Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán V. és Áder J. nem...

Orbán V. és Áder J. nem használja a doktori címet?

Figyelt kérdés
Tehát ha szóban kérdezik tőlem, hogy ki Mo. államfője vagy kormányfője akkor nem kell mondanom nekem se? Vagy szóban azért mondani illik?

2017. nov. 8. 08:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Milyen doktori címet?
2017. nov. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
jogász végzettségük van, nem?
2017. nov. 8. 09:24
 3/18 Alain Delon ***** válasza:
37%
Orbánról azt írják, hogy diplomázott a jogin, de nem írják, hogy doktorált.
2017. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hájaaa ***** válasza:
100%
Lassan használhatnák a BV. számukat is!
2017. nov. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindkettőnek van egyetemi doktori címe, amit a jogi egyetem elvégzése és a szükséges vizsgák letétele után megkaptak.

Azonban a hétköznapi életben ezt csak sznobok szokták használni. Hivatalos iratokon szerepel, akkor kiírják, de legtöbben ekkor sem úgy írják alá. Sok más államféfi(nő) is rendelkezik különféle szintű doktori címekkel, e tevékenységük során nem használják. Tehát nyugodtan elhagyhatod te is, ha emlegeted őket.

2017. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Politikában nem szokás használni ezeket a címeket mivel nem a szakmájukban dolgoznak.
2017. nov. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

"Azonban a hétköznapi életben ezt csak sznobok szokták használni."


Szóval minden orvos és ügyvéd sznob? Mindenki használja a címet, aki a szakmában dolgozik, ez nem sznobság.

2017. nov. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 hájaaa ***** válasza:
100%
Jogászoknál sznobság
2017. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem használják. Hozzászólók között volt egy kis "vita", ki használja és ki nem a címet. A saját tapasztalatom tudom leírni:


Ha hivatalos iratok, pályázatok vannak terítéken, akkor használom. Ez nem is igen kérdés, mert a pályamunkáknál kötelező feltüntetni. Például egy kutatócsoportban csoportvezető doktori címmel kell rendelkezzen. Noha a pályázatokon szerepel a címem, az aláírásban nem használom a címet. Sehol máshol nem használom egyébként. Még a személyimen sincs rajta.

2017. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Az én orvos barátaim véletlenül se úgy mutatkoznak be, dr. X.Y vagyok. Sokan nem is tudják, hogy orvosok. A háziorvosom se használta. De ha mentem hozzá, rám nézett, tudta miért jöttem. A mostani használja. Én szoktam megmondani neki, hová utaljon be. Lehet, hogy ez a különbség?
2017. nov. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!