Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy pl. Veszpré...

Miért van az, hogy pl. Veszprémben borsos áraik vannak az ingatlanoknak míg kisebb nagyobb falvakban városokban pl. Salgótarjánban alig ér valamit?

Figyelt kérdés
Köze lehet ennek a jelenségnek a romákhoz ?

2017. aug. 28. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el Veszprémbe, aztán menj el Salgótarjánba! Aztán nézd meg a munkalehetőségeket Veszprémben és Salgótarjánban. Ahol jobb és könnyebb élni, ott magasabbak az ingatlan árak.
2017. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A példákat csak példának hoztam. Vagy ez a jelenség a nyugat gazdagabb kelet szegényebb jelenség lenne ?
2017. aug. 28. 13:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok Budapesten kívül még életemben nem voltam sehol sem. Nem poénnak szántam ! Nem tudom mi folyik Budapesten kívül. Csak olvasni szoktam a 4 fal között.
2017. aug. 28. 13:43
 4/12 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel mondjuk Veszprém és Szolnokot is össze lehetne hasonlítani ! Volt Pesti osztálytársam azt mondta nem sok a lehetőség Szolnokon és nem sok mindent látni való van szóval van itt az országban hátrányos helyzetű város falu község !
2017. aug. 28. 13:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanok árát rengeteg tényező befolyásolja. A kisebb településeken kevesebb a munkalehetőség, ingázni kell a nagyobb városokba, ez eleve sokat nyom a latba.


Az adott településen elérhető szolgáltatások és azok minősége is sokat számít. Többek között: oktatás, közműszolgáltatások, egészségügyi ellátás, szórakozási és kulturálódási lehetőségek, tömegközlekedés, stb.


A közbiztonság és a környék rendezettsége is rengeteget számít.

Ezen tényezők alapján pedig egy városon belül is komoly eltérések lehetnek az ingatlanárak között.


Amúgy meg tényleg eléggé magától értetődő, hogy miért drágább az ingatlan egy olyan helyen ahol bőségesen akad munkalehetőség, több közoktatási és felsőoktatási intézmény van, nagy a felhozatal a különféle üzletekből, jól szervezett a tömegközlekedés. Plusz a közelben van a könyvtártól kezdve, a színhazon át a mozig és edzőtermen át minden. Az éttermek és vendéglátóhelyek is széles skálán mozognak és még a hely is szép, rendezett és biztonságos. Ingázni pedig nem vagy csak alig kell.


Ezzel szemben ott a kis falu, semmi nincs egy kocsmán és egy kisbolton kívül, de legalább van egy cigany sor. A busz pedig napi 2 alkalommal jár.


Melyikben laknál?

2017. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk radikálisan olcsó lakások csak Salgótarjánban,és Komlón vannak. 2-3 millió egy 50 nm-es panellakás. Még borsodban, szabolcsban is drágábbak.
2017. aug. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Balázska fejezd már be!
2017. aug. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem Balázsnak hívnak ! ötös te okos dolgokat mondtál ,de szerintem mindenhol van cigánysor még itt BudaPesten is . Akad itt is rossz környék X.ker Hős utca gettó tele ipari selejtekkel. Hol laknék ? Hát nem a hős utca közelében ,de biztos is ,hogy mindenhol van gettó rész.
2017. aug. 28. 14:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Ezt a demográfia és a gazdasági trendek magyarázzák.


nagyon röviden:

Budapesten, Kecskeméten és az Észak Dunántúlon kívűl egész Magyarország csóró, kevés a munkalehetőség.

Ezért a fiatalok elköltöznek Budapestre és az Észak Dunántúlra (már aki nem megy külföldre.


Az ingatlanok árait a kereslet és a kínálat határozza meg. Leggyakrabban fiatalok, családalapítás előtt állók vesznek ingatlant. Azok akiknek egy jelentős része elköltözik Budapestre és az Észak Dunántúlra (pl Veszprém). ott nő a lakások/házak iránti kereslet ezért nő az áruk, a többi helyen meg csökken a kereslet ezért csökken a lakások/házak ára.


Röviden ennyi.

Senki nem fog egy zsákfaluba költözni 30 évesen ha nincs munka és szórakozási lehetőség a közelben és az oktatás/egészségügy is pocsék.

2017. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilván lehet köze ahhoz is, de azért leginkább, mégicsak a munkalehetőségek a meghatározóak. Ahol van munka, ott van élet is a városban és nyilván sokkal nagyobb a kereslet az ingatlanokra, ami értelemszerűen felveri az árakat.
2017. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!