Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon miért van ilyen negatív...

Itthon miért van ilyen negatív megítélése, az orvosi, jogászi és tanári hivatásnak?

Figyelt kérdés

Illetve rengeteg tévhit, is él ezekkel kapcsolatban.


Rendszeresen hallani, hogy az orvosokat csak a pénz érdekli, csak a markukat tartják...


A jogászok mint hazugok, erkölcstelenek, mind csak ügyeskedik és nem is az igazság számít nekik...


A tanárok nem is csinálnak érdemi munkát, csak életük nagy részében egy könyvből tanítanak, meg minek akarnak több pénzt, örüljenek, hogy sok a szünetük...


Ezeket pedig lehetne naphosszat sorolni, a legtöbb embernek pedig fogalma sincs, hogy mennyire összetettekbezek a hivatások, és mennyi minden nem látszik külső szemlélőként.



2017. dec. 29. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert a hazai lakosság nagyjából 3/4 része puttó proli aki kb. semmire nem vitte az életben, és irigyeli a tanult embereket.
2017. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Nincs negatív megítélése ezeknek a hivatásoknak... én legalábbis se a közeli, se távoli rokonok, ismerősök között nem tudok olyanról, akik negatív véleménnyel lennének az ilyen hivatású emberekről.



Ellenben az országban van egy kis kisebbség, jelenleg ellenzékben, akik minden fronton próbálják aláásni a társadalmi morált és az állam tekintélyét..


1.Uszítanak a rendőrök ellen. (tűzoltók ellen is, mert hogy amikor nem terepen vannak, akkor bent "henyélnek" a laktanyában... igen, voltak ilyen hangok)

2. Uszítanak az orvosok, jogászok, tanárok ellen.

3.Uszítanak a normalitás, a józan értékrend ellen. A család idejét múlt, a férfi-nő kapcsolat maradi, sőt, ha ilyen vagy, akkor rasszista, homofób ez és az vagy..



Ezek az emberek(férgek), akik ezeket csinálják, minden normális ember ellenségei. Ők azok a paraziták, akiket kikell gyomlálni, hogy az ország élhetőbb legyen és fejlődni tudjon.

2017. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

A tanáriba bele látok. Az a tévhit, hogy nekik nyáron és iskolán kívül nincs munkájuk. Aki hivatásnak tekinti, az munkaidőn kívül le vannak terhelve továbbképzéssel, tananyagnak az osztályonkénti testreszabásával, adminisztrációval és cenzúrázott órákat kell tartaniuk és gondolkodás hiányos gyerekeket kell nevelniük olyan fizetésért, amit ha órabérre lebontok rosszabbul fizet, mint egy szórólapozás. A másik oldalról, aki nem tekinti hivatásának, az csak az iskolában dolgozik, a dolgozatokat nem olvassa el, nem érdeklik a diákok. A túlsó oldal szándékosan nem magyaráz és rossz jegyekkel díjazza a diákoktól elvárt eredményét és magánórában értelmesen magyaráz, ezért, aki nem jár hozzá extra pénzért, az megbukik. És bármennyire undorító, igaza van mind3nak.


Az orvosok megítélésében én is részt veszek: Sok orvos vesz körül, mert szüleim és barátaim is orvosok és elég sok betegségem is van. Van, aki semmibe nézi a beteget és undorodik a hivatásától és van, aki több mindent megtesz, mint amire kötelezhető. A gond azzal van, hogy a két szélsőség nagyon eltolódott a leszarom a beteget irányba. Fertőző, gyulladásos beteg vizsgálatát, aki eszméletét veszti a váróban és 42 fokos láza van, nem hajlandóak ellátni. Miközben szívességből soron kívül hajlandóak 1 hetes várólistára tenni CT-re. Az egyik orvos azt mondja, hogy egy héten belül be kell avatkozni, a másik azt mondja, hogy 6 hónapig nem hajlandó vérvételre sem beutalni a tumorommal.


A jogászok megítélése egyszerűbb: bűnözőket védnek. És aki áldozat, de nincs pénze jó ügyvédre, azt vidám arccal ítélik el.

A jogász az, aki jogilag igazolja magát, hogy korrupt lehessen. A jog alkotó az, aki olyan bonyolultra fogalmazza meg a jogi szövegeket, hogy átlag ember ne értse meg és olyan kibúvókat tesz bele, hogy legyen az a pénzes kéz, ami jól jár. A büntetés végrehajtók szeretnek visszaélni a hatalmukkal és a valódi problémákra nem fordítanak elég figyelmet: A rendőrség egy gázolásos balesetre azt mondták, hogy nem érdekes és nem foglalkoznak vele, mert van egy rablásuk, ahol egy bedrogozott áldozatnak a cipőjét elvették. (Igen, azt, aki a gyalogátkelőnél szabályosan közlekedve elütnek, nem kell segíteni, de azt, aki saját akaratból magánkívüli állapotba kerülve elhagyja a cipőjét, azt igen.) A veszprémi kék sünök igazoltattak és szívattak, mert söröztem a szórakozó hely előtt, de mögöttem a két verekedő emberre, akik egymás véresre verték nem vették figyelembe, mert igazoltatás közben nem kötelesek mással foglalkozni.


Amikor a tárolónk ajtaját ketté hasították és elloptak onnan több millió forint értékű kerékpárokat, azt írták a papírra, hogy kis értékű eltulajdonítás álkulcsos betöréssel.

Mégis hogyan ítéljem meg a rendőrt, ha ilyenek?


Tudod túl nagy az elvárás ezekkel az emberekkel szemben.

Aki azt hiszi, hogy a rendőr megvéd, az hülye. A rendőr azért van, hogy büntessen. És nem mást, hanem engem, téged éppen azt, akivel beszél. Nem láttam még segítőkész rendőrt. Ez az valóság.


Az orvostól az az elvárás, hogy segítse a gyógyulást, ne okozzon fájdalmat és képes legyen ellátni azt, aki beteg.

A gond, hogy az ország lelki állapota a béka segge alatt van és egyre több betegséget keletkezik és van, aki inkább 1.5 órát reggelizik és cseveg a székesfehérvári ideggyógyászaton, mintsem foglalkozna a betegeivel.

Magánban is egyre több a "leszarom a beteget" hozzáállás, de azért ott inkább foglalkoznak az emberrel és néha olcsóbb magánba menni, mint fél évet várni egy tumorral a pajzsmirigyemben.

A másik gond, hogy gyógyszerfüggőket és egészségtelen életmódot élőket neveltek a társadalomból. Amikor olyan beteg emberek jönnek a rendelőbe, akik alig állnak a lábukon, ők arra várnak, hogy a kétezer-hatszáz nyugdíjas el tudja mondani, milyen muskátlit ültetett és megkapja azt a gyógyszert, amitől az örök életet várja.


A jogászokkal szemben az az elvárás, hogy igazságosak legyenek. Ez a legnagyobb idiotizmus, amit lehet csinálni. A jogászok jogszerűek és nem igazságosak. Nincs igazságszolgáltatás, csak jogszolgáltatás. És aki jól tudja csavarni a jogot, az nyer.

A valós elvárás az, hogy azokat, akik nem engedelmeskednek, kizárják a társadalomból. És az engedelmesség azt is jelenti, hogy a polgár nem mondja meg másnak, hogy hogyan viselkedjen, mert ahhoz nincs hatásköre. Ezért lehet szabadon üvöltetni a magnót hajnali 3kor, mert van rendőr meg ügyvéd haverja valakinek és ezért ássák el az ilyen embereket mélyre.

2017. dec. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 árokpart ***** válasza:
78%
Azért a legtöbb rendőr segítőkész. A mostani fiatal járőrszolgálatot ellátó rendőrlányok és srácok nagyon intelligensek. Sokan vannak köztük akik egyébként elvégezték a rendőrtiszti fősulit is és különböző diplomás járőrt is ismerek. Csak rögtön nem helyezik őket tiszti szolgálatba, mert egyszerre annyi tisztre nincsen szükség az állományban mint amennyien elvégzik a sulit. Tudom mert ezt egyik rendőrismerősömtől hallottam.
2017. dec. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

A jogászok bűnözőket védenek? Hülye vagy te? Aki jogi diplomával a közigazgatásban dolgozik (baromi sokan) az mióta védi a bűnözőket? Az ügyész is jogász és pont vádolja a bűnözőket. A bíró szintén jogász és ő se véd senkit. Az ügyvéd egyedül az aki bűnözőket véd és az is csak büntető perekben de hidd el nekem az nem azt jelenti, hogy ezeket meg is nyeri. Mo-n 98%-os az elitélési ráta itt aki bünetőperes ügyvédnek megy az max csökkent valamit a büntetésen illetve a védence számára igyekszik méltányos bánás módot és méltányos büntetést kérni. Szóval ha lehet ne aposztofáld így a jogászokat, mert nélkülünk nem lenne olyan baromi kényelmes a mindennapi kis életed. Ahogy orvosok, tanárok, rendőrök, kukások és még sorolhatnám milyen szakmák nélkül sem. Az meg, hogy van aki lop az egy más kérdés de tolvajt minden szakmában lehet találni.


Az meg, hogy ilyen nagyon ellenne vagy a rendőröknek csak annyit jelent, hogy valami taknyos kis lázadó vagy aki csak itt neten huszárkodik de élőben ezekből a mondatkból egyet se merne emodani.


Üdv,

egy jogász

2018. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%

"A jogászok bűnözőket védenek?"


Igen.


"Hülye vagy te?"


Nem vagyok hülye. Maga az, aki meg van sértődve azért, mert másik nézőponttal kell megismerkednie a világ rendjében.


"Aki jogi diplomával a közigazgatásban dolgozik (baromi sokan) az mióta védi a bűnözőket?"


Akkor, amikor olyan kiskapukat engednek nekik, amit egy átlag polgár nem tud kihasználni, de egy tehetős igen.

Akkor, amikor egy tárgyaláson (ha kell írok neked hivatkozási számokat) elítélnek áldozatokat. Akkor amikor korrupt ítéleteket hoznak. Akkor amikor a drogkártell tagjait szabadon bocsátják, miután félholtra vernek másokat.

Ön szerint ez sosem létezett és nem is fog? Én meg tanúja vagyok ennek.


"Az ügyész is jogász és pont vádolja a bűnözőket."


És vádolja az áldozatokat is. Mindenkit vádol. Ez a hivatása.


"A bíró szintén jogász és ő se véd senkit."


Így van. Nem véd senkit. Ellenben támadni támad.


"Az ügyvéd egyedül az aki bűnözőket véd és az is csak büntető perekben de hidd el nekem az nem azt jelenti, hogy ezeket meg is nyeri."


Sok mindent nem jelent, pl: azt sem jelenti, hogy "puding", vagy azt sem jelenti, hogy nem nyeri meg. Ellenben a valóságban elég sokszor megnyeri.

Tudomásom van banki vezetők felmentéséről, ahol a vádak valódiak voltak és elkövetettek a bűnök, mégis ki lett magyarázva. Tanúja vagyok több testi sértésnek, ahol az orvosi anyagot meghamisították, és a bíróság elfogadta a bizonyítottan jogtalan iratokat.


Maga jogi végzettséggel azt mondja, hogy ilyen nem létezik, nem is létezett és sosem fog létezni. Ez az ön döntése, hogy hisz ebben. És az is az ön döntése, hogy másokra azt mondja, hogy "hülye", amikor ennek az ellenkezőjét tapasztalják a valóságban. Ez engem megerősít, hogy nem működik az a rendszer, amiben maga hisz, magát meg megerősíti abban, hogy tovább higgyen abban. A különbség, hogy én nem hülyézem le magát, nem ítélem el, míg maga szeretettel teszi ezt.

2018. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"árokpart"

Az, hogy maga ilyen közegekkel találkozik, azt jó hallani. Az, hogy Veszprémben ez közelről sem így van, azt meg rossz tapasztalni.

2018. jan. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
6-7-es proli azt gondolja, hogy ha magázódik akkor igaza van, meg, hogy értelmes... Latszik, hogy egy ostoba. Felesleges foglalkozni a véleményével.
2018. jan. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"6-7-es proli"


Távolságtartás általam választott módja a magázódás, az általad választott a másik elítélése mindenféle ismeretség nélkül. Ez utóbbi személyeskedés [link] . Jelen esetben egy félelem kifejezése is. Próbálsz lekicsinyíteni? Azért, hogy ne kelljen megérteni a gondolatokat? Vagy nem mered elfogadni, hogy másik oldala is létezik a valóságnak, mint az általad elképzelt?

Tegyük fel, hogy proli vagyok. Te ki vagy? Burzsuj vagy? Vagy te is "proli" vagy? Mit jelent számodra, ha másikra azt mondod: "proli"? Mit próbálsz ezzel kifejezni?


"azt gondolja, hogy ha magázódik akkor igaza van, meg, hogy értelmes... Latszik, hogy egy ostoba."


Ezt nem én gondolom, hanem aki leírta. És saját, általa elképzelt szalmabábbal vitatóik, így saját gondolatait hívja ostobának. [link]


"Felesleges foglalkozni a véleményével."


Pontosan ezt teszed: foglalkozol az írásommal. Megpróbálod elutasítani és véleménynek beállítani. Ha nem olvasod el és nem érted meg a benne lévő szavakat, akkor valóban felesleges volt foglalkozni vele. Ha elolvasod, és megérted a benne lévő szavakat, akkor megértheted: ezek nem csak vélemények, hanem tapasztalások is, és a valóság általam ismert verzióját képviselik.


A másik gondolatát azért visszautasítani, mert a másik szerinted (ok nélkül) "proli", vagy "ostoba" nagyon egyszerű, kis energiát igénylő. Nem kell hozzá konkrétumokat keresni, nem kell hozzá a másik ember. Egymagadban el tudod dönteni, hogy te neked erre van szükséged: egy ostoba prolira, akit nem akarsz figyelembe venni. Ha valós érveket és gondolatokat akarsz megosztani, akkor szívesen válaszolok neked. De ahhoz picit több és jobb gondolatra lesz szükség annál, mint amit itt kiadtál magadból.



Tovább lépek ezen és megkérlek, hogy az én jelzőzésemen felül saját gondolataidat is fejtsed ki a témában, hadd lássuk valódi mondanivalód!

Az első hozzászólásban is ezt a lenéző távolságtartást képviseled, ami ironikusan pont azt sugallja, hogy magadról írsz.

2018. jan. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
És még grafomán is. Tipikus pszichopata idióta...
2018. jan. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!