Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A határon túli magyarok miért...

A határon túli magyarok miért nem adóznak?

Figyelt kérdés
Ha szavazhatnak adózzanak is. Ha sok mindent igénybe tudnak venni adózzanak

2017. aug. 30. 21:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
55%
És az itt élő németek, hollandok, stb. szintén küldjék haza az adójukat ahelyett, hogy itt fizetik?
2017. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

Ha itthon szereznek jövedelmet, az után itthon adóznak. Ha itthon vásárolnak ÁFA-körbe tartozó terméket (vagyis bármit), akkor itthon fizetik meg az ÁFÁ-t. Ha itthon szállnak meg, kifizetik az idegenforgalmi adót.

Arra igazán nem kötelezheted őket, hogy itthon is fizessenek jövedelemadót, ha egyszer külföldön már levonták a fizetésükből. De abban igazad van, hogy eléggé visszás, hogy beleszólhatnak az ország ügyeibe, de adott esetben semmi kapcsolatuk nincs az állammal.

2017. aug. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
24%

Amiért pl. akik belföldön sem fizetnek semmit, vagy akik kivándoroltak (jó ezek szavazását "nehezítették").


Ezek miért szavazhatnak, ha amúgy nem fizetnek adót?

2017. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%
A szavazásukat már rég elvettem volna, én kint élőként sz@rnék bele hogy otthon mi a helyzet, nem hogy szavazzak.
2017. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

Én elköltöztem, így én is határon túlinak számítok kettős állampolgársággal.

És mivel így viszonyultok hozzánk, sosem szavaztam, de még arra is odafigyelek, hogy mindnél kevesebbet töltsek magyarországon, hogy lehetőleg ne ott költsem el a pénzem, csak annyit amennyit nagyon muszáj, azt is olyan emberenkél, akit érdemesnek tartok rá.


Szerintem így van rendjén.

2017. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
8%

Én támogatom hogy az szavazzon, aki adózik (vagy aki még tanul)!


De akkor a nyugdíjasok és munkakerülők se szavazzanak...

2017. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
25%

"És az itt élő németek, hollandok, stb. szintén küldjék haza az adójukat ahelyett, hogy itt fizetik?"

Ők nem befolyásolhatják a szavazataikkal az itt élők életék! Képes vagy ezt megértwi?!

2017. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

"Ők nem befolyásolhatják a szavazataikkal az itt élők életék! Képes vagy ezt megértwi?!"


Dehogynem. Ahogy én is németekét. Aki elég ideje él magyarországon, megkapja a kettős állampolgárságot, és van joga mindkét helyen szavazni, mert ez állampolgári jog.


De azért bírom, hogy az emberek addig tudnak szabadelvűek lenni, amíg az előny, de amint valami nem tetszik akkor mindjárt diktatórikus eszközökhöz folyamodnának.


Mert ugye az állampolgári jogok megvonása az állampolgároktó az.

2017. aug. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

"Én támogatom hogy az szavazzon, aki adózik (vagy aki még tanul)!


De akkor a nyugdíjasok és munkakerülők se szavazzanak..."


A nyugdíjas már pár évtizedig adózott - ezért kap nyugdíjat. És bármilyen nehezen vagy képes megérteni, a "munkakerülő" is adózik, hiszen bármit vesz, azon van 27% ÁFA.

2017. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

"De azért bírom, hogy az emberek addig tudnak szabadelvűek lenni, amíg az előny..."

Holnap ezt józanul gondold át!

Itt olyan emberek szavazatáról van szó, akik akár soha az életükben egy napot sem töltöttek Magyarországon, és akikre semmilyen negatív hatással nincs az általuk megszavazott kormány belföldön érvényes ámokfutása.


Akkor is szavaznál a FIDESZ-e, ha rád is érvényes lenne a 27%-os áfa, ha egy évet kellene várnod egy MRI vizsgálatra, ha... - nem sorolom: tájékozódj!

2017. aug. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!