Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy hogy a saját...

Miért érzem úgy hogy a saját hazámban rabszolga vagyok? Miért zsákmányolja ki magyar ország a saját népét?

Figyelt kérdés
sziasztok.azért kérdezem ezt mert a következő a helyzet:3hónapja csődbe ment a munkahelyem,cirka 800 dolgozóval!azóta se felmondást,se fizetést nem kapunk,és ez teljesen legális!!!!miért hagyja az állam hogy ezt megtegyék???munkát sem tudunk vállalni a papírjaink nélkül!több száz ember nagy bajban van,és ez senkit nem érdekel!!!!de a válságot azonnal rajtunk nyuzzák le!!
2008. okt. 20. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Amíg az állam hagyja azt, hogy a bankok ész nélkül gyártsák a pénzt irdatlan mennyiségben, és az állam azért segíti a bankok dollármilliárdokkal, hogy aztán legyen kitől KAMATRA hitelt felvenni, addig ez a helyzet nem fog változni. A bankszektor irányít mindent, nem az állam. Bármennyire "nehéz" ezt beismerni, de ez az igazság.

Ott van pl. az Egyesült Királyság. Recesszióban a gazdaság. Miért? Mert visszaesett a hitelezés... Egyértelmű példája, hogy amíg HITEL van, addig a gazdaság EZEN (már sokáig nem tolerálható, és tönk szélén lévő) formája fejlődik.


A te helyzetedben nem igazán tudsz mit csinálni, várni türelmesen... Hiszen a papírjaid nélkül nem igazán tudsz munkát vállalni (igaz a papírokat a TB is ki kell, hogy adja), emellett a szolgáltatókat "nem hatja meg", hogy te nem kapsz pénzt, és nem tudsz máshol elhelyezkedni.

Túl kell élni.


Amíg az emberek csak akkor mennek a Kossuth térre autókat borogatni, amíg GYF adót emel, és nem gyújtják fel a kereskedelmi bankokat az irdatlan kamatemelésen, illetve betéti-kamatcsökkentésen, addig ez a helyzet csak ROMLANI fog, nem javulni.


Csak egy mutatószám: A világ összes készpénze nem fedezi a jelenleg érvényes hitelszerződések összegét.

Még egy mutatószám: Egy bank 1.000.000 Ft alaptőkével 100.000.000 Ft hitelt adhat ki.

És mégegy: Hazánkban a két évnél rövidebb lejáratú hitelekre vonatkozóan a bankoknak 1:20 arányú tartalékképzés, míg az ennél hosszabb hitelekre 0%!!!!! tartalékképzés szükséges. Vagyis ha két évnél rövidebb hiteled van, akkor a bank 1 betéti forintra 20 hitelforintot adhat ki. Két év felett meg tulajdonképpen korlátlanul. KAMATRA.


Ezt kellene megszüntetni. De amíg a bank tényleg korlátlanul gyárthat pénzt, addig lesz miből lefizetni az illetékeseket. És ez nem hungarikum!!

2008. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagy rabszolga.

A rabszolgától gyakorlatilag az különböztet meg, hogy kimehetsz innen. Na nem az EU-ba, vagy az USA-ba... legalábbis nagy részére nem.

De ahova mész, jó ideig nehezebb helyzetben leszel, mint most vagy.

2008. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát nem éppen a "túl kell élni"válaszra vártam meg mondom őszintén!azt hiszem elég sokat letettem már az asztalra ahhoz,hogy ne ilyen embertelenül járjanak el velünk!!és a bankoknak ehhez semmi köze!az meg hogy menjek más országba,hááát,szomorú ha már csak ez a megoldás létezik!!
2008. okt. 20. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Mindenhol a pénz az úr... Az a baj, hogy az állam már nem figyel arra, hogy kinek nincs pénze, jövedelme, jövője. Pont ellenkezőleg, arra figyelnek, akitől el lehet venni valamit. (Ez az én véleményem)

Sajnos ez egy ilyen világ... A megoldás az, hogy lázadunk... lehet, hogy ez furcsán hangzik, de ezt kell tennünk. Ím te is csatlakoztál azokhoz az emberekhez, akiknek elege van ebből a világból, ebből a politikából, ezekből a teljesen irreális törvényekből.

Egyre többen leszünk és a végén úgyis mi nyerünk.:)

2008. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi,ez a válasz valahogy közel áll hozzám!mégegyszer kössz
2008. okt. 20. 21:48
 6/8 anonim ***** válasza:
nincs annal rosszabb erzes amikor az ember kilatastalanak latja a jovojet es a csaladja is ebben a hejzetben el.Szerintem az allamnak sokkal tobbet kene segitenie az ilyen embereken.De sajos a mostani politikusok,nem a munkas,vagy az alkoto reteget segiti hanem egeszen masokat.ne ad fel csak talalsz valamilyen kiutat.Vendeg munkasnak nagyon nehez a sorsa,a sajat boromon tapasztaltam,ket honapig birtam Dorogon mint Ukran szenbanyasz.
2008. okt. 22. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ!úgy látom neked sem egyszerű....sok sikert az életben!
2008. okt. 22. 08:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem igazán értem, hogy milyen papírjaidat nem adja oda a cég? Én még 1 hónapja sem dolgozom (pályakezdő vagyok. Nekem a start kártyámon kívül semmim nincs a munkáltatómnál.
2008. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!