Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért van...

Magyarországon miért van rengeteg elgazosodott, elhagyatott ház?

Figyelt kérdés
Ez a weboldal persze erről szól : ( [link] ,de én élőben tapasztalom ezt mert rengeteg településen,községben,városban járok ahol csak a gaz nő ki az ilyen épületek körül. Én egy 6 ezres helyen lakom ami gyakorlatilag város ,de itt is megfigyelhető az,hogy nagyon sok az elhagyatott épület ahol már csak a gaz nő ki nem lakik ott senki sem. Házak bontása itt megy ! Építés nulla egyenlő a nullával. Senki sem építkezik itt. Hiába vagyok városban lepusztul minden ahogy halad az idő minden elenyészik én ezt érzem .

2017. aug. 19. 21:03
1 2
 1/14 Lazy Lover ***** válasza:
91%
ki haltak az öregek a fiatal vagy külföldre ment vagy más nagy városba lassan vidék totál el néptelenedik
2017. aug. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A kisebbb településeken nincs munkalehetöség, a fiatalok vagy nagyobb városokba költöznek vagy elmennek külföldre, de a házakat eladni nem tudják, ezért idövel tönkremennek.
2017. aug. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

Egyre mobilisabb a lakosság, ma már alig van olyan ember aki a családi portán lakik felnőtt korában is.

Illetve megy a sírás ezerrel, hogy de rosszul élünk mégis ki az a mai világban aki pl. egy falusi házba beköltözne ahova nincs bekötve a kanalizálás. Így az ilyen házak szépen lassan pusztulnak.

2017. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen sok épület "gazdátlan", nincs aki gondozza, rendbe tegye.


Nagyszüleim háza gyakorlatilag a miénkkel párhuzamos utcában áll, mégis évek alatt teljesen lepusztult, elhagyatott érzést kelt a kert és a ház maga is.

Egyszerűen nincs aki gondozza. Mi is, rokonok is dolgozunk egész nap, megvan a saját kertünk, házunk. Nincs energia még egy házat rendbe tenni, maximum alap feladatok mint fűnyírás és egyebek vannak.


De nem csak falusi házakon látszik ez, hanem működő gyárak, cégek épületei is teljesen lepusztultak, igénytelenek. A MÁV állomásai, BKV kocsiszínjei igazi putrik.

2017. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hármas nagyon sokáig értelmeztem,hogy mit is akarsz mondani tudom példának hoztad ,de nem a csatornázás dönti el,hogy ez miatt pusztul e egy település vagy sem. Nagyon sok településen már van csatornázás mégis sok az elhagyatott ház. Rossz példa ez,hogy ha nincs csatornázás már az miatt nem költözik oda senki sem. Felénk 32 eladó ház van január óta ! Nem kell egyszerűen senkinek sem hiába van csatornázás.
2017. aug. 19. 21:25
 6/14 anonim ***** válasza:
67%
Az emberek többségének nincs pénze házat vásárolni. Főleg nem olyant, amit még fel is kell újítani. Másrészt nem költöznek olyan helyre, ahol nincs munkalehetőség, iskola is csal általános van. A közlekedés pedig kritikán aluli a legtöbb helyen.
2017. aug. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Hármas nagyon sokáig értelmeztem,hogy mit is akarsz mondani tudom példának hoztad ,de nem a csatornázás dönti el,hogy ez miatt pusztul e egy település vagy sem. Nagyon sok településen már van csatornázás mégis sok az elhagyatott ház. Rossz példa ez,hogy ha nincs csatornázás már az miatt nem költözik oda senki sem. Felénk 32 eladó ház van január óta ! Nem kell egyszerűen senkinek sem hiába van csatornázás.


# 5


A csatornázás egy példa arra, hogy van "egy kis baj" a házzal és inkább építenek máshova újat mintsem kényelmetlenséget viseljenek el. De gondolom a városod lakossága is folyamatosan csökken, nincs munkalehetőség így miért költözne oda valaki? Mert még mondjuk egy ház 100 évig is lakható ha rendbe tartják de azért a faitalok nem szívesen költöznek egy régi házba. Nálunk is 2 új ház is épült a családban, a többiek panelben laknak de nagyanyám háza senkinek se kell, pedig jó helyen van.

2017. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Az hogy gazos egy porta az nem jelenti azt hogy lakatlan is. Pl itt falunis vannak ilyenek 10 -ből 8 városiak álltal felvásárolt kettesház. Nem számolnak vele hogy veteményezés után kapálni is kell.
2017. aug. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
óóóó én nem erre gondoltam pontosabban ami csak gazos. Ami már omladozik az idő miatt. Felém olyan is van ahol a tulaj úgy gondolta,hogy inkább kimegy Németországba aztán a házát ott hagyta. Nem adta el és már azóta bementek párszor tolvajok ,de azt mondta,hogy bútorokat adta csak el a házból a házzal nem akart foglalkozni aztán jelenleg ott áll .
2017. aug. 19. 23:44
 10/14 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon értéktelen házak, amiket egyszerűen nem lehet eladni, ill. a híre egyszerűen nem jut el a potenciális vásárlóhoz. Persze az is lehet, hogy eleve nem túl értékes, eladhatatlan, de ezt gyakran az is tovább nehezíti, hogy az ingatlannak végrendelet hiánya miatt 5-6-10 örököse - résztulajdonosa is van, és nem ritka, hogy az egyik-másik külföldön él, nincsenek beszélőviszonyban, nem tudnak egymás hollétéről, létéről... Szóval már eleve az is roppant idő-, pénz- és energiaköltséges mulatság tud lenni, hogy törvényesen ismét egy tulajdonos kezébe kerüljön egy ház, és ezt talán egyikük sem akarja felvállalni. Gyakran az ügyvédi és földhivatali munkák, illetékdíjak többe kerülnek, mint a ház értéke.


Olyan is előfordulhat, hogy valakinek egyáltalán nincs örököse, és ilyen esetben az állambácsi lesz az örökös. Kétlem, hogy az állambácsi kiküldene bárkit, hogy az ingatlant bejárja, hogy milyen tulajdonra is tett szert.


Egyébként biztos vagyok benne, hogy rengeteg elfeledett, megsemmisült takarékbetétkönyv is van. ami örökre ott vár a tulajdonosára a bankban. Amikor apám meghalt, érdekes volt felkutatni a hagyatékát, nem tudtunk semmit a pénzügyeiről, és ő maga se volt tisztában azzal, hogy mije hol van, ha van egyáltalán.

2017. aug. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!