Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ellenzik a melegházasságo...

Akik ellenzik a melegházasságot (tudom, hogy jelenleg ez a többség Magyarországon) azoknak milyen problémát vagy kellemetlenséget okozna, ha két férfi vagy két nő, akik szeretik egymást ilyen módon is összeköthetnék az életüket?

Figyelt kérdés

Ugyanez a kérdés az örökbefogadással kapcsolatban is.


Miért fájna ez egy átlag magyarnak?


2017. szept. 30. 15:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Hogy miért ellenzik a meleg házasságot?

Mert csak...meg különben is...és jó hogy nem má a kecskével is...


Szóval erre ne keress válasz.


Ahogy arra sem, hogy néhány évvel ezelőtt a nők miért nem szavazhattak.

2017. szept. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
14%

Én meg azt nem értem, hogy miért kell ezt a melegpropagandát ennyire nyomni, a saját házában mindenki azt csinál amit akar és nem kell világgá kürtölnie.

Szerintem a zoofil házasságot is engedélyezni kellene, hiszen ha én egy kecskébe leszek szerelmes, akkor nekem megsértik a jogaimat, ha nem vehetem feleségül.

2017. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%

Bonyolult kérdés. Mert aki konzervatív felfogású annak joga van úgy gondolni, hogy a házasság az az jogilag, ha egy férfi meg egy nő megesküszik. Ennyi. Attól még tarthatja úgy, hogy ettől még legfeljebb csak különleges eset, hogy ha két férfi szereti egymást vagy vonzódik egymáshoz. És nem beteges, vagy undorító. Csak hagyományőrző típus. Ez két különböző nézet.


Amikor valaki legusztustalanozza, hogy ha valaki meleg, vérlázítónak és természetellenesnek tartja, és ezt nehezen titkolja ha próbálja is, az más helyzet. Őket szélsőségesnek nevezik. És velük szemben egy konzervatív is kiállhat az emberjogi kérdésben a melegekért és meg is teszi.


Tehát elég bonyolult. Nem fájna bizonyos embereknek egyszerűen konzervatívok, jogukban áll és kellenek is. Mások viszont jellemtelen emberek. Nem lehet tömbösíteni.


Főleg mert esetenként konzervatívok is melegek, vagy melegházasság pártiak. Vannak ott is különleges esetek.

Szal a lényeg, hogy a ne legyen meleg házasság, az egy tág fogalom. Nem mindenkinek fájna, nem arról szól.


Az örökbefogadással is ugyanez a történet. Bár azt én is úgy gondolom, hogy támogathatná egy konzervatív is.

2017. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

Van ilyen, bejegyzett élettársi kapcsolatnak hívják.


A házasság viszont tradicionálisan több ezer éve egy nő és egy férfi "egyesülését" jelenti.

És mivel férfi-férfi, nő-nő nem ugyanaz mint a nő-férfi ezért ezeket nem nevezzük házasságnak.

A házasság egy fogalom.

Két különböző nemű ember egyesülését jelenti. Ha nem 2 különböző nem ember egyesül akkor az nem teljesíti ezt a feltételt ezért definíció szerint nem házasság.


Erre találták ki a bejegyzett élettársi kapcsolatot ami elérhető azonos nemű pároknak is.

2017. szept. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
13%
házasodni házasodjanak ezzel semmi gondom sincs de örökbefogadás az más egy gyereknek van egy anyja és egy apja ez a természetes biológiai rendszer. Most hogy ha két apja vagy két anyja van egy gyereknek ez kitudja milyen hatással van a lelki fejlődésére
2017. szept. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
22%

A 4-sel értek egyet.

Egyébként házasodhatnak a melegek.

Bármikor összeházasodhat Steiner Kristóf meg Zanzibár Rita.

2017. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Úgy bírom, ezt a "négy fal között mindent lehet" dumát.

Mintha bárki a 4 fal között élné az életét.

Ha egy hetero pár megeszi egymást a metrón, a teljesen elfogadott és átlagos, ha én csak kézen fogva sétálnék férfiként azzal a férfival akit szeretik, biztos, hogy szó nélkül sem hagynák.


A bejegyzett élettársi kapcsolat meg közel sem biztosít olyan jogokat, mint a házasság.

SŐT például Magyarországon bejegyzett élettársi kapcsolatban élő nők nem vehetnek igénybe mesterséges megtermékenyítést sem. Ez csak egy példa.


Azoknak a gyerekeknek meg, akiknek nincs 1 apja/anyja sem, hanem mondjuk 10-20 gyerekre jut 1 nevelő, aki amúgy nem egy esetben kihasználja, durva és (akár szexuálisan) is erőszakos a gyerekekkel az biztos jobb hatással lesz rá, nem?

Most nem az árvaházak dolgozóit akarom lejáratni, mert nyilván a legnagyobb részük jól végzi a munkáját, de azért valljuk be, hogy nem tudják megadni egy gyereknek azt a szeretet amire szükségük van.

És a gyerekek is erőszakosak a kisebbekkel, amit nem tudnak felügyelni.

Lehet, hogy 2 anyja/apja lenne a gyereknek, de megkapná a szeretet amire szüksége van.


Hogy az iskolában bántanák emiatt a gyereket? Ez megint csak azoknak a hibája, akik negatívan gondolnak a melegekre.

2017. szept. 30. 16:11
 8/26 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező: erről van szó. Szerintem is. Talán nem is akkora tragédia az ha valakit két férfi vagy két nő nevel, mint ahogyan szeretik egyes emberek beállítani. Egyrészt mert még mindig jobb, mint ha se apja se anyja nincs.

Például.

2017. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
21%

Én azért ellenzem és fogom mindig is, mert a melegházasság engedélyezése a liberalizmus győzelmét jelentené.


Ahol a liberalizmus győzedelmeskedik ott csak beteges dolgok kezdődnek előbb utóbb.Sőt, egyre több az árulás, erre a legjobb példa a migráció.

2017. szept. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

9-es,

tehát te azért ellenzed a melegházasságot, hogy a liberalizmus (szabadságeszmény) ne "győzzön"?


Azért ne házasodjanak olyan emberek, akik szeretik egymást, hogy nehogy legyen legyen liberalizmus.


(Mellesleg örülök, hogy eddig egyetlen gyűlölködő válasz sem jött, ez is haladás a hazai helyzethez képest :) )

2017. szept. 30. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!