Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy ilyen pártot?...

Támogatnátok egy ilyen pártot? És mi a véleményetek a demokráciáról és más kormányzati formákról?

Figyelt kérdés

A párt ötletei:

Hazaszeretetre tanítani a gyerekeket, de tiszteljék a többi nemzetet. Összetartás és erkölcsösség tanítása a gyerekeknek. Mezőgazdaság és ipar fejlesztése. Hadsereg növelése és modernizálása. Gazdasági kapcsolatok növelése Kínáva Oroszországgal és több ázsiai és közel-keleti országgal. (Természetesen Európával ugyanúgy eggyüttműködnénk.


A legfontosabb dolog azonban az emberek attitűdjének szellemiségének, kritikus gondolkodásának erkölcsösségének és összetartásának fejlesztése (Akár komoly állami beavatkozássl)


És igy kapcsolódik a demokrácia kerdése. Szerintünk a teljes szabadság és elnyomás egyaránt szélsőség, és a világ nem fekete fehér hanem a szürke sok árnyalatából áll. (Nem: jó-rossz, nyugat-kelet, anarchia-diktatúra, bal-jobb stb....)


Ezért szerintünk ugyan elfogadhatatlan a diktatúra másik kormányzati formát, vagy a jelenlegi átalakítasát fontoljuk. A következő okokból:

1 A demokrácia területet ad a szélsőségeknek

2 Az emberek olyan dolgokba szólhatnak be amihez nem értenek

3 Nem hatékony

4 Az ország kitett a társadalomnak, amit akár külföldi akár belföldi rosszakaró könnyen manipulálhat

5 Erkölcsileg ,,lenullázza” a társadalnat



Ezek a főbb érvek. Termeszetesen a szakértői kormány nem azt jelenti, hogy nem szólhatnak bele emberek, hanem azt hogy a szavuk súlya külön lesz helyzethez merve elbírálvs. Nyitott és közvetlen kormanyzást akarunk, ahol minden (értelmes, építő jellegű) kritikát szívesen meghallgatunk és megfontolunk.


Mi a véleményetek erről? (Ez csak nagyn vázlatos, próbáltam csak a lényeget írni és azt is tömöríteni, ha lesz rá igény, minden sokkal bővebben is kifejthetek.)



2017. nov. 21. 22:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elnézést a félregépelésekért
2017. nov. 21. 22:21
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

"kritikus gondolkodásának"


az a baj, hogy ezek a kritikus gondolkodók eddig mindig csak másokkal voltak kritikusak, magukkal sosem

2017. nov. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én örülök, hogy nem ilyen rendszerbe nőttem fel gyerekként.
2017. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem ahol a hazaszeretet is tanítani kell ott már nagy gondok vannak.
2017. nov. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Támogatna a halál, olvasni szörnyű, nem hogy ilyenben élni.


Engem mint magánembert az érdekel mi és mennyire elérhető ami iránt érdeklődök. Ma Amerikát(fegyvertartás, marihuána), Hollandiát, Németországot(Piros lámpás negyedek, sokkal fejlettebb gondolkodás mód) említeném élhető helynek, hol vagyunk mi hozzájuk? Nekem ezek a dolgok fontosak, nem a nyakatekert szakértői dolgok.


Kína összességében egy nagy szemétdomb, amiből csak a nevezetesebb városok emelkednek ki, de a kívül eső helyek mint visszamaradottak.

2017. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
80%

Az ötlet teljessègèben sajnos merev. Bizonyos rèszekkel viszont osztozok a kèrdező vèlemènyèn. Az jó ötlet ha az emberek egymást szeretik. Ma nem ez megy. Kedves utolsó sajnos igen tanítani kell az embereket szeretni mert elfogadták normálisnak, hogy ítèlkeznek ès utálkoznak. Ez a mentalitás nem hoz tartós ès jelentős fejlődèst.

Másrèszt az elhalgattatással ès a hatalom biztosításával ellentètes nèzeteket vallunk kèrdező. Gondolom ezt nem csak èn látom így.

2017. nov. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

És ezt hogyan kell a gyakorlatban elképzelni?


Egészen addig demokrácia van, amíg ezt a pártot kormányra nem szavazzuk, és utána szüntetitek meg a demokráciát, vagy pedig erőszakkal kívántok hatalomra kerülni? Szerintem az emberek egyikhez sem partnerek.

2017. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Fritzkó Mákiel ***** válasza:

Szerintem jobb lenne, legalább szakemberek döntenének bizonyos kérdésekben, de az jó lenne, ha emellett a szavazat súlyának az elbírálását egy teszt alapján kellene meghatározni, hiszen a képzetlen ember is lehet informált/kompetens egy adott témában, és lehet, hogy gőze sincs róla és nem is igazán érti, miről dönt:


[link]

2017. nov. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Alapvetően az ,,egyetlen ok” , ami miatt átalakítanánk / korlátoznánk a demokráciát (nem azüntwtnénk meg, és emmiféleképpen nem nyomnánk el emberekt) az egyik hozzászólásból jól làtszik. Marihuána, puros lámpás negyedes stb... Ezt elfogadhatatlannak tartjuk, mert mi jó azármazik ebből? Hosszú tàvon ez alapot at, olyan tàrsadalmi rétegek széleskörű elterjedésének, amelyik rossz. Erkölcsileg, emberileg ezek negatívan hatnak ki mind az adott személyre, mind a tàrsadalomra. Attól, hogy mindenki droggozik, k*rvàzik, nem lesz jobb az ország. És nincs senki aki dolgozni akarna, valami jó vagy nagyot csinálni (amit szeretne), ami neki is és esetleg az országot is előre vinné. (Kuatatás, sportok, technológiai fejlesztések stb..). Szerintem annyira ,,félresiklott” biznyos tekintetben a tàrsadalom, hogy hosszú távon ez katasztrófàlis gonost fog okozni, és ez ,,szépen” nem nagyon lehet visszatenni. Értem, és jogosak az aggályaitok, hogy ez nem hangzik jól, de valljuk be ha az emberek szavaznák meg az adójukat, akkor senki nem fizetne adót. (Pedig szükséges)


Várom a további válaszokat, ès köszönöm az eddigieket, Ha valami nem egyqyértelmű, akkor szóljatok és szívesen kifejtem.

2017. nov. 22. 06:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!