Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a magyarok nem akarnak általános jólétet látni az országban?

Figyelt kérdés

A magyar közgondolkodás menthetetlenül és tipikusan jobboldali, tehát szerintük aki kapja, marja, aki nem, az marha.

Ez pedig természetszerűleg magával hozza az ügyeskedő elemek győzelmét a többivel szemben.

Ilyen körülmények között lehetséges egyáltalán a jóléti társadalom kiépülése? Vagy nincs is erre egyáltalán igény?


2017. júl. 21. 15:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
De buta vagy kedves kérdező. Először is: Magyarországon magasabb az életszínvonal, mint a világ 70%-ánál. Másrészt, ha szabadna érdeklődnöm hány éves vagy?: Éltél már akkor, amikor Medgyessy 4 hónap alatt csődbe vitte az országot a nyugdíjasok és a közalkalmazottak kedvéért? Nyilván nekik sem volt igényük egy jóléti társadalomra. Magáről a jóléti társadalomról meg annyit, hogy ilyen demográfiával, ekkora (környezet)tudatossággal nem lehet jóléti társadalmat fenntartani. Az USA-ban se lesz ilyen örökké. Nyugat-Európában se, Dubajban se. Sehol
2017. júl. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Olyan sose lesz, hogy mindenkinek habzsi-dőzsi. Magyarországon nyilván nem tökéletes, de aránylag fejlett a szociális rendszer, ellentétben például az USÁ-val.
2017. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
23%

Én abban hiszek, hogy egy átlag kisembernek dolgoznia kell, élete végéig.

Adójával segítenie az állam működését.

gyereket kell nevelnie, hogy öreg korára legyen, aki majd gondozza, és legyen aki a járulékait is befizeti.

mindig arra a pártra kell szavaznia, aki a legjobban az ország érdekeit nézi, jelen esetben mindenki tudja melyik párt ez, hiszen már a 2. választást is ők nyerték.

Mindig bejelentett munkahelyen kell dolgoznia, ha törvénytelenséget tapasztal akkor pedig jeleznia az illetékes szervek felé, yard vagy nav, hogy minél előbb megszűntessék a jog ellenes cselekményt, és helyre álljona törvényes rend.

Aki elakar menni külfödlre mosogatni azt hagyni hagy menjen, de megnehezíteni neki, hogy ebbe a szép országba, amit itt hagyott, vissza tudjon jönni.

Így ha mégis sikerül neki visszajönni, azután kétszer meggondolja kimegy-e majd mosogatni, vagy inkább részt vesz az állam felépítésében, hogy egy szebb országban éljünk majd öregkorunkra.

2017. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Az általános jólét feltétele az, hogy adjunk azoknak akinek nincs?

Csak mert pl. nemrég "szakadt meg a szívem" amikor RTL Klubon mutatták szegény kisnyugdíjas családot, ahol anyuka 1 hetet nem dolgozott, mert apuka taxisként jól keresett csak épp véletlenül minimálbér után adózott. Akkor most őket kéne sajnálni és szociális hálót rakni alájuk, mert nem igazság, hogy nyomorognak kettecskén öregen?


Meg kéne tanulni, hogy az ember felelős magáért és az állam feladta az, hogy biztosítsa a lehetőséget ha tenni akar magáért az ember. De az nem lehet feladat, hogy olyanokat tartsunk el akik átverték az államot(a tisztességes állampolgárokat), mert erre ép eszű embernek nincs igénye.

2017. júl. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
32%

Na most ez a baloldalon pedig úgy néz ki, hogy vegyük el azoktól, akik dolgoznak, és osszuk szét azok között akik nem dolgoznak (nem tudnak, vagy nem akarnak). Egyik sem tökéletes megoldás.


Ráadásul, ha az egész országban mindenki jól él, ki az a hülye, aki elmenne gürizni (építkezni, vízvezetéket szerelni, rendőrködni, WC-t pucolni), ha helyette otthon is lógathatja a lábát, és megél (majdnem) ugyanolyan jól?


Sz*r az egész, megdöglünk mind... Nem tudok jó megoldást, pedig rengeteget gondolkodtam már rajta.

2017. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Csak mert pl. nemrég "szakadt meg a szívem" amikor RTL Klubon mutatták szegény kisnyugdíjas családot, ahol anyuka 1 hetet nem dolgozott, mert apuka taxisként jól keresett csak épp véletlenül minimálbér után adózott. Akkor most őket kéne sajnálni és szociális hálót rakni alájuk, mert nem igazság, hogy nyomorognak kettecskén öregen?"


Óhhh, hát nem erről beszéltem a kérdésemben, te kis tudatlan?

"Aki kapja, marja, aki nem, az marha!"

A taxis vajon milyen elveket követett, amikor nem fizetett adót? Hát nem ezt? Na és a főnöke?

Úgy próbálsz engem megcáfolni, hogy közben az én elveimet bizonyítod? :D

2017. júl. 21. 16:04
 7/18 A kérdező kommentje:

"Na most ez a baloldalon pedig úgy néz ki, hogy vegyük el azoktól, akik dolgoznak, és osszuk szét azok között akik nem dolgoznak (nem tudnak, vagy nem akarnak)."


Nem, ez a baloldalon úgy néz ki, hogy legyenek tisztességes mértékű adók, de azokat tisztességesen fizessék is be!

Tudod? Mert a baloldalnak az a fontos, hogy mindenki jól és egyszerűen éljen, nem pedig az, hogy mindenki ott ügyeskedjen, ahol és amivel csak tud.

Persze vannak, akik baloldalinak nevezik magukat és közben korruptak, de őket sokkal jobban meg kell büntetni, mint a jobboldaliakat, mert nem egyszerűen csak az ártó oldalon harcolnak, hanem nevetségessé akarnak minket tenni a mi színeinkben harcolva, de közben az ellenség elveit követve.

2017. júl. 21. 16:08
 8/18 anonim ***** válasza:
45%

Nem egészen értem, amiket összehordasz itt az "ellenségről".

Mindenesetre a baloldali újraelosztás Magyarországon a gyakorlatban úgy szokott kinézni, hogy emeljük az égbe a középosztály (az egyetlen adófizetői réteg) terheit, vegyünk fel még hozzá egy kis hitelt, aztán az egészet szórjuk szét a nyugdíjasok, meg a mélyszegények között.

- Az adócsaló vállalkozókkal továbbra sem törődik senki

- Az egészségügyet továbbra sem teszi rendbe senki

2017. júl. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

#6 mit bizonyítok? mert szerintem amit leírtam az azt bizonyítja, hogy nincs szükség általános jólétre, az emberek ha hibáznak akkor fizessenek érte és ne próbáljanak meg azoktól kunyerálni akiket megloptak.


ezt is te írod: "Ez pedig természetszerűleg magával hozza az ügyeskedő elemek győzelmét a többivel szemben. " akkor a két nyugger most győzött?

Ügyeskedni ilyen kretén módon akkor is lehet, sőt akkor éri meg igazán, ha nincs következménye, márpedig a te jóléti társadalmadban nem lenne.

2017. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
39%

Azért,mert nálunk nemzeti kommunista felfogás van.

Nincs igény semmire,bezzeg,aki jobban él,arra irigykednek:)


Sajnos a legtöbben nem teljesítménnyel,hanem fenéknyalással akarnak érvényesülni,mert az könnyebb.


50 év múlva rosszabb lesz itt a helyzet,mint Bulgáriában.De akkor is minden nagy nemzeti kommunista lesz.Éljen a párt,a vezért!


Szörnyű,de a magyaroknak nem kell sem a demokrácia,sem a kapitalizmus.

2017. júl. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!