Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az igaz, hogy csak az lehet...

Az igaz, hogy csak az lehet vezető tisztviselő, aki elvégezte az NKE-s államtudományt?

Figyelt kérdés

Olvastam ilyen rémhíreket ellenzéki hírportálokon, hogy 2023-tól csak az lehet vezető közszolga aki az említett szakot elvégezte. Van erről valami hivatalos közlemény is, vagy ez csak ijesztgetés?


Én eléggé valószínűtlennek tartom, majd biztosan kirugdossák a jogászokat meg a közigazgatás-szervezőket...


Mi a véleményetek erről?



2017. szept. 11. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Megbízható emberekre van szüksége a kormányzatnak. Mindenféle gagyi egyetemek ezt nem szavatolják. Az NKE igen!
2017. szept. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:

Egyrészt ez még csak egy tervezet, másrészt ( ahogy írod is ) csak a vezetőkre vonatkozna.

Valószínűnek tartom a bevezetését, mert ezzel garantálható, hogy kizárólag olyan emberek kerüljenek pozícióba, akik - miután a mostani kormány elképzelései által összeállított tananyagot tanulnának - az elvárásoknak megfelelő döntéseket hoznának.

Az elvárás - jó eséllyel - nem a köz, hanem a haver, após, sógor stb. érdekeit szolgálná.

2017. szept. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Valóban egy tervezet. Ha ezt bevezetik, akkor az a magyar parlamentáris demokrácia koporsójának utolsó szöge.


Gyakorlatilag kormánykézben lévő intézményt kellene a leendő politikusnak elvégeznie - már ha egyáltalán felveszik. Mindez azt jelenti, hogy csak olyan ember vehet fel titulust a parlamentben, akit a kormányszolgák jóváhagynak.


Ha ezt egy újabb salátatörvényben belelopják a törvénykezésbe, akkor irány az utca. Mindenkinek.


Már rég az utcán kellene lenni.

2017. szept. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért rugdosnák ki az igazgatásszervezőket? Az elődegyetemen végeztek. A jogászokat sem akarja senki bántani.
2017. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért lenne kormánykézben az egyetem? Sokkal kevesebb kormánypárti érzelmű oktat ott, mint gondolnád. Azt, hogy ki mit oktat, nyilván nem a kormány mondja meg.
2017. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: A CEU meghurcolása meg a Putyin díszdoktorrá avatása után tényleg megkérdőjelezed hogy kormánykézen van-e az egyetemi oktatás? Az államiak egészen biztosan, ahogy lassan minden állami intézményben fidesznyikek ülnek a komolyabb tisztségekben. Ez egy szimpla tény, kérdezz utána.
2017. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ui: Pláne a Nemzeti Közszolgálati Egyetem... szerintem még a portást is lekáderezik hogy nem-e Momentumos...
2017. okt. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!