Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idióta (párthű) bírói...

Az idióta (párthű) bírói ítéleteknél mi a mechanizmus? Hogy megy a riadólánc?

Figyelt kérdés

Most egy szélsőség: ha már végképp semmit se tudnak kezdeni, mert annyira fekete-fehérek a bizonyítékok egy "védett személy" esetében, akkor ugye jön az adu ász, hogy "igaz ugyan, hogy a bcs megvalósult, de a tudata nem fogta át, így nem büntethető". Ugye erre sok példát láthattunk, még anno a rendőri okirathamisatások kapcsán is, és hát azóta is folyamatosan.


de ilyenkor ez hogy megy?


1, a bíró tudja magától is h pártérzékeny kérdésekben milyen ítéletet kell hoznia ahhoz, hogy ne rúgják ki (minősítsék alkalmatlannak)?


2, ezeknél az ügyeknél az OBH kiadja a parancsot, hogy márpedig Józsikám ezt kell hoznod és kész, mindent ennek megfelelően ferdíts?


és akkor ezek most persze csak a "rendszerelemek" esetei, a korrupciót ne vegyük ide.


2017. szept. 6. 07:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Is-is, nagyjából leírtad a lényeget. A magas pozíciókban ülő bírók, ügyészek, jogászok tudják, hogy kik a "nagykutyák", akiket mindenből ki kell mosni, a kisebb, de a pártnak valamiért fontos személyeknél meg gondolom megkapják az ukázt odaföntről. (Lásd M. Richárd, kétszeres gyilkos, maffiózó, bedrogozva jogsi nélkül öl meg két embert - előzetesbe sem került, és még le is kommunikálják hogy ez mennyire jogszerű meg szabályos.) Természetesen ahogy írtad, a bizonyítékok sem látszanak, ha egyenes adásban venné fel a televízió, ahogy Németh Szilárd, Bayer Zsolt vagy Kövér László elvágja a tüntetők torkát, akkor a tévéstáb elfog, bizonyíték megsemmisiít, szemtanúk megfenyeget, majd lekommunikálják hogy libsi hazugságok és igazából a Soros-ügynökök gyilkolták meg szerencsétleneket. Tudod hogy ment régen, a náci Németországban, a Szovjetunióban, a komcsi Romániában vagy a komcsi Magyarországon? Ugyanígy!
2017. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*játszanak
2017. szept. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen, de látod ez a durva h te tudod, én tudom, páran tudják, az meg egy örök rejtély számomra h a többség eleve annyira naiv vagy inkább fél :(


ja hát ez a gázolós ürge ez megint minősíthetetlen ...


és igen, amit írtál példát, igen durva, de sajnos vannak helyzetek / személyek, amikor semmi se számít, és bizony meglépik. emberéletek se számítanak ilyenkor ugye. hát néha nem tudom, hol élünk. tudom, máshol is van ilyen, csak a jelleg és a mérték nem mindegy ....


Felmerül két kérdés:


1, igazából ki is a bűnöző ma Maon?

2, van bármi értelme a magyar "igazságszolgáltatásnak"? (most az aljas értelmet nem veszem ide persze, hanem amikor a szerencsétlen naiv állampolgár várná az igazságot ...)

2017. szept. 6. 12:15
 4/6 A kérdező kommentje:
és persze akkor kerül porszem a gépezetbe, ha X bizonyíték mégis kiderül ... Hallottam már olyat is h újságírót fenyegettek meg, h le ne merje közölni ...
2017. szept. 6. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A mechanizmus egyszerű.

Első fázis. A bíró, (vagy bárki) tisztességes próbál lenni. Megteszi, találnak névleges okot a kirúgásra, kirúgják. Fontos: eleinte pár ilyen eset van.


Második fázis: a hatalom tanul a dologból, hoz néhány nehezítő törvényt, amely után aki tisztességes, munkahelyi vétséget követ el (ok a kirúgásra, most már nem kell kreálni).


Harmadik fázis: egyre kevesebben cselekszenek tisztességesen, mert terjed a hír, továbbá nő a kirúgások száma, csökken a védekezés lehetősége.


Negyedik fázis: a félénk társaság kevésbé hőbörög, ha még nyilvánvalóbb törvényeket hoz a hatalom. Most már direktben büntetik a tisztességet. Most már az is bűnös, aki nem szól, ha valaki tisztességes próbál lenni. Beáll az egyensúly, egyre kevésbé kell odaszólni.


Ötödik fázis: a nép megtanulta az engedelmességet. Mindenki teszi a dolgát, mindenki bátorságának (bátortalanságának) megfelelően tisztességtelen. Az a néhány tisztességes már nem számít, mert: 1) semmit se tudnak tenni, a többség kiröhögi őket. 2) direkt jól jönnek, ha a demokráciát kell magyarázni.


Hatodik fázis: a rend megvalósult, a döntő többség tisztességtelen, kialakul az egészséges verseny. Ki tud még tisztességtelenebb lenni. Ki tud rálicitálni a gazemberségre. Ki tud túltenni a főnökön (hátha ő les za főnök). A hatalom békésen hátradől, a munka elvégeztetett, a rendszer magától működik, és egyre kiválóbban. A néhány bazári majmot meg mutogatjuk, hogy milyen derék rendszer van nálunk, ők azt tesznek, amit akarnak. Sőt, most már rá is licitálhat a hatalom. Egy egy bazári majmot néha kitüntet a jó munkáért, mert a következő kitüntetésig dicsekszik vele. A szerencsétlen meg megtébolyodik tőle.


Ha most még azt kée megtippelni, hol tartunk, hát a hatodik fázis elején. Már mindre volt példa. De Rákosi pajtás utolsó fázisától még messze van. Az akkor lesz, ha emberek tűnnek el. (most könnyű, rá lehet fogni, hogy kivándoroltak - akkor ilyen nem volt.)

2017. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

nos igen, látom, te se ma cseppentél a valóságba.


"A szerencsétlen meg megtébolyodik tőle."


> igen, ez a legszomorúbb, h a rendszer tulképpen kiszórja magából azt a pár tisztességeset, avagy az se mer egy idő után tisztességes lenni, mert komplett hülyének nézik, kiutálják.


Az eltűnésekkel kapcsolatban meg hát .. én nem vagyok ennyire optimista. Jelenleg is (már jó ideje) vannak igen gyanús halálesetek, "öngyilkosságok", "eltűnések" ...


De tudod mi a legdurvább? hogy arra a szintre kerültünk, hogy ha a nép szeme láttára nyírnak ki vkit az utcán, akkor se történik semmi, annyira elpofátlanodott a rendszer. Ugye a végrehajtók meg cselekszenek nyugodtan, hiszen tudják, hogy az ügyészség úgyis mindenből kimossa őket, nincs tétje a gazemberségüknek (most nem akarok konkrét példákat, de nyilván ezzel se mondtam újat Neked).


Úgyhogy én arra a 6-dik fázisra azt mondanám h bizony már benne vagyunk, csak még nem annyira tömegesen, valahogy nem annyira egyértelműen, h az emberekben ez tudatosuljon, és féljenek tőle (persze aki érintett, az pontosan tudja mi van, és nyilván fél vagy elmenekül).

2017. szept. 7. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!