékenységét nézik!"


Viszont ha van példakép, akkor azt a sportot többen fogják választani. Az is igaz, hogy jelenleg aki focizni kezd, az nem Dzsudzsák Balázst fogja első számú példaképnek tekinteni, akire hasonlítani akar, hanem Ronaldot vagy Messit, vagy más sztárt. Valószinűleg ad egy lendületet, erőt egy-egy jobb magyar szereplés. De kosarazni sem valószinű, hogy sokan pl Hanga Ádám miatt kezdenek el, pedig ő nemzetközi szinten sokkal többet ért el, mint az utóbbi időben bármelyik magyar focista.

Mindemellett én azon vagyok, hogy a profi sportot piaci alapú működésre kell helyezni. A TAO-s lenyúlásokat is megszüntetném, ott is csak papíron megy az utánpótlásra a pénz. Nem néhány nagycsapatot kellene támogatni, ha már valamit is támogatunk, hanem a kiscsapatokat. Rajtuk egy minimális segítség is sokat segít. Inkább olyan pályákat kellene építeni akár minden faluba, ahol lehet játszani. Egy-egy stadion árából százasával lehetne ilyeneket építeni, támogatni, így sokkal több emberhez, sokkal több gyerekhez jutna el a támogatás. És ha valahol stadiont akarnak, az a csapat először bizonyítsa be, hogy a "régi" stadionja kicsi, legyen egy átlag 80-90% körüli kihasználtsága egy szezonban, akkor lehet beszélni felújításról, bővítésről, és legyen (reális) kalkuláció, hogy mennyire éri meg.

2017. júl. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!