Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon tudja a kormány, hogy a...

Vajon tudja a kormány, hogy a budai vár alagútrendszerének nagyobb részében kapucinus szerzetesek laknak?

Figyelt kérdés

Nagyra értékelem a magyar kormánynak azt a törekvését, hogy eredeti formájukban helyreállítják a budai várnegyed szebbnél szebb palotáit. Ugyanakkor nem értem, hogy a kormány miért akar átköltözni az egykori királyi, illetve kormányzói palotába. Azért nem értem, mert annak idején még vitéz nagybányai Horthy Miklós sem tette be oda a lábát. Helyette mindig és minden körülmények közt csak a hasonmásai mutatkoztak ott. Ő ugyanis a korábbi Habsburg-uralkodókhoz és nádorokhoz hasonlóan pontosan tudta, hogy a hivatalos kormányzói székhely minden helyisége alatt kapucinus szerzetesek hallgatóznak az alagutakban. Azok pedig csak és csakis a mindenkori római pápának továbbítanak írásos jelentéseket az ott hallottakról. Ők pedig azért számítanak a pápa legmegbízhatóbb hívei közé, mert a szerzetesi fogadalmuk szerint az alagutakba költözésük után a maradék életükben soha, egyetlen percre sem jöhetnek ki onnan és a "Készülj a halálra!" jelentésű latin Memento mori mondaton kívül még egymással sem beszélgethetnek. A jelentéseiket és utasításaikat pedig szintén földalatti, vákuum technikájú csőpostán továbbítják és kapják.

Ha ezek a szerzetesrendek minderre még a szovjet megszállás idején is képesek voltak, akkor miért ne tehetnék meg ma is? És hogy mindezt honnan tudom? Nos, amíg az illetékesek nem kérdezik, addig csak annyit közölhetek, hogy személyes tanulmányaimból és tapasztalataimból.



2017. aug. 21. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
8/10 a trollméteren.
2017. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Huhú, vajon miféle személyes tapasztalatok és tanulmányok lehetnek itt :D Tuti, hogy kamu az egész.
2017. aug. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Hadd tippeljek, szájjal csinálják azt a vákuumot ami eljuttatja az üzenetet a Vatikánba, ugye?
2017. aug. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem köpülővel.
2017. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Andizsuzsi ***** válasza:
47%

"Készülj a halálra!" jelentésű latin Memento mori"


Emlékezz. Azért a memento-t ma is használjuk, nem olyan nehéz tudni a jelentését.

2017. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem szeded rendesen a gyógyszered, ugye?
2017. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Ami idáig vezetett:


A Budai Magyar Királyi Országos Tébolyda 1868. december 6-án nyitotta meg kapuit - kezdetben 300 beteggel. A betegek kezelésében főként nyugtatókat használtak, a különösen nyugtalan betegeket kényszerzubbonnyal fékezték meg, esetleg cellába helyezték őket. Durva kényszerítő eszközöket nem alkalmaztak a terápia során.

Az Intézetben 1948-ban alkoholelvonó osztály nyílt, 1951-ben pedig neurológiai osztály került kialakításra. 1950-ben - az országban elsőként - gyermekpszichiátriai osztály kezdte meg működését.

A '80-as évek közepétől modernizációs hullám indult az intézet életében: koedukált osztályok jöttek létre, s ezzel egy időben megszűntek a zártosztályok, eltűntek a kórtermekből a hálós ágyak. A betegek szabadon mozoghattak, birtokba vehették az egész épületet.

1996-tól súlyos gazdasági nehézségekkel kellett szembenéznie az intézetnek, míg végül 2007. december 31-én bezárták az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet. Az OPNI járó- és fekvőbetegeit szétszórták a budapesti kórházak között.


"A fővárosban továbbra is megoldatlan a 14-18 éves korú serdülők akut pszichiátriai ellátása, illetve a Heim Pál Gyermekkórházhoz integrált Faludi utcai serdülő-pszichoterápiás rendelő bezárása miatt megoldatlan ennek a korosztálynak az ambuláns (járóbeteg) ellátása is. Megszűnt a pszichiátria érdekeit képviselő és a szakmát integráló módszertani központ" - írja az akkori állampolgári jogok országgyűlési biztosának közleménye.

2017. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amikor a kérdésemet kiírtam, gondolhattam volna, hogy birka néptől csak birka bégetésekre számíthatok. Mindegy, már bevettem a nyugtató gyógyszeremet.


Egyébként a posztomban leírt tényeket azért tudom, mert az egyik dédapám osztrák császári hadügyminiszter volt. A hozzátartozóim pedig mindig gondoskodtak arról, hogy háborús helyzetekre felkészítsék egymást. Ezért a Budai Várnegyedben található alagútrendszernek (is) több titkos bejáratát meg tudnám mutatni az illetékeseknek. Az itteni kommentekből azonban megértettem, hogy úgy sem érdekelné senkit. Egyébként is, oda birkákat úgysem engednek be.


Másrészt innen üzenem annak, aki kioktatott a latin Memento mori! mondatban a memento szó jelentéséről, hogy többek közt Hittudományi Akadémiát is végeztem. Ezért szabadjon felhívni a szíves figyelmet arra a nyelvtani tényre, hogy egy adott szó tényleges jelentése gyakran annak a szövegkörnyezetétől és a hagyományoktól is függ.


Ami pedig az OPNI történetét illeti, szabadjon azzal kiegészíteni, hogy a fennállása idején számos olyan tudóst, politikust és hazafit zárattak be oda koholt vádak alapján, akik valamiért nem tetszettek a birkáknak. Ilyen volt pl. Semmelweis Ignác orvosdoktor, akit ma már az anyák megmentőjének neveznek és klinika viseli a nevét.


Végül, de nem utolsósorban megjegyzem, hogy, azért tartottam fontosnak kiírni a kérdésemet, mert az erről és még sokkal fontosabb dolgokról a miniszterelnök úrnak már több mint egy éve írt levelemre semmilyen választ nem kaptam. Most már azt és ezt a posztomat is megbántam. Nem felejtem el majd meggyónni a lelkiatyámnak.

2017. aug. 21. 14:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha nem veszed zokon, azért mégis kikérdeznélek azokról a bizonyos tanulmányokról, amikre hivatkozol a kieg.-ben :)

Írd le a szerző nevét és a címet, hogy utána nézhessek.

2017. aug. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Én arra a szövegkörnyezetre lennék kíváncsi, ami szerint nem volt helyes az észrevételem.
2017. aug. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!