Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokakat miért zavar, hogy a...

Sokakat miért zavar, hogy a magyaroknak növekszik az igénye munka terén és nem akarnak alja munkát végezni kevés fizetésért?

Figyelt kérdés

Ezek az oldalon is sok ilyen ember van, "a magyarok nem akarnak dolgozni".


De a családban is van ilyen szemléletű ember, aki szerint a szellemi munka nem munka."egész életében nem dolgozott", mondja a kontrollerre,beszerzőre betanított sori munkásként.

Szerinte én azért mentem főiskolára, "mert nem akarok dógozni".


A diploma egyfajta mentőöv, egy mankó,hogy könnyebben induljon az ember az életben.Egyfajta előny,hogy jó állást, kényelmes(ebb) életet kapjon az ember.



A helyi,regionális újságok,hírportálok állandóan cikkeznek,hogy nem találnak betanított munkást.Akit találnak az vagy alkoholista és nem alkalmas vagy valami fiatal, aki ott dolgozik pár hónapot, majd dobbant külföldre.


A betanított munkát vállalók folyamatosan fogynak.Ha megnézzük, a mostani generációk sokkal tanultabbak, sokkal több a középfokú,felsőfokú végzettséggel rendelkező ember, akik bizony nem azért tanutak,hogy betanított munkát végezzenek.

30 éve elég volt a 8 általános.Manapság viszont magasabbak az igények.


2017. szept. 17. 13:06
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
50%

Az lehet, hogy az igények magasabbak, de a diplomások nagy része mégis valami minimálbéres fizikai munkát végez, mert csak azt találnak.

Egyébként meg pont az ellenkezőjét tapasztalom annak, amit leírsz. A munkáról és a dolgozásról mindenki egyből egy hétfő-péntek 8-5-ig dolgozó, irodában laptop előtt csücsülő aktatáskás, öltönyös, tisztességesen megfizetett illetőre asszociálnak az emberek, pedig az emberek döntő többsége egyáltalán nem ilyen körülmények között dolgozik, hanem változó napokon, műszakváltással, egyenruhában vagy munkaruhában végez valami kétkezi munkát minimálbérért.

2017. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

1#

Én ilyesmit nem tapasztaltam.

Még a bölcsészek is valami magyar viszonylatban jól fizetett,nyelvet beszélő asszisztensként dolgoznak.


" az emberek döntő többsége egyáltalán nem ilyen körülmények között dolgozik, hanem változó napokon, műszakváltással, egyenruhában vagy munkaruhában végez valami kétkezi munkát minimálbérért."


Viszont ha haladunk a fiatalabb generáció felé, a műszakban,sorban dolgozók aránya exponenciálisan csökken.


Én voltam több gyárlátogatáson.A soron elvétve látni fiatalabbakat, szinte az összes melós 40-50 körüli volt.Viszont a mérnököknél, személyügy osztályon,beszerzésnél, pénzügynél tele voltak az irodák huszonéves harmincX éves munkavállalókkal továbbá baromi sok volt a friss diplomás gyakornok is.

2017. szept. 17. 13:32
 3/35 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj, hogy a mai világban már a diploma semmit sem sem számít. Többet számít egy jó öltöny, egy jó megjelenés, egy jó duma, egy menő szöveg, meg, hogy kinek milyen a hátszele meg, hogy ki kinek a kicsodája, kinek a gyereke, így működik, kezdett el működni sajnos, a saját tapasztalataim szerint, de cáfoljatok meg. A szart sem ér mások szemében az ember, ha nem vagy valaki, vagy valakinek a valakie. Nincs becsülete a dolgozni akaró embernek, a munkáltatók mindig csak a hibát keresik a még több állami támogatás és az éhbérért dolgozó több rabszolga reményében. (Tisztelet a kivételnek)
2017. szept. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem látsz fiatalokat a magyar gyárakban, mert a fiatalok, ahogy te is írtad, külföldre mennek. Ugyanazt csinálják, mint a magyar gyárban, csak rendes fizetésért. Attól még az emberek nagy része nem hétköznap 8-5-ig dolgozik. Hétköznap 8-5-ig csak a bankban és a hivatalokban dolgoznak, sehol máshol. Oké, még esetleg az általános iskolai és gimnáziumi tanárok. Szinte mindenki, szalagmunkások, boltosok, gyorséttermi dolgozók, pincérek, orvosok, ápolók, rendőrök, tűzoltók, sofőrök, taxisok, hotel személyzet, óvónők és még sorolhatnám, mind rugalmas beosztással dolgoznak. Mégis valamiért az van a köztudatban, hogy dolgozni hétköznap 8 és 5 között szoktak az emberek, hétvégén pedig nem.
2017. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

4#


Baromi sok pozíciót kihagytál, ami 8-5-ig tart, vagyis nem addig, mert a normálisabb munkakörökben rugalmas munkaidő van.Ilyen az általam felsorolt kontroller, beszerző vagy termeléstervező...stb.Ezek a pozíciók is léteznek a gyárakban és normális munkakörök.

2017. szept. 17. 13:52
 6/35 anonim ***** válasza:
88%
Eddig sosem volt 8-tól 5-ig tartó munka helyem. Eddigi pályafutásom során 10 vagy 12 órázni kellet mindig. Mindig igazi kizsákmányoló, rabszolga munka idő beosztásom volt.
2017. szept. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
43%

Eddig bárhol is dolgoztam, a "rugalmas munkaidő" mindenütt azt jelentette, hogy nekem kell maximálisan rugalmasnak lennem és hajlandónak kell lennem bármilyen embertelen beosztással dolgozni. Biztos van olyan, aki ténylegesen akkor dolgozik, amikor akar.


Amúgy azt még elfelejtettem, hogy papíron talán tényleg tanultabbak a mostani generációk, de hogy úgy alapjáraton az emberiség még soha nem volt ennyire ostoba, mint az utóbbi pár évtizedben, az is biztos.

2017. szept. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Azért,mert ők is ezt végzik és irigyek arra,aki mer változtatni.

Vagy ott van a család,amit akkor is el kell tartania,ha nem ért semmihez.

Csak kérdem én ki tiltotta meg bárkinek is,hogy előbb legyen egzisztenciája,és utána vállaljon gyereket?


Na,ez a sok proli szeret hőbörögni,hogy bezzeg ők mennyit dolgoznak,és hát ez a tuti,pedig ők is tudják,hogy elrontották az életüket pontosan azzal,hogy rabszolgaéletnek behódoltak,beletörődtek.

2017. szept. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem senkit nem zavar hogy ha növekszik az igény jobb munkára. Csak azt kellene már elfelejteni hogy azért mert valaki pl főiskolát végez akkor már úgy gondolja neki alanyi jogon jár kiemelkedő keresetű állás. Azt is meg kellene érteni hogy nincs annyi jó állás mint amennyi tanult ember. Emiatt sok tanult ember is gyártószalag mellett áll. Ami nem jó persze mert nyilván nem ezért tanult. De a piac diktál. Ha nem kell annyi ügyvéd megy dobozolni. Mert nem mindenkit tartanak el hogy megengedhesse magának az otthon ülést. Tengés lengést.
2017. szept. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem azzal van a baj, hogy diplomával szalag mellett kell állni. Inkább azzal, hogy aki a szalag mellett áll, annak sokkal embertelenebb munkakörülményei és kevesebb fizetése van, mint annak, aki az irodában ül. Az rendben van, hogy a fizetés egyenesen arányos azzal, hogy mennyit kell tanulni, készülni az adott munkához és mennyi felelősség van rajtunk (bár van elég sok alulfizetett állás). Inkább az nincs rendben, hogy a munkakörülmények meg fordítottan arányosak ezzel. A fizikai munkásoknak többnyire nem 8 órás a műszakjuk, hanem 10-12, és max. 1 szünetük van, ami 20-30 perc. Ezzel szemben aki irodában dolgozik, az 8 órát van bent, általában 1 órás szünete van, plusz még óránként 5 vagy nem tudom hány perc kis szünet levegőzésre. A legkevesebbet kereső embereknek kell a legrosszabb körülmények között dolgozniuk. 12 órázás szalag mellett jó esetben 30 perc szünettel, váltott műszakban, nulla bioritmussal és nulla magánélettel, minimálbérért. Ez még annak is embertelen, aki a nyolc általánost se végezte el. Még egyszer mondom, nem a minimálbérrel van bajom (bár abba most ne menjünk bele, hogy abból is hogy lehet megélni, de sokszor nem is a munkáltató hibája, hogy nem tud többet adni, sokkal inkább az államé, hogy ilyenek az árak), hanem azzal, amit elvárnak érte. Miért nem lehet mondjuk 8 órában foglalkoztatni azt a szegény embert, és odafigyelni, hogy ha előző nap éjjel 2-kor végzett, akkor másnap ne reggel 6-ra kelljen mennie? Vagy ne adj' isten külön műszakosokat csinálni. Vannak olyan munkahelyek, ahol nem ilyen 3-4 műszakos munkarend van, hanem vagy állandó reggelesnek vesznek fel valakit, vagy estisnek stb. és érdekes módon ott nem is cserélődik le havonta a teljes személyzet azért, mert nem bírja a melós. És a legszomorúbb az, hogy a fizikai munkások látják el a legalapvetőbb szükségleteinket, ők csinálják az ennivalót, ruhát, kütyüket, ők építik a házakat stb. Ha ők nem lennének, akkor az irodai melósnak nem lenne kávéja, laptopja, sőt irodája se lenne, de még egy alsógatyája se.
2017. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!