Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen érezhető következményei...

Milyen érezhető következményei vannak a munkaerőhiánynak és kivándorlásnak a környezetedben?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a kisebb boltokban már 2 havonta keresnek kasszás, árufeltöltőt felénk (Kom-E megye).


Van olyan – elég rossz hírű- kis süteménygyár, ahol havonta keresnek csomagolót, szakácsot. Boltokban az eladók frusztráltak, fáradtak a több munka miatt.


ami viszont elképesztő, hogy alig lehet látni huszonéves, vagy jól öltözött embert már bizonyos városokban. Valahol még a züllöttebb alkoholista kinézetű emberek is eltűntek vagy a Duna-partról a horgászok.

Mintha kezdene teljesen kihalni minden.



2017. dec. 15. 13:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha építeni akarsz valamit vagy kifestetni stb. Nincs szakember aki ezt megcsinálná, akik meg vannak is arra pedig fél évet kell várni mivel annyira túlvannak terhelve megbízásokkal
2017. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
A tarifákról nem is beszélve, egy burkolót aki 3000 forint /négyzetméter ár alatt nem lehet találni, ha kiszámolod akkor nyugati árszínvonal az egész. Igen ennyire felmentek a szakemberek fizetései a munkaerőhiány miatt és ez csak romlani fog
2017. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Én november közepe táján akartam megcsináltatni a lökhárítómat egy autószerelő ismerőssel és azt mondta, hogy két hónapra előre be van táblázva, szóval csak január 18-ra tud legkorábban időpontot adni.

Csak lestem leesett állal, hogy ez hogy lehet, erre mondta, hogy a három alkalmazottja összebeszélt és lelépett Németországba dolgozni és most nem talál helyettük újakat.

2017. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
A munkahelyemen nagy az elvándorlás. Alig jön már normális ember. Ukránokat hoznak. Viszont emiatt jelentősen emelték a béreket.
2017. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Egyetemista vagyok és nyáron a Balatonra mentem dolgozni hotelbe, nulla vendéglátós tapasztalattal. Egyből felvettek. Amúgy angolul felsőfokon, oroszul középfokon beszélek, meg németül is elmakogok, ha muszáj. Kb heti 6 napon 12 órában dolgoztam (amit nem bántam, mert örültem a sok pénznek) bejelentetlenül, miközben kaptam egy saját kis szobát, akkorát mint panel lakásokban a fürdőszoba. Ággyal, konnektorral, ablakkal, kulccsal, villannyal (el is mondtam mindent, ami a szobámban volt.)


Reggeliztettem, felszolgáltam, a konyhában segítettem, takarítottam szobákat, szóval így mindenes voltam. Ott voltam úgy 2 hónapig és bő fél millió forintot kerestem kézhez kapva. Konkrétan 1100 ft-os nettó órabért kaptam. Mondjuk végeztem is mindig amit rám bíztak tisztességesen. Gondolom ez nem történhetett volna meg, ha nem megy ki fél millió fiatal magyar nyugatra.


22/F

2017. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Az én munkahelyem, hiába növelné a dolgozók létszámát, nem megy. De volt a környéken olyan cég, amelyik lefújta az új termelőcsarnok építését, mert nem látta biztosítottnak hogy "lesz bele" munkaerő.
2017. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%
Ja és van egy állami cégnél dolgozó haverom. Náluk az új embereknek mindent elnéznek, semmiért nem szólnak nekik, mert "mi lesz, ha felmond?". Az a vicc, hogy a regieket kevésbé becsülik meg, nyilván arra apellálva, hogy ők már nehezebben szánják rá magukat a "váltásra".
2017. dec. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#7


Igazuk is van. Már én is számos esetben tapasztaltam ezt.

Aki addig nem ment, már nem is fog.

2017. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
44%
Igen, általában erre jatszanak mindenhol. Az en munkahelyemen egyre többen mondanak fel többek közt éppen ezért, 15- 20 év munkaviszony után. És az újak, tapasztalat híján, nem tudják pótolni őket.
2017. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5%

Nincs is kivándorlás meg munkaerőhiány ez csak lipsi blabla!

Nem kell ilyenekel foglalkozni!!!

2017. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!