Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország valóban reménytel...

Magyarország valóban reménytelen hely és nem szabad itt maradni?

Figyelt kérdés

Most kaptam állásajánlatot az egyik nyugat-európai országból. Elég jól fizetnének, ha szombaton is melóznék, akkor meglenne havonta a 2600-2800 euro, a szállást és a rezsit pedig fizeti a cég.

A haverjaim szerint egy beteg majom lennék, ha ezt kihagynám, ráadásul ha megtelepedek, akkor kivihetném őket is.

Szerintük Magyarország egy pöcegödör, aminek nincs jövője és tisztességes úton úgy sem lehet itthon jól élni. Nem szabad megvárni, hogy összeomoljon a munkaerőhiány miatt az ország, mert akkor nehezebb lesz itthonról elmenekülni, szóval addig kell dobbantani, amíg lehet.


Mit tegyek? Valami vélemény esetleg? Menjek vagy maradjak? Elméletileg a jövőm lenne a tét és a barátaimat sem hagyhatom cserben. És ha maradok és valóban összeomlik az ország, mert nincs munkaerő, akkor örökre bánni fogom a döntésemet.

Én most arra hajlok, hogy menjek... :\


24/F



2017. okt. 28. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
50%
Hülye lennél kihagyni, számolj picit pár év alatt mennyi megtakarításod lehetne, bár szerintem pár év ás úgy sem akarnál visszamenni MO-ra, én is így voltam vele, hogy pár évet csak, aztán inkább végleg kiköltöztem.
2017. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1


Te merre vagy, mit csinálsz és milyen lett az életed?

Minden érdekel. :)

2017. okt. 28. 21:10
 3/22 anonim ***** válasza:
53%
Mosogatni akarsz?
2017. okt. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem mosogatni, hanem targoncázni.

De ha mosogatni akarnék, akkor mi lenne? Ha rendesen megfizetik, akkor simán.

2017. okt. 28. 21:14
 5/22 anonim ***** válasza:
73%

Münchenben élek, asztalosként dolgozom, ez volt a munkám még MO-n is, csak ott épp havi 90-100 között kaptam, itt meg jelenleg túlórától függően megvan nettóban 2600-3400euro, mellé 13. havi, illetve ünnepi juttatások, nyári szabadság.


A terv az volt, hogy 2-3 max 4-5 évre kijövök, gyűjtögetek, aztán MO-n meg vagy maszekolni kezdek vagy befektetek, végül meg úgy döntöttem, hogy letelepedek itt.


Ha nem csak azt nézzük, hogy megbecsülik az embert a munkahelyén, nem azt látják akinek már megint fizetni kell, hanem értékelik az elvégzett munkát.

Meg úgy alapvetően az emberek hozzáállása is teljesen más nincs az a búvalbaxott hangulat mindenhol, nem idegeskednek az emberek azon, hogy kaját vegyenek vagy épp a számlákat fizessék be. Van helyette közösségi élet, az emberek nyitottak, barátságosak.

2017. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%
Asztalos, targoncás...és akkor ők sajnálnak le itt minket.
2017. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem sajnál senki, főleg így belegondolva, pont a mentalítás ami a legkevésbé hiányzik onnan.

Tudod én azért választottam ezt a munkát mert szeretem, és alapból ezzel akartam foglalkozni, csak más kérdés, hogy itt legalább tisztességesen megfizetik és megbecsülik a munkásokat is.


A többi meg csak a ráadás, már amit írtam pár sort. Szóval nem tudom ki szorul sajnálatra és ki nem.

2017. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
63%

Napi balázska.

A kérdező meg a 68% is ő :)

2017. okt. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
54%

"meglenne havonta a 2600-2800 euro, a szállást és a rezsit pedig fizeti a cég."


INDULJ!

2017. okt. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
93%

Van, akinek reménytelen, van akinek nem.


"A haverjaim szerint egy beteg majom lennék, ha ezt kihagynám, ráadásul ha megtelepedek, akkor kivihetném őket is. "


Tehát a haverjaid képtelenek önmaguk erejéből kimenni, mert még mosogatásra sem jók, de majd te kiviszed őket?


"Szerintük Magyarország egy pöcegödör, aminek nincs jövője és tisztességes úton úgy sem lehet itthon jól élni. Nem szabad megvárni, hogy összeomoljon a munkaerőhiány miatt az ország, mert akkor nehezebb lesz itthonról elmenekülni"


De ők éppen azt várják itthon, hogy összeomoljon az ország, mert ugye "ki kell őket vinni". A haverjaid biztosan nem épelméjűek, de te miért állsz szóba velük?

2017. okt. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!