Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan is áll a jelenlegi...

Hogyan is áll a jelenlegi politikai helyzet? Hogy van ez a Fidesszel, meg Sorossal?

Figyelt kérdés

18 vagyok, épp, hogy csak lepottyant a tojáshéj a fenekemről, de szerintem lassan körül kéne néznem a világban - pláne, hogy elég "érdekes" dolgok történnek jelenleg. A szüleimet is meg fogom kérdezni, de ők nem nagyon politizálnak, így nem fogok olyan sokra menni velük. Szívesen nézném a híradót vagy olvasnék cikkeket a neten, de ahány felület, annyiféle nézet. Pont ezen okból inkább átlagemberek véleményére vagyok kíváncsi, arra, hogy ki hogyan látja a dolgokat; illetve itt talán leírjátok azt is, amiket máshol nem olvashatnék el. Még ha ezzel nem is tudom majd meg azt az abszolút igazságot, amit keresek (és amire valószínűleg sose fogok rájönni), legalább egy kicsit tudok tájékozódni.


Tehát mi is a jelenlegi állás?

Hogy van ez a bizonyos "Soros-terv", amit mindig látok, akárhányszor hosszabb távon utazok busszal?

A jelenlegi állás szerint mi történik majd a jövőben Európával, azon belül Magyarországgal? Tényleg olyan vészes jövő elé nézhetünk, mint amilyennek beharangozzák, vagy teljesen normális életünk lehet?

Ezek, és hasonló kérdések vannak a fejemben, de tulajdonképpen bárminek örülök, ami bővítheti a tudástáram. A célom tényleg csak a tájékozódás. Számomra az is megfelel, ha különböző cikkeket küldtök el, ha azok tükrözik a nézeteiteket.


Mivel tudom, hogy ez tipikusan vitás téma és nagyon el tud fajulni.. Megkérnék mindenkit, hogy tartsa ízléses keretek között a dolgot. Ha nem tetszik valakinek az, amit én írtam vagy bárki más, vitázzon vele, javítsa ki, de ne lekezelő hangnemben káromkodással hanem értelmes vita keretében, megadva az alap tiszteletet a másik embernek. Azt hiszem, ez nem túl nagy kérés, így kérlek, tegyétek is meg.



2017. okt. 31. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Hehe. Szép trollkodási kísérlet, lássuk van-e aki beveszi.
2017. okt. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
egy 18 évest, a sörösüvegek helyett, meg az álláskeresés, netalán a netezés, ps4 , meg a bmw helyett majd biztos Soros meg a fidesz fogja érdekelni :D
2017. okt. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Remélem nem probléma, ha ezeket jelenteni fogom a modiknak. :)

Mi a probléma ezzel?

Hülyének érzem magam, hogy körülöttem ilyenekről beszélnek mások, én meg csak ülök ott, és bólogatok, próbálok úgy csinálni, mintha érteném a dolgot, és nem lógnék ki a társaságból / beszélgetésből.

Miért kell minden 18 évesnek alkoholizálnia? Ha kíváncsi vagy rá emetofóbiám van, úgyhogy az alkoholt meg sem közelítem, bulikat pláne nem. PS4-re nincs pénzem. Állásom már van, képzésre is járok. Kocsira nincs pénzem, jogsira nincs igényem. Netezni netezek bőven szabadidőmben, de feltétlenül muszáj értelmetlen dolgokkal töltenem a netezésre szánt időm 100%-át, vagy netán bűn egy kicsit megpróbálni tájékozódni?

Értem én, hogy nem ez a tendencia a korosztályomban, de attól még vannak a leírttól eltérő emberek is.

2017. okt. 31. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
így van. aki éli az életét és nem a fidesszel, meg Sorossal foglalkozik. Bár Magyarországon most ez a legújabb módi, biztos nincs más beszédtéma....
2017. okt. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ma jött meg a Fideszes levelem a Soros-tervről. Ahányszor Pécsre utaztam a képzésem miatt, mindenütt kiplakátolva láttam a Soros-tervet.

Az iskolámban a töri órák első x percét azzal töltöttük, hogy politikáról beszélgettünk a tanárral, németen folyamatosan arról volt szó, mit láttunk a ZDF-en, illetve politikáról. Magyaron is előjött a politika amikor beszélgettünk a tanárnővel. Osztályfőnökin is előkerült a politika. A legtöbb esetben a migránsok szolgáltak témául, úgyhogy ez bőven benne volt a fejemben.


Komolyan, mi a probléma azzal, ha egy 18 éves nem a szexről meg piáról kérdez, hanem a politikáról? Naiv vagyok, nem értek a politikához, magamtól nem fogok rájönni, hiába nézem a híradókat órákon át. Vagy azzal van a probléma, hogy nem ereszd el a hajamat stílussal élek, hanem esetleg érdekel, mi történik majd az országommal?

2017. okt. 31. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Akkor láss világot, menj el külföldre, élj ott 10 évig és majd meglátod kívülről miről beszélek.
2017. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Komolyan nem értem, miért kell az eddigi válaszolóknak ilyen szemét módon viselkedniük.

Ha nem akarsz válaszolni a kérdésre, amit feltettem, akkor kérlek, ne pazarold rám az időd.

Azt különösen nem értem, miért lennék attól troll, hogy fel mertem tenni egy kérdést. Azt szintúgy nem, mi a probléma azzal, hogy feltettem egy kérdést - nem erről szól az oldal? Eddig senki sem mondta meg, mi baj lenne a kérdésemmel ; pusztán annyit kaptam, hogy troll vagyok, ha ezzel foglalkozok akkor nincs életem, illetve egy "mi nem válaszolunk a kérdésre, szóval utazz ki külföldre és tapasztald meg" hangvételű "választ".

Valószínűleg én várok el túl sokat a GYK-n élő savanyú emberektől, akik abban lelik örömüket, hogy mások kérdései alá írnak hasonló hangvételű válaszokat.


A hozzászólásodat kommentelvén - nem szívesen utaznék ki az aprócska fizetésemből külföldre csak azért, mert a magyarok képtelenek hasonló kérdéseket normál ember módjára megválaszolni.

2017. okt. 31. 17:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Hagyd, ha egyszer rád szállnak, nem fogsz normális választ kapni (én meg 0%-os leszek).

Szerintem a legjobban akkor jársz, ha magadtól olvasol utána, de a gyk (bár akadnak hasznos válaszok, ezért érdemes más kérdéseknél körülnézni) sokszor még a szennylapoknál is rosszabb. Én az Indexet ajánlom, persze az sem független, de elvben nem ferdít annyit.

Illetve görgesd végig a magyar politika kategóriát, de kormánypártiból főleg szélsőségesek vannak, és több az ellenzéki (akik között szintén vannak szélsőségesek).

Nekem ez a meglátásom. Személyes véleményem szerint pedig Orbánék csak húzzák az agyunkat, szerzik maguknak a szavazókat, de állami suliba járok, ma jöttem haza kórházból és pfu... hadd ne részletezzem.

2017. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"én meg csak ülök ott, és bólogatok"

Családtól meddig tartana megkérdezni, hogy fejtsék ki?


Amúgy kapcsold be még az M1/tv2 csatornát fideszes híradóért, vagy rtl/atv/hírtv ellenzéki(nem tudom hogy csak mszp-s-e) azt rakd össze magadba

2017. okt. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8 Persze, ezt én is tudom :) Azonban az átlagemberek véleményét nem sűrűn látom sem a TV-ben, sem a különböző lapokon. Én jelenleg leginkább arra lennék kíváncsi, hogy az emberek (jelen esetben az itteniek) mit gondolnak személyesen, mi az egyéni meggyőződésük a dologról. :)

Köszönöm a válaszod! :D


#9 Látom idézni meg negatívkodni megy, de megérteni amit írtam, na, azt már nem. Hadd idézzek én is:

"A szüleimet is meg fogom kérdezni, de ők nem nagyon politizálnak, így nem fogok olyan sokra menni velük. " Nem tudom, ennek melyik része nem volt érthető. Megkérdeztem, megrántották a vállukat, közölték, hogy őket nem érdekli, a migránsokat meg küldjük vissza, vagy lőjük le. Nem mindenki megy messzire a szüleivel.

Nézem és néztem is a híradót, nem csak magyart, németet is (abból is legalább kétfélét). Azonban hadd idézzek ismét: "...inkább átlagemberek véleményére vagyok kíváncsi, arra, hogy ki hogyan látja a dolgokat" Magáért beszél.


Illetve idézek még:

"Ha nem akarsz válaszolni a kérdésre, amit feltettem, akkor kérlek, ne pazarold rám az időd. "

2017. okt. 31. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!