Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Gyurcsány-kormány alatt...

A Gyurcsány-kormány alatt tényleg jobb volt mint most? 17/F

Figyelt kérdés
Akkor még gyerek voltam, de jövőre már választójogom lesz.

2017. szept. 4. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
49%

Nekem nem volt jobb. Nem érzek egyébként nagy különbséget a hétköznapokban.

Talán annyi volt jobb, hogy fiatalabb voltam :D De ez független a politikától :)

2017. szept. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Az emberek többségének igen , és az ország is jobban állt. Ennyire rossz a rendszerváltás óta soha nem volt. Csak a Fideszeseknek jobb.
2017. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem szabad relativizálni. Igen lehet, hogy jobb volt, de az nem jelent semmit. Akkor rossz kormányzás folyt, és most még rosszabb van. És? Nem kéne már talán jobb?
2017. szept. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Az mszp-szdsz ki akarta árusítani a globáltőkének az országot- annak, akinek ez jó, az tapsikol(t) nekik, és most engem lepontoz a sárga földig.
2017. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
39%

tényleg jobb volt


nem kellett ennyit rettegni a kormánytól és a helyi kiskirályoktól (polgármesterek, vállalkozók, pártemberek)


a "kopaszoknak" és egyéb maffiózóknak sem volt ekkora hatalmuk, ma már tőlük is rettegni kell

elképzelhetetlen volt, hogy valaki 2 embert megöl, majd elmegy nyaralni a trópusokra, és jogosítvány nélkül hajt el a bíróság épületéből


szabadabb volt a légkör, nyíltabban lehetett bírálni a kormányt, ma ezt nem teheted meg, mert diktatúra van


az életszínvonal is sokkalta jobb volt


nem kényszerült rá egymillió ember, zömmel fiatalok, hogy elhagyja a hazáját


itthon is lehetett boldogulni


a nyugdíjasok kaptak 13. havi nyugdíjat


egyszóval boldogabb,demokratikusabb, nyugodtabb, kiszámíthatóbb volt az élet Gyurcsány Ferenc alatt

2017. szept. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
20%
4# ha így is lenne, az Orbán kormány különb azért mert gondol az oligarchákra is? Na ugye, relatívan semmit sem szabad tekinteni.
2017. szept. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%

Nekem személy szerint nem volt jobb.

Kifizettem az első diplomámat akkor, most a második "ingyen" van.

Akkor albérletben güriztem, most a saját házamban gürizek.

Én úgy érzem jobban haladok az "élettel", bár ez lehet a korral és a korábbi hosszú évek befektetett munkájával, maszekjával, tanulásával "jár" együtt.

Nincs habzsi-dőzsi, de több mindenre jut és talán egy kicsit nagyobb az anyagi biztonság. (de, ha kidőlök borul minden, szóval nem atombiztos alapokon állunk, de talán biztosabb mint a 2000-es években).

2017. szept. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
Franc tudja, én igazából nem nagyon érzek különbséget. Ugyanúgy épp "kijövök" két fizetés között, mint akkor.
2017. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%

Dehogy volt jobb! Úristen :D ezt csak az Orbán ellenesek írták.

Csak nézz utána a családpolitikának. Rezsicsökkentésnek.

Az emberek akkor is vándoroltak kifele, viszont azt ne feledjük el, hogy a szabad munkavállalás Ausztriába és Németországba 2011-től van érvényben.


Én akkor 90-t kerestem.

Most 220-t. Gazdaságiadó pálya. A Férjem 2011-ben 180-t, most 470-t. Igaz, van 3 gyermekünk.


A környezetemben mindenki jobban él.

Ott a diplomamentő program, azzal azért sokat lehetett spórolni. Imf hitel visszafizetése.


A gazdasági oldalt ne firtassuk, mert aki nem ért hozzá, nincs rálátása a tényekre, adatokra, az mindent ki tud magyarázni itt a gyakin.


Mindenki a saját életét alakítsa a lehetőségekkel.

2017. szept. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
57%

- A gazdaság kb. folyamatosan nő a második világháború óta (szinte kormánytól függetlenül), ezért természetesen most magasabb az életszínvonal.

- Azért sem szerencsés a két időszakot összehasonlítani, mert Gyurcsánynak bejött egy gazdasági világválság.

- Akkor még csak pár éve voltunk tagjai az EU-nak, most már lassan 15 éve


...stb.

2017. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!