Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik liberalizálni akarják a...

Akik liberalizálni akarják a drogfogyasztást, azok az ellenérvekkel is tisztában vannak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok szakértő, de van néhány dolog, amit én szakértelem nélkül is meg tudok mondani. Például, hogy több fogyasztó lesz, ezáltal több függő is. Miért kell függőségbe kergetni a fiatalokat? Ez szerintem már önmagában jó indok a tiltásra.
2017. júl. 20. 13:54
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes, az alkoholnál meg a ciginél már nem számítanak az ellenérvek? Ez alapján azokat is be kéne tiltani.
2017. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Igen, azokat is be kéne tiltani. Csak mivel azok betiltása lényegében polgárháborút okozna, így teljesen logikus a nem betiltásuk.
2017. júl. 20. 14:05
 3/33 anonim ***** válasza:
50%
Feltételezem igen, hacsak nem végtelenségig elvakultak. Ugyanez igaz fordítva a másik oldalra is.
2017. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Túl általános a kérdés és a felvezetés erősen félrevezető, mert pl. nem a morfium vagy LSD fogyasztásról megy a vita. Az embereket nem is másoktól, hanem elsősorban önmaguktól kellene megvédeni, ami ugyebár lehetetlen. Aki nem akar drog-kábulatban élni, az nem fogja használni, mint ahogyan abból sem lesz alkoholista, aki szeret józan maradni. Törvénykezési szinten pedig az ilyen dolgokat nagyon alapos és széleskörű tudományos vizsgálat és társadalmi vita szokta megelőzni.A fogamzásgátló tabletták engedélyezésekor is tisztában voltak az ellenérvekkel. Emellett azt is figyelembe kel venni, hogy társadalmi szinten már nagyon sokat számít az adóbevétel is. A tiltás, már kisgyerekeknél sem a legjobb nevelési eszköz.
2017. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Sose hallom, hogy az ellenérvekre reagálnának. Mondjuk ez lehet a nyilvános vita hiánya miatt is.
2017. júl. 20. 14:18
 6/33 A kérdező kommentje:
Megpróbálok reagálni az utóbbi felvetésekre. Teljesen egyetértek abban, hogy az embereket maguktól kell megvédeni. Azonban én már nem teszek különbséget az emberek közt úgy, hogy vannak, akik kábulatban szeretnének élni és vannak, akik nem. Szerintem minden egyes kipróbáló úgy áll hozzá, hogy ő csak kipróbálja és nem lesz függő. Aki pedig nem lesz függő, azért nem lesz függő, mert rá nem gyakorolt akkora hatást, nem pedig azért mert tudja mérsékelni magát. Amit pedig a pénzről mondasz szerintem rossz megközelítés, nem szabadna, hogy gazdasági probléma legyen, kizárólag szociális alapon kéne megközelíteni.
2017. júl. 20. 14:28
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
Nem feltétlenül lesz több függő.
2017. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Baluba ***** válasza:
Szeritnem az államnak semmi köze hozzá, hogy én mit csinálok saját magammal, ameddig másoknak nem ártok. Persze ez csak 18 év fölöttiekre vonatkozik, akiket az állam elismer független, döntésképes személyeknek.
2017. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
Nem lesz több függő, semmi összefüggés nincs. Amugy nen liberalizálni, se legalizálni sokkal inkább dekriminalizálni kell és akarják.
2017. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
18%
A különbsèg az a dohànyzàs a könnyű drogok között,hogy bàr mindkettő kàros, de a Marihuana és a tobbi könnyű drog az ember èrtelme kèpessègèt is befolyásolja,a dohànyzàs viszont nem.az Alkohol pedig csak mértéktelenül káros,mértékkel a sör és a bor mèg egészséges is
2017. júl. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!