Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértetek azzal, hogy a...

Ti egyetértetek azzal, hogy a jobbik 8 általános elvégzéséhez kötné a szavazati jogot?

Figyelt kérdés

2017. nov. 7. 12:06
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
54%
az nem jelent semmit. inkább iq-khoz kéne...
2017. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
29%
Én középiskolához és IQ szinthez kötném. Legalább a sok (funkcionális) analfabéta nem szólhatna bele a fontos dolgokba.
2017. nov. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Igazából én is ezzel értek egyet,minimum szakmunkáshoz vagy ami még jobb érettségihez kötném a szavazati jogot.


Különben,jogosítványt sem szerezhetsz úgy,hogy ha nincs meg a 8 általánosod.

2017. nov. 7. 12:12
 4/46 anonim ***** válasza:
89%
Én még mindig az altalános szavazati joggal értek egyet leginkább.
2017. nov. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 hollófernyiges ***** válasza:
78%
Akkor emeljük a tétet, én tarsadalomtudományi doktorihoz kötném. Szavazzanak azok akik tényleg értenek a dologhoz, az érettségi alig ad valami pluszt az ország és a társadalom működésének megértéséhez.
2017. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
74%
Egy kitöltendő tesztet tennék a szavazólap mellé. Ahhoz kötném
2017. nov. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
41%
Nem feltétlen ez, de valamilyen cenzus mindenképpen kell: https://www.youtube.com/watch?v=pLGTHjw9kn8 Aki nem hiszi győződjön meg róla
2017. nov. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
56%

Abszolút nem! Végre ebben a világ nagyobbik részén nincs vita hogy kinek járjon szavazati jog, az mindenkinek jár, aki betöltötte a 18. életévét, legalább erről nincs már cirkusz, a 19. század második fele meg a 20. eleje arról szólt, hogy a pártok húzd meg ereszd meg-et játszottak a szavazójoggal, végre eljutottak oda, hogy ma már van általános, titkos, egyenlő szavazójog, nem kell visszafelé utazni az időben.

Meg eleve nem értem, hogy egy olyan országban, ahol 16 év a tankötelezettség mégis mi a frászkarikát számít az a néhány talán száz szavazat, ha a Jobbik így akar választást nyerni, az már régen rossz, és ennyire közel sem kiélezett a választási verseny.

2017. nov. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
54%
Csak éppen így a fides bukna nagyon sok szavazatot. Így végre kiesnének a szavazók közül azok, akik 10kg krumpliért húzzák be az X-et.
2017. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
36%

"aki betöltötte a 18. életévét"


Tehát akkor mégse mindenkinek. Egy 17,5 éves pl nem tudna dönteni a jövőjéről, hogy neki ki a szimpi? De. Viszont mégse szavazhat.

2017. nov. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!