Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a középszintű...

Magyarországon a középszintű oktatás miért olyan elavult?

Figyelt kérdés

Több baj is van vele.

Például az ebédszünet hiánya, bár ez általánosban is probléma, egyetemeken viszont már nem.

12:00 és 13:00 között kellene egy egy ebédszünet, vagy 11:45 és 12:45 között.

Munkahelyeken is van ebédszünet.


Én már évekkel ezelőtt érettségiztem, de csak 2 éve diplomáztam és azóta nem változott pozitív irányba az oktatás.

A középiskolák még mindig olyanok, mint a börtönök, kötöttek.

Emlékszem, nem egyszer kaptam beírást az ellenőrzőmbe, mert kimentem a sarki boltba kakaós csigáért.Az iskolai büfé pedig valamiért zárva volt.

Természetesen a szüleim megértették.

Most munkahelyen is kimehetek a városba ebédelni.Ehhez joga van mindenkinek, még egy gimnazistának is is.



Aztán, a tantárgyakkal is sok a probléma.Az egész rendszer túlságosan kötött túl kevés orientációt hagy a diáknak, ami van arra pedig kevés az ideje.


Egy tizenéves már simán összetudná magának válogatni a tantárgyait, mint egy egyetemista, ugyanúgy tantárgyfelvétellel.

Lenne 3 csoport, A csoport kötelezőek, B csoport kötelezően választgató, C csoport szabadon választható.


Alapvető probléma Magyarországon, hogy a szakmai,gyakorlati tudás fölé helyezik az alapműveltséget.Amikor utóbbinál az előbbi sokkal többet ér.



Annak nem sok értelme van, hogy például irodalomból mindent kipuskáznak azok a diákok, akik reálosok.Én is így tettem, mivel semmiféle logikát nem találtam benne.


2017. szept. 23. 16:37
1 2
 1/12 Lazy Lover ***** válasza:
49%
itthon az összes oktatási rendszer elavult ! mert nincs rá igény a birkákat könnyebb befolyásolni
2017. szept. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Hivatalosan azért nem mehetsz ki, mert kölyök vagy, az iskola felel az életedért. Ennek ellenére nálunk nem volt gond, néha még a tanár is vetetett dolgokat ha úgy volt. Ami nagyobb baj, a sok óraszám. 8óránál nem kéne több naponta, és akkor 15:30kor lehetne jönni haza legkésöbb
2017. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

EGY ÓRÁS EBÉDSZÜNET? Mégis minek, hogy szerencsétlen unatkozó középsulis vissza is kérődzhesse a májkrémes szendvicsét?

Még a menzán is meg lehet ebédelni húsz perc alatt és az is komótos, ha kapkodsz, megvan az egész 8-10 perc alatt.

Mi a francnak kéne ebédszünet, ez nem Japán, ne nézzél annyi animét.


Amíg nem vagy 18 éves és kitapossák a beledet az utcán, miközben te elvileg az iskolában vagy, azt veszik elő, akinek dolga lett volna felügyelnie rád, még szép, hogy elővettek, amiért tanítási időben lógtál. Nálunk olyan rendszer volt, hogy be is zárták szünetekben az iskola kapuit, csak tanári aláírással ellátott kikérővel mehettél még haza is.


Most jön a fekete leves...


Egy gimnázium, ami érettségire és a továbbtanulásra készít föl az arra való, hogy, hanem általános műveltséget adjon, arra való, nem arra, hogy "szakmaiaskodjon"! Akinek meg nem kell, annak ott a szakiskola. Különben is a "szakmaiaskodás az egy év alatt elsajátítható.


Az meg, hogy te buta voltál az irodalomhoz...

2017. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

jav:

Egy gimnázium, ami érettségire és a továbbtanulásra készít föl az arra való, hogy általános műveltséget adjon, nem arra, hogy "szakmaiaskodjon"!

2017. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4#

Irodalomból bőven elég lenne 2 év annak, aki reálos, helyette tudna pakolni több fizikát,matematikát az órarendjébe, hogy jobban feltudjon készülni az egyetemre.


Az irodalom egy bizonyos szinttől csak annak jó, aki bölcsésznek tanul.

Akit érdekel, szabad idejében utánaolvas.

2017. szept. 23. 17:06
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

- egyetemen sem feltétlenül van ebédszünet, 10 perc van az órák között, és az sem érdekli őket, ha a város két széle közötti telephely különbséget kéne ennyi idő alatt megtenned


- nincs osztályfőnök se, aki anyád helyett anyád

nem szól senki, ha ellógod az órát, cserébe fapofával megbuktatnak, ha nem tudod az anyagot


tehát az egyetemen megkapod azt a felelősséget, amit egyszerűen nem lehet rábízni egy középiskolásra


a szabvál egyetemen sem ér semmit, azért találták ki, hogy azok a tanárok akiknek nem jutott mintatanterv tárgy mégse legyenek kirúgva az egyetemről

a kötvál is legalább ekkora feleslegesség


"Alapvető probléma Magyarországon, hogy a szakmai,gyakorlati tudás fölé helyezik az alapműveltséget."


az alapműveltség ugyan az a szakmai ismeret, csak egyetemesebben van megfogalmazva

az igazi probléma, hogy a magyar bálint rendszer ezeket a dolgokat olyan szintre lebutította, hogy így már nem egyetemes, semmi értelme nincs


".Én is így tettem, mivel semmiféle logikát nem találtam benne"


mert nem olyan kulturkörnyezetben nőttél fel

a magyar bálint rendszer egy nagy vesztese vagy, és a statisztika azt mutatja, hogyha a középiskolában ezeket az értékeket nem érted meg akkor már nem is fogod


de legalább mintafogyasztó leszel :)

2017. szept. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
órák között van 5 perc szünet ezen kívül egy tízórai és egy ebédszünet nekem nem volt ezzel gondom 2012 ben végeztem én nem értem hogy 5 év alatt hogy változhatott a tizenévesek hozzáállása ennyire. Még jó hogy alvás szünetet nem kértek de komolyan
2017. szept. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
19%

"Munkahelyeken is van ebédszünet. "


Munkahelyen az óránkénti 5 perc kötelező szünetet egyben adják ki, akkor ebédelnek. Diákoknak 15 perc minden órában a szünet. Elég a nagyszünet az iskolákban, ami 20 perces, hogy megkajáljanak. Nincs olyan nagy mennyiségű étel és nem i segészséges agyonzabálni magad.


"Egy tizenéves már simán összetudná magának válogatni a tantárgyait, mint egy egyetemista, ugyanúgy tantárgyfelvétellel"


Nem a fiatalkorú gyerek feladat, hanem a szülőé, aki választhat fakultációt is.


Jól van az oktatás megcsinálva hidd el, csak te nem látod át. Nem is a te dolgod

2017. szept. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

én mondjuk akkor és azt csináltam a munkahelyeimen amit akartam

de nem is kellett a nyakamban állni, hogy kész legyen a munkám


nyilván iskola sem kellene, ha mindenkinek lenne önfegyelme mindent önállóan megtanulni

csak nincs

2017. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Magyarországon mi nem elavult?
2017. szept. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!