Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma Magyarországon a politikána...

Ma Magyarországon a politikának mekkora a befolyása az iskolákban szerintetek?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban lehet arról hallani, hogy komoly kormány propaganda zajlik az iskolákban, aztán itt volt nem rég a CEU ügy is és az új oktatási törvény is igen aggályos. Meddig megy el még a kormány? A média feletti teljes kontroll már nem elég nekik, hanem most már az iskolákban is folytatják az agymosó propagandát? Miért kell a fiatalok lelkét mérgezni ilyesmivel?

2017. szept. 9. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vagyok "fidesz-hívő", de az MSZP is ugyanennyire beleszólt az oktatásba, csak a másik oldalról...
2017. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

"Miért kell a fiatalok lelkét mérgezni ilyesmivel?"


Ez azért elég naiv kérdés. :-) Ugyanazért mint a komcsik...

2017. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

"aztán itt volt nem rég a CEU ügy is és az új oktatási törvény is igen aggályos"


A ceu ellen külföldön is tiltakoztak (a liberális országokban), mégpedig egyetemisták!

2017. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%

20 éves vagyok, az iskolapadot koptatom évek óta, szóval van egy kis rálátásom a dolgokra.

Vannak liberális tanárok, vannak fideszesek, vannak jobbikosok.

Kormánypropagandát eddig tanároktól kevesebbet hallottam, mint "ellenzéki" propagandát. Előszeretettel szidják a kormányt óra alatt ahelyett, hogy a tananyaggal foglalkoznának...

Az oktatásba meg mindig beleszólt az aktuálpolitika.

2017. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
46%
Politikai szempontból a diákokra nincs nagy hatással a tanterv, inkább a tanárok tudják befolyásolni őket. Ha hatalmas Orbán porttékat raknának a könyvekbe, azzal csak a diákokat fordítanák el maguktól.
2017. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

én inkább az ellenzéki propagandára lettem figyelmes


mikor szervezett a fidesz kockásinges napot?

2017. szept. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hájaaa ***** válasza:

#4/6

Ugyanezt éltem át egyetemen jó 9éve, akkor is a kormányt szidták. Mindezt úgy h tényekkel alátámasztották és nagyon jól szétszedték minden pontjukat és döntésüket. Akkor még azt gondoltam, h suckmydck, mi a tökömet foglalkoznak ezek evvel, úgy sincs alternatíva...no oszt mikor vége lett és idősödtem, minden egyre világosabb lett és elkezdtem érteni h egy egyetem dolga mindig az lesz h kritikus legyen, hisz így fejlődik a szemléleted/világlátásod és nem leszel szűklátókörű .

Persze, azért egy mérnöki karon annyira ne plitizáljanak, meg egy orvosin, de egy közgázon, jogi egyetemen simán belefér SŐT kell is.

2017. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Túl nagy.
2017. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"elkezdtem érteni h egy egyetem dolga mindig az lesz h kritikus legyen"


nagy kár, hogy azután lettek csak kritikusak a ballibekkel, amikor kidőltek a csontvázak a szekrényből 2006ban...


érdekes, hogy micsoda messiásvárás volt, és ezt milyen szépen megőrizte pl az index fórum

szar a ballib oktatásreform? na majd a fidesz?! :D na majd meglátjátok attól kódultok!


aztán most valahogy mégis mostanság az iskolabezárás meg a tanárkirúgás

2017. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
Én pont akkor voltam gimis, amikor igazgatóváltás volt a suliban. Amikor odamentem volt A igazgató, aki nem fideszes volt, a suli gyerekközpontú volt, jó volt a híre, szerettek odajárni a gyerekek, a szellemi színvonal is jó volt (akármilyen hülyét nem vettek fel), egyfajta büszkeség volt odajárni. Félúton úgy alakult hogy a fideszes polgármester fideszes igazgatóra váltotta le az addig tökéletesen dolgozó, kedvelt igazgatót. A diákok, szülők és tanárok közösen, fekete szalaggal tüntettek tanévnyitó előtt... Az új igazgató mondani sem kell teljesen inkompetens volt, sosem érdekelték a gyerekek, onnantól minden téren elkezdett csúszni az iskola a lejtőn. A jobb tanárok vagy önként mentek el másik suliba vagy kirúgták őket, a megmaradt "régi", nemfideszes tanárok pedig állandóan harcban álltak a fideszes tanerővel, akikben ugye semmi gyermekközpontúság nem volt, csak a nyers tantervet nyomták le a diákság torkán mindenféle rugalmasság nélkül (érdekes, a korábbi időkben is mindenki leérettségieztt meg jól tanult, mégis volt rugalmasság a tanárokban és a vezetésben, az iskolai napok is kötetlenebbek, szórakoztatóbbak voltak). Az igazgatóváltás utáni évfolyamtól kezdve egyre sötétebb gyerekeket vettek fel, az iskola hírneve leromlott, mire én leérettségiztem (majdnem 3 éve) addigra már sehol sem volt az iskolám a jó sulik rangsorában, mondhatni gáz lett abba az iskolába járni a szellemi szint, a tanárok és a vezetés miatt, ahova én még úgy felvételiztem, hogy a város legpatinásabb gimije (vidéki nagyvárosról van szó). Szóval ennyit a kormány "jó hatásáról". Gondolom mindenhol ugyanez van, nemhiába nyirbálták meg a tantervet, most már csak a rengeteg tesi (focistára ugye mindig szükség van), a "honvédelem" nevű fideszes trágya, no meg a hittan ami hangsúlyozva van, a többi (idegen nyelvek, nyelvtan, természettudományos tárgyak, történelem stb.) rendesen vissza lettek szorítva. Vajon véletlenül? De egyetemen is megtapasztaltam ugyanezt, az értelmesebb tanerő mind odacsípett a kormánynak, egyik kedvenc tanárom volt hogy fél órán át ekézte a tetves fideszes kormányt, akkor ott nagyon kivívta a tiszteletemet, hogy ki meri mondani amit egyre kevesebben. A fidesz szánt szándékkal tette tönkre az oktatást, akárcsak az egészségügyet és minden mást, lehet itt migránsozni meg minden egyebet, de ami tény, hogy a fidesznél rosszabb kormánya és OV-nál rosszabb miniszterelnöke a rendszerváltás óta egészen biztosan nem volt ennek az országnak. Én most végzem az egyetemet, és ha jövőre is a fidesz marad akkor egészen biztosan én is a külföldre távozó fiatalok hosszú sorába fogok beállni. Nekem nem célom rabszolgaként megrohadni egy kizsákmányolt, lebutított és az embereket egymás ellen (meg a többi ember ellen) ugrasztó országban. És nem, nem vagyok libsi, kedves fideszesek.
2017. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!