Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki a munkaalapú társadalomban...

Aki a munkaalapú társadalomban hisznek, nem zavarja őket, hogy 40-50 évesen már lehajszolt öregembernek néznek ki?

Figyelt kérdés
Voltam nem rég németországban, ott sokkal fiatalosabban néznek ki az emberek 50+ évesen is. Nálunk idehaza már gyakran 40 évesek is szikkadt öregembernek néznek ki üres tekintettel. Olyan lestrapáltak, hogy kb. 20 évvel öregebbnek látszanak. Mitől lehet ez? Az életszínvonal különbség lehet az oka? Ha nálunk jelentősen nőne az életeszínvonal az jó hatással lenne az öregedésre is?

2017. dec. 3. 18:57
1 2 3 4
 1/31 Lazy Lover ***** válasza:
19%
A prolikat nem zavarja
2017. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Érdekes, hogy amikor ugyanazok a németek átugranak a Balatonhoz fürcsizni, akkor ugyanolyan töttyedtek, mint mindenki más. Talán csak képzelődsz.
2017. dec. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%

A cigi miatt van. Nálunk sok ember horpadt pofával szívja a bagót, és az tudvalevőleg nem tesz jó a bőr rugalmasságának - sok egyéb mellett.


Én most töltöttem be a 42 - t és rendszeresen fiatalabbnak néznek, szerintem részben amiatt, hogy sosem bagóztam.

2017. dec. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%

A munkaalapú társadalom nem az, aminek te gondolod.

A gazdaság optimális szervezésénél felmerül, hogy mik a legfontosabb szempontok, és azoknak mi a fontossági sorrendje. Többféle szervezés lehetséges, és mindnek más következményei vannak. Két fő elképzelés van, meg persze sok rész apró eltérés. Az egyik az mondja, a tőke a fontosabb, mert az szervezi a működést. Ha meg akarod tudni, az milyen, néz körül a világban. A másik szerint a munka a fontosabb, mert azon múlik, milyen lesz a termék minősége. Ezt még nem valósították meg, mert eddig mindenki a tőkét tartotta fontosabbnak.


Ami pedig a lehajszolt öregembert illeti, azok lesznek ilyenek, akik nem ismerik a mértéket. Sem munkában, sem szórakozásban, sem pénzköltésben, legkevésbé életmódban. Ismerek néhány nyolcvanon túl lévő embert, aki még dolgozik rendszeresen. Ha elvennéd a munkáját, belerokkanna. Ez élteti, ez teszi fiatalossá. Na persze úgy nem megy, ha valaki utálja, amit csinál, ha azért teszi, mert muszáj.


Röviden összefoglalva, azt hiszem, félreismered az élet alapvető tulajdonságait, az ember fiatalságának titkát.

2017. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
89%
Igen jó hatással lenne. Egèszsègesebbek lennènek az emherek ès mèg hatèkonyabban is tudnának gondolkodni, az ország pedig fejlődni.
2017. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
77%
Jobb kajákat esznek, ezért fiatalosabbak
2017. dec. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

Te azon Németeket láthattad, akik életükben nem dolgoztak alkalmazotti viszonyban, na ilyenek vannak idehaza is.

Érdekes módon én semmi különbséget nem látok egy német egészségi állapota és egy magyaré között.

Lehet amazokon drágább ruha van, havonta jár csináltatni a haját, de ott a pénz is annyival több.


Aki meg 40-50 éves létére úgy néz ki ahogy, az részben életvitel és adottság kérdése, amire nagyban rátesz a cigi, idegeskedés mindenen.

2017. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%

Azért Magyarországon is bőven találsz olyanokat, aki sokkal fiatalabbnak néznek ki a koruknál.


Ez több dologtól is függ.

Az egyik válaszoló írta, a dohányzás, sok alkohol eléggé tud öregíteni.

Aki nem él ezekkel, ad magára, sportol is valamit az jó eséllyel marad fiatalos.


A másik ami fontos, hogy milyen munkát végez életében.Nyilván a műszakozást, kemény fizikai munkát nem köszöni meg az emberi test.



Mellesleg, én is dolgoztam Németországban komoly mérnökségi irodán.Tele volt alkoholistákkal.Péntekenként kirúgtak a hámból, 1 órakor már azt is elfelejtették,hogy dolgozni mentek aznap, akkor 2 órakor mindenkiből áradt a piaszag, egyeseket támogatni is kellett.De, gyakran hétköznapokon is megesett.

De, az utcán is sok alkesz formát lehetett látni.És egyáltalán nem néznek ki fiatalabbnak, sőt....


Dohányozni viszont tényleg kevesebben dohányoznak.

2017. dec. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem te egy hülye vagy egyszerűen! :D


Itthon is vannak ilyen "fiatalosabb" középkorúak, meg germanisztánban is ezek szerint. Csak ezek biztos nem kemény fizikai munkákat végeztek hosszú éveken át, mert akik igen azok ott is lestrapáltabbak, jobban tönkre vannak menve és ez nem országfüggő.

2017. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%
milyen ügyesen keverte bele a fideszezést a hülyelipsi :D csak nem jött be neki
2017. dec. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!