Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség az MSZP és DK,...

Mi a különbség az MSZP és DK, Együtt politikája között?

Figyelt kérdés
2017. júl. 15. 22:56
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Gyakorlatilag mind ugyanannak a kutyának a kölykei, a közös vonásuk hogy a legfőbb céljuk az hogy nekik jó legyen, az embereknek meg minél rosszabb. Csak abban nincs megállapodás, kinek a zsebébe menjen a lóvé.
2017. júl. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Nagyjából semmi.
2017. júl. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Az MSZP(Botka programját leszámítva) és a DK neoliberálisok, míg az Együtt ennek a kritikusa.
2017. júl. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
A programjukban vannak eltérések viszont ugyanazt képviselik érdemi külömbség valójában nincs
2017. júl. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
#4 Az MSZP nem szocialista párt?
2017. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat #3-nak címeztem! (Előző voltam)
2017. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%
Az Együtt és DK bebizonyította, hogy a korrupció felszámolása a céljuk, Juhász Péter munkásságát napi szinten, videókkal és hivatalos iratokkal dokumentálva nyomon követheted. Ha valóban érdekel, amit kétlek. Velük szemben az MSZP/Fidesz szintén bizonyították már. Az MSZP tolvaj, a Fidesz meg hihetetlen korrupt maffia tolvaj.
2017. júl. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nevét illetően de, szocialista, csakhogy úgy mint volt a Munkáspárt angliában, a Demokrata párt Amerikában, a Szocialista Párt franciaországban. A klasszikus szociáldemokráciát is felmondták, nem hogy a szocializmust. Ezt Amerikában Clinton, Angliában Tony Blair, Németországban Schröder , idehaza Gyurcsány Ferenc vezette. Neoliberális fordulatot vettek ezzel megszűntetve szocialista mivoltukat. Most viszont az újbaloldaliak visszakarják csinálni, és rá akarják venni a baloldalakat hogy izzadjanak ki magukból baloldaliságot újra. Amerikában ezt Bernie Sanders, Angliában Corbyn, Németben nagyjából senki..., Franciaországban Benoit Hamon, itthon a szocialisták közt Botka vezeti, illetve kissebb újbaloldali kezdemények is vannak. Párbeszéd, Együtt pl.

A különbséget nem ártana figyelembe venni. De a szociknál nem fog sikerülni sztem Botka irányváltása. Ezért maradjon csak ez a különbség.

2017. júl. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én inkább azt kérdezném, mi a közös a felsorolt háromban, és az összes többiben.

Nagyjából az, hogy mindegyik párt úgy gondolja, ők néhányan hordozzák a bölcsek kövét, ők képviselnek bármit, és meg is oldják. Az együttműködésre képtelenek, pontosan azért, mert a cél nem általános, nem az ország jobbítása, hanem a saját nagyság kidomborítása. Mindnél az a legfőbb taszító erő, hogy "ők" és nem "én".


Annyit azért érdemes hozzátenni, száz, de még hetven évvel ezelőtt is elég tiszta, egyértelmű képlet volt, mi is a szociáldemokrácia. Ma a szerepek összemosódtak, mert új szerepek vannak, és még nem alakult ki, melyik kié. Ma túltermelési válság van, ma etnikai problémák vannak, amelyek a neoliberális, vagy inkább monopoltőkés mentalitásból fakadnak. A monopoltőke érdeke mára nem annyira a profit, mint inkább a piac (eladás) lett. Nem az a kérdés, milyen nóvumot tudunk az asztalra tenni, hanem az, ki veszi meg. Mindenből sok van. És ez a helyzet új pártpolitikai válaszokat kíván, de azok nincsenek. Az egész világban nincsenek, csak nálunk attól lett ez élesebb, mert egy egyeduralmi törekvéseket célzó párt leváltására korlátozódnak. Az új gazdasági helyzetre jó válaszokat adni, közben fő törekvésként pusztán egy váltást célozni, az bizony olyan ellentmondás, amit senki nem tud kezelni. Ha hozzávesszük a mesterségesen keltett hisztériát és bizalmatlanságot, ezek tovább rontják a helyzetet.


Sajnos nálunk ez hovatovább nem azt a problémát jelenti, leváltsuk-e a Fideszt, és hogyan, hanem azt, hogy mivel senki senkinek nem akar hinni, hogy mivel együttműködést már nemcsak nem akar senki, de nem is tud, ezért a dolgok véletlenszerűen alakulnak. És mivel azt a pártok zöme felismerte, mindenre hisztérikusan reagál, ez még inkább elbizonytalanítja és elrettenti a társadalmat. Még kevesebb emberen múlnak a történések, a jövő. Ehhez képest az, hogy a három nevezett párt között mi a különbség, szinte lényegtelen.

2017. júl. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!