Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti mikor hagyjátok el az...

Ti mikor hagyjátok el az országot és miért (a diktatúrát)?

Figyelt kérdés

Nos...mindennek van jó és rossz oldala,valóban.

DE: én egy fiatal egyetemista vagyok. Azt vélem látni,hogy a legtöbb területen az állam mint nagy testvér figyel téged,ellenőriz,és hogy miért,biztos sok oka van sok kérdésnek.


Lásd:bevezették az elektronikus egészségügyi rendszert,mindenki tudja,hogy mit szedsz,mit nem,cukros vagy-e,dilis,mi bajod

pénzváltóban dolgoztam: tavalyi 500.000,idén 300.000-re vitték le a kötelező azonosítást,és már nem dolgozom ilyen területen,de tovább csökkentik állítólag azt a váltási összeget,aminél alá kell írkálj(valljuk be,ez nem pénz)


Mai példa: bevittem a zálogba nagymamámtól kapott pár grammos aranyat(14K,semmi extra,pár gram),kaptam pár ezret,és a csaj mondta,hogy új szabály,hogy állítólag nulla forinttól mindenkit kell azonosítani..ismerem a zálogházat,korábban százezeres láncot vittem,soha nem kértek semmit...most elő személyi és minden..


Ezek marginálisnak tűnnek,de ha a margón már csinálják,akkor miért ne csinálnák komolyabb területeken?


Nekem ez az egész nem szimpatikus,mindenről tudni akarnak,nincs magánszférád lassan,neked,mint kisember,ha van jó melód itt,vagy vmennyi pénzed,menj ki Romániába vállalkozni,még az is jobban megéri..

Mi a véleményetek?


és: a fidesz váltópártja egyértelműen a jobbik,aki reális,az tudja ezt. Én félek a Jobbiktól,mert a Jobbikról azt gondolom,hogy oké,magyar meg minden,de Jobbik kormány,v. koalíció,egyéb esetén még inkább kontrollálni akarnák az embereket. A jobbik radikális,én ezt tudom.


2017. dec. 16. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:
8%

Téged sem az eszedért szeretnek az biztos az még nagyobb szégyen hogy ilyenek egyáltalán bejutnak az egyetemekre.


Most komolyan millió dolgot lehet felhozni az egészségügyről hogy mi nem jó erre te azt az egy dolgot kritizálod benne ami valóban jó húzás volt az elektronikus rendszer

2017. dec. 16. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ezek miatt akarsz kivándorolni, ott még "úgyabbul" van...

Még kifinomultabb.

2017. dec. 16. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menjél liberális országba mint például kanada én itt végzem a második diplomámat és már itt is élek teljesen más mint Magyarország, többek között énis ezért jöttem el,másrészt a magyar mentalitás miatt.Teljesen szabad ország a bünözési ráta alacsony,de itt is vannak furcsa emberek. Az emberek nyitottak enymás felé stb. Semmiért sem jönnék vissza Magyarországra. Németország is hasonló,de nem annyira barátságosak az emberek,Angliát semmiképp sem ajánlom fél évet laktam ott eléggé beképzelt nép felsöbbrendűnek tartják magukat de vannak kivételek.Nem követem a magyar poitikát,de amikor Magyarországon vagyok a szüleim néha felszokták hozni a témát, hogy milyen az itteni politikai helyzet,és mik a különbségek a kanadai-politikával szemben. De a jobbik programját olvasva alibi pártnak gondolom, akik bármit megtennének a gyözelemért lást bérunió amit nevetségesnek tartok,Magyarországon soha sem lesz európai szintű bérezés,ahhoz túl sok az ország tartozása. És jelenleg normális párt nincs is,csak korrupt. Persze ez csak első meglátás engem nem érdekel a magyar politika de véleményem szerint sem a fidesz sem a jobbik nem alkalmas az ország irányitására, de talán nincs is ilyen párt aki alkalmas lenne.De talán a fidesz jobb hitelesebbnek tünik mint a másik. Persze az én véleményem ne legyen mérvadó. Tanács tanulj nyelvet és hagyd el Magyarországot,sokkal jobban járnál vele minden szempontból.
2017. dec. 16. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
8%

Hatalmas baromságok, amit itt felsorolsz. Hogy neked épp milyen bajaid vannak azt csak az arra jogosultak látják, nem mindenki. Pont, hogy az ilyen információ hiánya volt eddig probléma. Elegendő, ha másik egészségügyi intézetbe mész (vagy visz a mentő), azonos városon belül, és már nem is tudnak semmit se rólad.

Pénzváltási limit valóban felesleges, de ha nem látod miért is kifogásolható a zálogházba történő névtelen beadás, akkor azon nem lehet segíteni.

2017. dec. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, szörnyen naiv vagy.


Azt hitted eddig, nem figyelnek meg mindenkit? Elég, ha a laptopot nyitva hagyod és kamerán, mikrofonon keresztül megfigyelnek. Engem nyugodtam figyeljenek meg.

2017. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A jobbik radikális,én ezt tudom."


Simicska kézben van,és már régen nem radikális.

Eladták a lelküket,az ideológiáikkal együtt.

Pofáznak korrupcióról,meg szemét orbán.Lényegében ez a választási programjuk.

2017. dec. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem semmikor. Nem azért, mert annyira "nemzeti érzelmű hazafi" vagyok, de egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy más országban éljek.
2017. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy ultraliberális országban, mint Kanada, beismerten a kórházi halálozások FELE a gyógyszerek el-túl-féle adagolása miatt van. Kórházi zárójelentést többszörösen félreírnak. Nem találnak a nyilvántartásban. Életveszélyes.

Nézd meg a miniszterelnöküket, a volt helyettesítő tanárt. Meg a legújabb bocsánatkérő nyilatkozatát az ajándékba kapott nyaralásáról. De arról, hogy repülővel jár "munkába", szó nincs.

Ennyit, hogy mennyivel jobb Kanada, mint tartózkodási hely.


Más.

A régi rendszerben még volt bemutatásra szóló takarékbetétkönyv, nulla azonosítással. Ha ellopták, elveszett, vagy akár egy családtag bevitte helyetted az OTP-hez, simán megkapta a pénzt rá. Szerinted az jobb?

2017. dec. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!