Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nappali tagozatos, felsőoktatá...

Nappali tagozatos, felsőoktatásban tanuló gyerek után miért nem jár családi adókedvezmény, illetve családi pótlék?

Figyelt kérdés

Érdekes, mert hogyha OKJ-n tanul,akkor mindezek járnak.Viszont, felsőoktatás esetén, nem.Pedig, pont felsőoktatásnál lenne nagyobb szükség rá.


Mi úgy csináljuk,hogy párhuzamosan jár a gyerek OKJ-ra és egyetemre is.Ez az egyetlenegy kiskapu.



Még, hogy családbarát kormány, családbarát a nagy büdös paci pillét családbarát.



2017. nov. 11. 12:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy csináltam, hogy takarékoskodtam a gyerekeim egyetemi tanulmányainak a finanszírozására, ahogy egy értelmes, felelősségteljes szülőhöz illik, aki képes 3 napnál tovább előre gondolkodni. Akkor is tettem félre, amikor se családi pótlékot, se adókedvezményt nem kaptam a korábbi kormányok idején. Két diplomás gyerekem van, talán te is képes leszel annak az egyszemnek a felnevelésére.:-)
2017. nov. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%

kár, hogy jár :

[link]



kösz orbán!


pedig már rákezdtél a mocskos rohadt szemét orbán monológra

mekkora égés :D hülye baller tetvek

2017. nov. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%
Ebben az országban nem büfészakos diplomások kellenek, hanem szakmunkások!
2017. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

Jár !


Egyébként valóban fejlődés lenne, ha csak azoknak járna akik szakmát tanulnak szakmunkásként, OKJ-sként. A büfészakos diplomásokból dunát lehet rekeszteni, később úgyis át kell kéezni őket. Akiknek meg piacképes diplomájuk van, akármennyit kínálnak itthon úgyis kimennek, hisz kinnt még mindíg jobban kereshet.

2017. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

"Akiknek meg piacképes diplomájuk van, akármennyit kínálnak itthon úgyis kimennek, hisz kinnt még mindíg jobban kereshet."


Mindkét gyerekem itthon dolgozik, holott igencsak piacképes diplomájuk van.:-)

2017. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
9%

1. Értem én, hogy szítani akarod a haragot ezért a Magyar politkában tetted fel a kérdést, de semmi köze a kérdésnek hozzá...


2. ahogy 2# leírta jár, de hülyét csinálni magadból megérte mi?

2017. nov. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Nem jár, ezt nem tudom, mi alapján állítják többen is.


A felsőoktatásban nappalin tanuló gyerek ugyan beszámít az eltartottak számába, de utána nem jár családi pótlék és adókedvezmény. Ennek ugye azért van jelentősége, mert a gyerekek száma alapján az egy főre jutó családi adókedvezmény és családi pótlék összeg is emelkedik. Így egy egyetemista is beszámít a dologba, valóban magasabb lesz az összeg a többi gyereknek, de az egyetemista után külön nem jár semmi.


Az számomra sem teljesen világos, hogy ezt miért így alakították ki.

2017. nov. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

Utolsó, te nem nézed meg, miket írnak az előzők. #2 küldte a linket:

[link]


idézem neked:

"A változás gyakorlati példával szemléltetve:


Egy családban négyen élnek: apa, anya, a nappali tagozatos egyetemista fiuk és az apa húga, aki rokkantsági járadékot kap. A rokkantsági járadékban részesülő személy után a testvére (az apa) veszi igénybe a családi kedvezményt.


2016-ban az apa nem veheti figyelembe eltartottként az egyetemista gyermekét, így az eltartottak száma egy fő. Azonban a módosítás alapján 2017-től már az egyetemista is eltartottnak minősül, azaz a családban az eltartottak száma két fő. Erre tekintettel a rokkantsági járadékban részesülő személy után havi 100 ezer forint családi kedvezményt érvényesíthet az apa."

2017. nov. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Én is úgy látom, hogy idén már jár a kedvezmény, csak a családi pótlék nem. Mindenesetre érdekelne, hogyan oldja meg az ifjú, hogy ingyenes nappali OKJ-ra jár (csak akkor kap családi pótlékot), és mellette nappalin az egyetemre is - a levelező képzések ugyanis fizetősek, legjobb tudomásom szerint. Az oktatási azonosító alapján azonnal kibukik, hogy valami nem stimmel, és nem hiszem, hogy az a havi kb 24 ezer megér ennyit, pláne, ha kamatostul visszafizettetik. Ennyit szoctámként is megkaphat az egyetemtől, pláne, ha ennyire sanyarú a család anyagi helyzete.
2017. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Mi bukik ki? Nem tilos 2 helyre járni nappalin.
2017. nov. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!