Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mit gondoltok a határon...

Ti mit gondoltok a határon túli magyarok szavazati jogairól? /már k. ra elegem van, boritom a bilit :D /

Figyelt kérdés

Mielőtt kommentelnétek olvassátok el mi az én véleményem: (egyébként utálom a kettősmércét)



A probléma az, hogy a pártok és néhány média direkt hergeli a székelyeket és az itthoni magyarokat.


Érdekes taktika ez: ménél jobban hergeli valaki a székelyeket, annál többen fognak határon túlról ők is szavazni. Kinek jó ez? annak aki legális csalásnak állítná be a külhoniak választását(valahol az is).


Egyébként én sem értek egyet azzal, hogy szavazzanak. Viszont az álampolgárságot mégis meghagynám nekik mert csak magyarok, csak a testvéreink.

Az én "megoldási" javaslatom a következő:

- ne szavazzon senki sem ide aki nem ide adózik(ez a legtöbbet elhangott érv)

- de akkor ne szavvazzon ide a németországi,angliai,ausztriai stb.(dolgozók) magyar sem mert ők sem ide adóznak.

-Vagy mindenki vagy senki sem aki a hátárontúl adózik/él.

-vagy aki több mint 1-2 éve segélyből él(nem akar dolgozni)+a börtöntöltelékek se...


És ezen felül mint nekem itthon született magyarnak, soha nem tetszett ha egy határon túlit lerománoztak/szlovákoztak. Eddig ahol dolgoztam mindenkit helyretettem amennyire(nem megbántva) lehetett.


Miért is ukrán/szerb stb. az akinek full magyar neve van?


De egyébként mindig az adózás mint érv hagzik el, valójában az húzódik meg mögötte, hogy a székelyek a fideszre szavaznak.(ezért nem tetszik itthon sokaknak, megértem) (korábban asszem fél vagy egy mandátum sorsát döntötte el 30 ezer szavazat, most kettőre tippelnek)

(Ha minél jobban felhergeli a sok kinti magyart, hogy ne 1-2 mandátum dőljön el rajta hanem jóval több akkor lehet legális csalásra hivatkozni az ellenzék részéről)


+adalék:

Na de akkor arról miért nem beszélünk, hogy ferenc atya/testvér azért akarja-e segíteni "szegény menekülteket", hogy azok majd később rá szavazzanak??

(szerintem ez elég egyértelmű)



2017. aug. 2. 20:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

Szavazati jog = Magyarországon bejelentett állandó lakcím.

Aki határon túl él, nem fogja érezni a bőrén az itthoni törvények hatását, amiket a megválasztott párt hoz uralkodása alatt.

2017. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
16%
A szavazatuk nem èr annyit,mèrt csak listàn szavazhatnak,szerintem így fer mivel valamilyen szinten beleszolhatnak az Anyaorszàg dolgaiba,mèrt azèrt ők is èrintettek a nemzetpolitikàban,de mégsem olyan mèrtèkben szòlhatnak bele,mint a Magyarorszàgon èlők,mert ők egyèni mandàtumokra is szavaznak,nemcsak az orszàgos listàra
2017. aug. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Azzal van a probléma, hogy a határon túli magyarok egyszerűen nem tájékozottak a magyar médiában, nem jutnak el egy 444-re vagy egy indexre, ők csak annyit látnak, hogy "hát az Orbán milyen jó" meg "mennyi mindent tett értünk".
2017. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Jó ebben van igazság, hogy talán annyira bnem tájékozottak. Viszont azok a médiumok nem függetlenek, mert nincs olyan hogy független média. Liberális van, konzervativ, meg radikális van. jelenleg 3 oldali média van.


És érdekes dolog hogy pl. simicska tuljadonosa az alfahirnek, meg az indexnek és a 24.hu-nak is is együtt.


én pl egyiket sem lájkolom már, hanem rámegyek midnegyikre néha pl. 888,444, hvg, magyar idők, origo, index - mert nem lehet kiszürni kinek van igaza, csak akkor ha utnánajársz a dolgoknak(ami rengeteg energiát emészt fel.

2017. aug. 2. 22:04
 5/23 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nem tudom, de én valahogy azt tartanám normálisnak, ha egy ember, csak egy ország választásain vehetne részt.
2017. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Elnézést, lehet, hogy rosszul fogalmaztam.


Azt akartam kifejezni, hogy a határon túliakhoz nem jut el olyan szinten a magyar ellenzéke média "híre" vagy nem érdekli őket és emiatt gyakran teljesen téves információk vannak.


Nem azzal van a baj, hogy hová (nem) fizetnek adót (azzal is), hanem, hogy a legtöbben nem nagyon tájékozottak a magyar médiaforrásokban.

2017. aug. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

ők csak annyit látnak, hogy "hát az Orbán milyen jó" meg "mennyi mindent tett értünk

Hat persze... Peldaul mivel felujjutottak a Csikszeredai focipalyat, es igy megtiltottak a SMURD mentohelikopterenek hogy leszallopalyanak hasznalja, igy a katonai helipadra jonnek, ami egy elet-halal kozt kuzdo embernek plusz 10 perc kocsikazast jelent. Hat tenyleg koszonjuk szepen.

2017. aug. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

remélem a ballibek a világ minden táján élő külhoni magyar állampolgárok szavazati joga ellen hergel, nem csak a székelyek ellen

kis objektívek :)

2017. aug. 3. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
16%

"Hat persze... Peldaul mivel felujjutottak a Csikszeredai focipalyat, es igy megtiltottak a SMURD mentohelikopterenek hogy leszallopalyanak hasznalja, igy a katonai helipadra jonnek, ami egy elet-halal kozt kuzdo embernek plusz 10 perc kocsikazast jelent. Hat tenyleg koszonjuk szepen.

"


Meg mondjuk állást foglalt, hogy 23 millió románnak nevezni a székelyeket emberiség ellenes tett. Ennyit erről. Ezt kell megugornia a fidesznek.

2017. aug. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
37%

Senki nem hergel senki ellen, illetve de ismerjük a "kék plakátokat", de az nem ide tartozik.


Arra meg konkrétan megint nem emlékszem, hogy Gyurcsány mikor nevezte a székelyeket 23 millió románnak, ő egy kicsit másról beszélt, persze az másik dolog, hogy így is meg úgy is baromság amit mondott, de hát nála előfordult párszor.

Viszont nem értem, hogy most a szövegkörnyezet értelmezése okoz gondot vagy szimplán alul tájékozott vagy. Gondolom ebből jön, hogy Fidesz nyáj tagja vagy (lehet tévedek, de ez sejthető).


Egyébként, ha ez érdekel, egyetlen olyan embernek sem támogatom a szavazati jogát, aki nem él Magyarországon és nincs bejelentett lakcíme az országban.

2017. aug. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!