Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érvek szólnak a határon...

Garpe kérdése:

Milyen érvek szólnak a határon túli magyarok itthoni szavazó joga mellett?

Figyelt kérdés

A kérdés komoly nem gyűlöletből teszem fel. Eddig tapasztalataim alapján a határon túlról érkezett egyetemista társaim -függetlenül, hogy melyik másik államban laknak- bizony nagyon nem ismerik ki magukat a magyar politikában, de oly' szinten, hogy kettőnél több magyar pártot nem tudtak felsorlni (az egyik a FIDESZ, mert ők a kormány; a másik az MKKP, mert ők viccesek), s politikusoknál is csak a miniszterelnök van meg (esetleg Gyurcsány Ferenc még).

Ezért én furcsáltam a dolgot, s azon túl, hogy ők is magyarok komolyabb támogató érv nem jutott eszembe.

Viszont láttam, hogy itt több ezt kritizáló kommentet is lepontoztak, tényleg színvonalas válasz adók. Ezért szeretném jobban megérteni, a dolgot, hogy ne egyoldalúan ítéljek.



2017. szept. 1. 14:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

nincs ebben semmi gyűlölet


egy román szavazzon Romániában, a román választásokon, akkor is, ha anyanyelvi szinten beszél magyarul


ugyanez vonatkozik az ukránokra, meg a szerbekre is


ennyi

2017. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyenek.
2017. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
97%
Gondolj arra, miért kapták meg a szavazati jogot? Mert a Fidesz megadta nekik az állampolgárságot, amire vágytak, így utána a szavazatukkal nekik leróhatták hálájukat. Meg később is le tudják róni. Így még hasznosabbak a határon túliaknak szóló gesztusok, hisz szavazatokra válthatók. És pont, mivel kevésbé tájékozottak a magyar belpolitikában, könnyebb őket manipulálni.
2017. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
5%
Az hogy ők is magyarok. Mindegy hol élnek, attól magyarok, így állampolgári joguk a választásokon való részvétel.
2017. szept. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

A határon túliak szavazata szinte jelképes, és nem dönt el semmit. Emellett nem mi kértük, hogy legyen ilyen jogunk, sokan nem is élünk vele. Kár ezért gyűlölni minket.

Szintén téves, hogy két pártot ismernénk, és semmit nem tudunk a magyar politikáról. Nálunk is fogható minden csatorna, ami nálatok, és végig tudtuk nézni annak idején a 23 millió románnal fenyegetőző gyűlöletkampányt, tudjuk kik azok, akik nem ismertek el bennünket a magyarság, a nemzet részeként, hanem ellenségként kezelve uszítottak ellenünk. Meg is volt az eredménye azon a bizonyos december 5.-én. Most ugyanazokat az embereket zavarja a szavazati jogunk, mert tudják, hogy nem felejtettünk.

2017. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
#1: Noha én sem feltétlenül értek egyet azzal, hogy szavazhatnak, attól még nem románok, ukránok, szerbek, hanem magyarok. Ha holnap Szeged Romániához kerülne, attól még nem lesznek románok a lakosok.
2017. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
97%

ma 15:27!


Látod én pont emiatt nem támogatom a szavazati jogotokat. Mert azért szavaztok úgy, ahogy, mert nem felejtetek. Bosszúból, vagy a másik oldalra jutalomból függetlenül attól, hogy az országnak mi lenne a jobb.

2017. szept. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Andizsuzsi, ezek szerint neked sem tiszta a lelkiismereted ezen a téren, ha ilyeneket írsz...
2017. szept. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Andizsuzsi ***** válasza:
97%
Mármint milyen téren nem tiszta a lelkiismeretem? Nem tetszik, hogy olyanok szavaznak, akik ezt csak arra használják, hogy betegyenek azoknak, akik megbántották őket. Miközben a következményeket nem viselik. Ezért kellene lelkiismeretfurdalásomnak lennie?
2017. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
18%
Egyes válaszokat olvasva én azon töprengek hogy egyesek itt hogy tudnak tükörbe nézni egyáltalán
2017. szept. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!